تاریخ انتشار
شنبه ۲۵ ارديبهشت ۱۴۰۰ ساعت ۱۵:۲۴
کد مطلب : ۴۳۴۱۹۶
در انتخابات ریاست جمهوری؛

اولین و دومین انصراف به نفع سیدابراهیم رئیسی

۲
۰
اولین و دومین انصراف به نفع سیدابراهیم رئیسی
کبنا ؛پنجمین و آخرین روز ثبت‌نام از داوطلبان سیزدهمین دوره انتخابات ریاست‌جمهوری در محل ستاد انتخابات کشور در خیابان فاطمی تهران صبح روز شنبه آغاز شد.
به گزارش کبنا، سید ابراهیم رئیسی در آخرین روز از مهلت ثبت نام داوطلبان انتخابات ریاست جمهوری سیزدهم، در وزارت کشور حضور یافت و کار ثبت‌نام خود را انجام داد.

اولین انصراف به نفع ابراهیم رئیسی
حمیدرضا ترقی با انتشار توییتی از انصراف حزب موتلفه از حضور در انتخابات به نفع ابراهیم رئیسی خبر داد.حمیدرضا ترقی، از اعضای شورای مرکزی و معاون بین‌الملل حزب موتلفه اسلامی در توییتی نوشت: امروز در جلسه فوق العاده شورای مرکزی، حزب موتلفه اسلامی، ضمن حمایت قاطع از آیت الله رئیسی از ثبت نام نامزد‌های حزبی خود به نفع ایشان منصرف شد. این توییت با هشتگ‌های موتلفه اسلامی و رئیسی منتشر شده است.

دومین انصراف اصولگرایان به نفع ابراهیم رئیسی
به گزارش کبنا، محمد ناظمی اردکانی وزیر تعاون دولت نهم و داوطلب کاندیداتوری در انتخابات ریاست‌جمهوری، به نفع رئیسی از شرکت در انتخابات کناره‌گیری کرد.
متن بیانیه ناظمی اردکانی به شرح ذیل است:
بسمه تعالی
ملت بزرگ و شریف ایران
خداوند بزرگ را شاکر هستم که حیات ما را در عصر انقلاب اسلامی قرار داد. انقلابی که با محوریت ولایت فقیه و رهبری‌های الهی امامین انقلاب معادلات استکباری عالم را بر هم زد و باعث شکوفایی و گسترش بی سابقه اسلام در جهان شد. یکی از دستاورد‌های گرانسنگ انقلاب اسلامی مردم سالاری دینی است که با الغای نظام ستم شاهی باعث مشارکت مردم در عرصه سیاسی و تصمیم گیری در سطوح مختلف اداره کشور گردید.

در همین راستا لازم است به محضرتان عرض کنم که مسیر پر پیچ و خم انتخابات سرنوشت ساز پیش رو، برای" جامعه اسلامی مدیران" از اواخر سال ۹۸ آغاز شد. زمانی که به واسطه سوء مدیریت و تفکر غیرانقلابی حاکم، فشار اقتصادی بی سابقه‌ای بر کشور تحمیل شد و نارضایتی و بی اعتمادی در بین آحاد جامعه شکل گرفت. در این برهه زمانی، به همت متخصصان و کارشناسان متعهد و مجرب، سنگ بنای مبارکی گذاشته شد و با تلاشی گسترده، تدوین برنامه برای حل مشکلات کشور سرلوحه کار قرار گرفت.
زحمات کارشناسان فرهیخته و مدیران برجسته پس از جلسات مستمر و متعدد، به تدوین اولین برنامه پیشنهادی، برای دولت سیزدهم به نام "دولت مردمی و تحول گرا" منتج گردید.
در دهه فجر و در آیین رونمایی از این برنامه به صراحت بیان کردم که دولت سیزدهم چاره‌ای ندارد جز اینکه یار ملت باشد تا بتواند با اصلاح ساختار‌های ناکارآمد در کشور، تحول همه جانبه‌ای را رقم بزند. خوشبختانه این گفتمان با تاکید مقام معظم رهبری مسموع واقع شد و امروز شاهد هستیم، کاندیدا‌های انتخابات ریاست جمهوری در تلاشند هر کدام برنامه‌ای برای حل مشکلات اصلی کشور ارائه کنند. در ادامه این مسیر، با صدور بیانیه‌ای در تاریخ ۱۲ فروردین، مصادف با روز جمهوری اسلامی، کاندیداتوری اینجانب اعلام شد، چرا که در بین نامزد‌هایی که حضور خود را تا آن زمان اعلام کرده بودند فردی را که مدیریت راهبردی جامع الشمول و توانایی حل مشکلات کشور را داشته باشد، نیافتم؛ لذا با اتکال به خداوند متعال، تجربیات مدیریتی و برنامه تدوین شده، در میدان رقابت‌های انتخابات حاضر شدم.
در طول فعالیت‌های انتخاباتی برای ترویج برنامه "دولت مردمی و تحول گرا"، تلاش گردید راه حل‌های کارشناسی شده و عملیاتی، برای حل معضلات کشور، مطرح گردد. الحمدلله این گفتمان برنامه محور، امید را در جامعه گسترش داد و تاثیرات ارزشمندی به همراه داشت.
در سخنرانی ها، مصاحبه‌ها و برنامه‌های انتخاباتی، در پاسخ به سوالات متعدد مردم در رابطه با اینکه در صورت آمدن جناب آقای رئیسی چه تصمیمی خواهم گرفت، به صراحت اعلام می‌داشتم که قصد رقابت با ایشان را ندارم و از حضور ایشان حمایت خواهم کرد؛ لذا اکنون، با توجه به حضور این شخصیت شایسته، انقلابی، کارامد و پاک سرشت معتقد هستم که پرچم مبارزه با فساد، تحقق عدالت، بهبود وضعیت اقتصاد ملی، اصلاح امور و تاسیس دولت مردمی و تحول گرا ممکن و مقدور است.
همچنین ایشان را برای اداره کشور اصلح می‌دانم، بنابراین لزومی نمی‌بینم فرآیند انتخاباتی را ادامه دهم، به این جهت در حمایت از حضور ایشان ثبت نام نخواهم کرد و برنامه‌ها و فعالیت‌های صورت گرفته را با طیب خاطر در اختیار ایشان خواهم گذاشت تا به یاری خداوند، با پیروزی ایشان، مردم طعم دولتی کارآمد، انقلابی وخدمتگزار را بچشند. از همه همفکران و ستاد‌های اجرایی تقاضا دارم تا تلاش‌های بی وقفه خود را در راستای اهداف ستاد انتخاباتی حضرت آیت الله رئیسی قرار دهند.
در پایان از همه اعزه و سرورانم که تا این لحظه با ابراز لطف، محبت و همکاری، اینجانب را حمایت و یاری کردند، تشکر و قدردانی می‌کنم.
محمد ناظمی اردکانی
نام شما

آدرس ايميل شما

شهروند
Iran, Islamic Republic of
90 درصد کاندیداهای موجود به نفع رئیسی کنار خواهند رفت چون این یک تاکتیک است ولی این چه قانونی است که رئیس یک قوه آن هم قضائیه همزمان کاندیدای ریاست جمهوری باشد!
این با عدالت سازگار نیست
Iran, Islamic Republic of
هر دو نفرش دو هزار رای هم ندارن
جلیلی: امیدوارم  لفاظی‌ها بر پاسخگویی به نیازهای مردم غلبه نکند

جلیلی: امیدوارم لفاظی‌ها بر پاسخگویی به نیازهای مردم غلبه نکند

یک کاندیدای انتخابات ریاست جمهوری گفت: بهترین کسی که می‌تواند فضای انتخابات را مدیریت ...
۳۰۴ نفر تاکنون در انتخابات ریاست‌جمهوری ثبت‌نام کردند

۳۰۴ نفر تاکنون در انتخابات ریاست‌جمهوری ثبت‌نام کردند

دبیر ستاد انتخابات کشور گفت: در مجموع چهار روز ثبت‌نام از داوطلبان انتخابات ریاست‌جمهوری ...
بازگشت به‌انتخابات تک‌قطبی

بازگشت به‌انتخابات تک‌قطبی

تأثیر و وزن اکبر هاشمی‌رفسنجانی هم که نه کاملا درون اصلاح‌طلبی و نه اصولگرایی می‌گنجید،...