تاریخ انتشار
سه شنبه ۱۸ خرداد ۱۴۰۰ ساعت ۰۰:۵۶
کد مطلب : ۴۳۵۱۸۹
اطلاعاتی در مورد تزریق واکسن کرونا؛

آغاز واکسیناسیون با واکسن ایرانی در هفته‌ی پایانی خرداد / اگر فاصله دوز اول و دوم بیش از ۴۲ روز باشد، واکسن اول بی‌اثر می‌شود

۱
آغاز واکسیناسیون با واکسن ایرانی در هفته‌ی پایانی خرداد / اگر فاصله دوز اول و دوم بیش از ۴۲ روز باشد، واکسن اول بی‌اثر می‌شود
کبنا ؛رئیس کمیته کشوری اپیدمیولوژی کووید ۱۹ درباره حداکثر فاصله بین دو دوز واکسن کرونا گفت: طبق تحقیق انجام شده در CDC آمریکا روی واکسن های تولید غرب این فاصله نباید بیش از ۴۲ روز باشد، در غیر این صورت واکسن اول تقریبا بی اثر و تزریق واکسن باید مجددا به عنوان دوز اول شروع شود. سوری ادامه داد: پاسخ این سوال در باره واکسن های چینی و روسی و ایرانی را نمی‌دانیم ولی احتمالا همین قاعده برای واکسن های دیگر هم کمابیش مصداق دارد.
به گزارش کبنا، سوری رئیس کمیته کشوری اپیدمیولوژی کووید ۱۹ در پاسخ به این سوال‌که حداکثر فاصله بین دو دوز واکسن کرونا چقدر می تواند باشد، بیان کرد: با عنایت به وقفه ایجاد شده غیرقابل پرهیز در ادامه واکسیناسیون برای تزریق دوز دوم واکسن کرونا، این سوال در جامعه در حال چرخش بوده که پاسخ آن برای رفع ابهام مردم ضروری است.
رئیس کمیته کشوری اپیدمیولوژی کووید ۱۹ در ایران ادامه داد: طبق تحقیق انجام شده در CDC آمریکا روی واکسن های تولید غرب این فاصله نباید بیش از ۴۲ روز باشد، در غیر این صورت واکسن اول تقریبا بی اثر و تزریق واکسن باید مجددا به عنوان دوز اول شروع شود.
سوری ادامه داد: پاسخ این سوال در باره واکسن های چینی و روسی و ایرانی را نمی‌دانیم ولی احتمالا همین قاعده برای واکسن های دیگر هم کمابیش مصداق دارد.
رئیس کمیته کشوری اپیدمیولوژی کووید ۱۹ درباره زمان دوز دوم واکسن‌ آسترازنکا انگلیسی که از کره جنوبی وارد ایران شده است، بیان کرد: البته آسترازنکا حداکثر زمان ترزیق بعد از دوز اول را ۱۲ - ۱۱ هفته اعلام کرده است.

احتمال آغاز واکسیناسیون با واکسن ایرانی در هفته‌ی پایانی خرداد
عبدالرضا رحمانی فضلی، وزیر کشور گفت: واکسن داخلی مقرر شده تا ۲۰ خرداد گزارش نهایی تاییدیه را به وزارت بهداشت بدهند و امیدواریم که بیستم یا بیست و یکم این اتفاق بیفتد و اگر گزارش نهایی مبنی بر تایید واکسن داخلی بود حتما از روزهای بعد از آن واکسیناسیون به صورت عمومی شروع می‌شود، امید ما به تولید داخل است.
عبدالرضا رحمانی فضلی وزیر کشور در حاشیه جلسه قرارگاه عملیاتی ستاد ملی مقابله با کرونا گفت: یکی از دستورات و بحث هایی که امروز در جلسه مطرح شد، پیگیری قرنطینه و نحوه اجرای جرایم برای امر قرنطینه و کسانی که تخلف از این موضوع می کنند، بود.


 وی ادامه‌داد: نیروی انتظامی با گزارش های که وزارت بهداشت دادند اقدامات مناسبی انجام داده است. من از مردم خوب کشورمان و بخصوص کسانی که مبتلای به این بیماری می شوند خواهش میکنم قرنطینه را رعایت کنند.
رحمانی فضلی بیان داشت: اگر بتوانیم چند درصد مبتلایان را در فضاهای قرنطینه‌ای مانند خانه و بیمارستان نگهداری کنیم قطعاً بقیه مردم می توانند در شرایط بهتری فعالیت داشته باشند.
وزیر کشور تصریح کرد: گزارش بعدی ما در مورد روند این بیماری و فوت شدگان در سراسر کشور بود. الحمدالله در همه استان ها به جز سه استان هرمزگان سیستان و بلوچستان و کرمان رو به بهبود است. این سه استان نیاز به مراقبت های جدی دارند و قرار شد دستوراتی به این استان ها ابلاغ شود. فضای کشور وضعیت خوبی است.
رحمانی فضلی با اشاره به تعطیلات در روزهای گذشته بیان داشت: گزارش خوبی نیروی انتظامی داد که نسبت به گذشته عملکرد خوبی بود. اینجا من از مردم تشکر می کنم که عموماً خود مردم رعایت می کنند و تلاش نیروی انتظامی هم در این زمینه قابل تقدیر است.
وی در مورد واکسن کرونا گفت: طبق برنامه ریزی واکسیناسیون افراد بالای ۶۰ سال قرار بوده ظرف یک ماه آینده انجام دهیم علی رغم پیکری ها واردات واکسن دارای یک کندی ها بوده که وزارت بهداشت سخت پیگیری است. با وارد شدن این واکسن ها برنامه ریزی واکسیناسیون قطعا انجام خواهد شد.
وی تاکید کرد: در کنار اینها، واکسن داخلی مقرر شده تا ۲۰ خرداد گزارش نهایی تاییدیه را وزارت بهداشت بدهند و امیدواریم که بیستم یا بیست و یکم این اتفاق بیفتد و اگر گزارش نهایی مبنی بر تایید واکسن داخلی بود حتما از روزهای بعد از آن واکسیناسیون به صورت عمومی شروع می‌شود، امید ما به تولید داخل است. الحمدالله ظرفیت سازی های بسیار خوبی شده و می توانیم ظرف چند ماه واکسیناسیون گروه های پرخطر به ویژه افرادی که بالای ۶۰ سال دارند را به اتمام برسانیم که اگر در این کار موفق شویم حتماً خداوند لطف خواهد کرد و به کمک نیروهای وزارت بهداشت و بقیه دستگاه ها بیش از ۷۵ تا ۷۸ درصد فوتی‌های ما که در این سنین هستند کاهش پیدا کند.
وزیر کشور در مورد انتخابات هم تاکید کرد: ما دستورالعمل ویژه ای در مورد انتخابات برای مردم، مجریان و ناظرین ارسال کردیم. در جلسه امروز گزارشی از وضعیت داده شد. همه دستگاه ها آمادگی کامل را دارند که ایام رای گیری و تبلیغات با نهایت دقت و رعایت حداکثری پروتکل‌ها نگذاریم انتخابات که یک امر بسیار مهم و جشن سیاسی و مشارکت برای مردم است تبدیل به یک مفری برای تسری و گسترش و تقویت این بیماری شود. با اطمینان میگویم همه شرایط برای اینکه یک انتخابات سالم، قانونی و کاملا بهداشتی داشته باشیم فراهم است.
نام شما

آدرس ايميل شما

فیلم/ رئیسی: اقتصاددان‌ها را به خط می‌کنم

فیلم/ رئیسی: اقتصاددان‌ها را به خط می‌کنم

نامزد انتخابات ریاست‌جمهوری: برای من خدمت کردن در دستگاه قضا مغتنم است. امروز مواجه شدم ...
تلاش‌هاي اصلاح‌طلبانه؛ چرا همتی نمی‌تواند نماینده اصلاح‌طلبان باشد؟

تلاش‌هاي اصلاح‌طلبانه؛ چرا همتی نمی‌تواند نماینده اصلاح‌طلبان باشد؟

همتي و مهرعليزاده اما تمام توجه‌شان معطوف به اصلاح‌طلبان نيست. همتي در روزهاي اخير در ...
آخرین اظهارات جهانگیری در باره رد صلاحیتش، اصلاح‌طلبان و شورای نگهبان

آخرین اظهارات جهانگیری در باره رد صلاحیتش، اصلاح‌طلبان و شورای نگهبان

معاون اول رییس جمهور با تاکید بر اهمیت مشارکت حداکثری مردم در انتخابات پیش‌رو گفت: گاهی ...