تاریخ انتشار
يکشنبه ۲۹ فروردين ۱۴۰۰ ساعت ۱۱:۵۹
کد مطلب : ۴۳۳۱۸۰
4 زلزله نسبتاً شدید بندر گناوه بوشهر را لرزاند

4 زلزله نسبتاً شدید بندر گناوه بوشهر را لرزاند / زلزله گناوه تلفات جانی نداشته است / تخریب منازل در ۱۰ روستای گناوه (+ فیلم و تصاویر )

۰
آخرین وضعیت بندر زلزله زده گناوه / زلزله تلفات جانی نداشته است / تخریب منازل در ۱۰ روستا ( + فیلم و تصاویر )
کبنا ؛سه زلزله متوالی نسبتاً شدید بندر گناوه استان بوشهر را لرزاند.
به گزارش کبنا، صبح امروز ( یکشنبه 29 فروردین ماه 1400) سه زلزله نسبتاً شدید در ساعت‌های 11 و 11 دقیقه و 50 ثانیه، 11 و 25 دقیقه و 57 ثانیه، 11 و 33 دقیقه و 10 ثانیه، و 11 و 40 دقیقه و 40 ثانیه به بزرگی 5.9 ریشتری، 4.5 ریشتری و 4 ریشتری و 4.4 ریشتری بندر گناوه استان بوشهر را تکان داد.
  
این زلزله در عمق ۱۰ کیلومتری زمین رخ داده و در شهرهای بوشهر، کهگیلویه و بویراحمد و فارس احساس شده است.
به گزارش کبنا، هنوز از خسارت‌های احتمالی اطلاعاتی در دست نیست.
 
مدیرکل بحران بوشهر: زلزله گناوه تلفات جانی نداشته است
مدیر کل مدیریت بحران بوشهر با بیان اینکه، زلزله گناوه تلفات جانی نداشته است، گفت: قدرت زلزله به حدی بود که در شهرستان های بوشهر، گناوه، دیلم و دشتستان احساس شد، تیم‌های ارزیاب به مناطق اعزام شده اند و در حال بررسی خسارات وارده می‌باشند.
جهانگیر دهقانی مدیرکل مدیریت بحران بوشهر در خصوص زلزله ۵.۹ ریشتری اظهار کرد: قدرت زلزله به حدی بود که در شهرستان های بوشهر، گناوه، دیلم و دشتستان احساس شد، تیم‌های ارزیاب به مناطق اعزام شده اند و در حال بررسی خسارات وارده می‌باشند.
وی با بیان اینکه اطلاعات تکمیلی در کوتاه ترین زمان ممکن به سمع و نظر مردم خواهیم رساند، گفت: فراخوانی صورت گرفته و جلسه مدیریت بحران شهرستان گناوه تشکیل شده و مسئولان دستگاه های مختلف در حوزه های آب، برق، گاز، تلفن و ... وضعیت و سطح خسارت ها را بررسی می کنند.
مدیرکل مدیریت بحران بوشهر در پایان گفت: تمامی تیم های امدادی و عملیاتی مدیریت بحران در منطقه حضور دارند.
معاون سیاسی امنیتی فرمانداری گناوه گفت: اکیپ های امدادی به مناطقی که در معرض خطر و احتمال خسارت وجود دارد اعزام شده‌اند.
دانیال اسفندیاری در گفت وگو با ایرنا افزود: براساس گزارش‌های اولیه از روستاهای منطقه زمین لرزه باعث تخریب دیوارها، قطعی برق و ریزش کوه شده‌است.

ترک‌خوردگی دیوارها و تخریب منازل در ۱۰ روستای گناوه
 به گفته مدیرعامل جمعیت هلال احمر استان بوشهر در زمین لرزه صبح امروز در بندر گناوه تعداد ۱۰ روستا در مرکز وقوع زلزله دچار خساراتی از جمله ترک‌خوردگی دیوارها و تخریب منازل شده‌اند.
غلامرضا حاجیانی با بیان اینکه در یکی دو ساعت اول اقدامات ارزیابی انجام می‌شود، افزود: تیم‌های ارزیابی در روستاها در حال بررسی خسارات هستند، در سرکشی از روستاهای منطقه برخی از منازل دچار ترک خوردگی و یا تخریب شده‌اند.
وی عنوان کرد: تعداد ۱۰ روستا در مرکز وقوع زلزله بررسی شده که خساراتی از جمله ترک‌خوردگی دیوارها و تخریب منازل گزارش شده است.
مدیرعامل جمعیت هلال احمر استان بوشهر اظهار کرد: تمام نیروهای هلال احمر آماده باش هستند.
حاجیانی ادامه داد: باید نتایج ارزیابی‌های اولیه مشخص شود و بعد تیم‌ها مستقر می‌شوند تا بتوانند کار رساندن آذوقه و سایر اقدامات کمک‌رسانی و امدادی را انجام دهند.
 
قطع برق ۳۰۰ مشترک در سه روستای زلزله زده/شبکه آبرسانی مشکلی ندارد
 یک مقام مسئول گفت: به دلیل تخریب دیوارها در سه روستای زلزله زده به دلیل مسائل ایمنی شاهد قطع برق ۳۰۰ مشترک در مجموع هستیم.
 میثم جعفرزاده مدیر کل دفتر مدیریت بحران و پدافند غیرعامل وزارت نیرو در گفتگو با خبرنگار مهر درباره آسیب بخش برق و آب مناطق زلزله زده استان بوشهر و خوزستان گفت: شبکه آب رسانی در مناطق زلزله زده که عمده و بخش اصلی آن در بندر گناوه و دیلم بوده است، به هیچ عنوان مشکلی ندارد و شبکه پایدار است.
 وی افزود: در دقایق ابتدایی وقوع زلزله در قسمتی از شهر گناوه شاهد قطعی برق بودیم که پس از مدت زمان کوتاهی دوباره فیدرها به مدار آمده و برق رسانی ادامه یافت اما هم در شهر گناوه و هم دیلم تک مشترک‌هایی وجوددارند که برق آنها قطع است که به زودی این قطعی برطرف می‌شود.
 به گفته این مقام مسئول در سه روستا شاهد تخریب دیوارها بوده‌ایم و به همین دلیل که ممکن است مشکل ایمنی ایجاد کند، شاهد قطع برق ۳۰۰ مشترک در مجموع در این سه روستا هستیم اما به طور کلی باید تأکید کرد که شرایط شبکه برق کل کشور به ویژه در مناطق زلزله زده پایدارند و در دقایق ابتدایی وقوع زلزله، تیم‌های عملیاتی و واکنش سریع ما عازم منطقه شده‌اند.
 
زلزله گناوه تاکنون ۵ مصدوم داشته است/ وضعیت مصدومان خوب است
  سخنگوی بحران دانشگاه علوم پزشکی بوشهر گفت: زلزله گناوه تاکنون پنج مصدوم داشته است.
 میثم بوستانی اظهار داشت: در بازدید هوایی از منطقه آسیب خرابی قابل توجهی رؤیت نشده است.
 وی با اشاره به اعزام اتوبوس آمبولانس به گناوه خاطرنشان کرد: همه آمبولانس‌های استان بوشهر در حالت آماده باش هستند.
 سخنگوی بحران دانشگاه علوم پزشکی بوشهر اضافه کرد: برخی کوه‌های اطراف گناوه ریزش کردند.
 وی ادامه داد: بر اثر این زمین لرزه تا کنون پنج مجروح اعلام شده است که حال عمومی آنها خوب گزارش شده است.
 بوستانی افزود: مدیریت بحران در استان‌های مجاور آماده باش هستند.
 وی گفت: بعضی دیوارهای بیمارستان گناوه ترک دارد.
 خسارتی به راه‌های استان بوشهر وارد نشده است
  مدیرکل راهداری و حمل و نقل جاده‌ای استان بوشهر گفت: خسارتی به راه‌های استان بوشهر وارد نشده است.

 حمیدرضا علم اظهار داشت: با توجه به وقوع زمین‌لرزه‌های متعدد در شهرستان گناوه که در دیگر نقاط استان نیز حس شد، بازدیدهایی از محورهای مختلف استان صورت گرفت.
 وی با اشاره به اینکه بر اثر این زمین لرزه خسارتی به راه‌های استان بوشهر وارد نشده است اضافه کرد: در همه راه‌های استان تردد به سهولت در حال انجام است.
 مدیرکل راهداری و حمل و نقل جاده‌ای استان بوشهر بیان کرد: محورهای گناوه و دیلم مشکلی برای تردد ندارند.
 خسارتی به راه‌های استان بوشهر وارد نشده است
  مدیرکل راهداری و حمل و نقل جاده‌ای استان بوشهر گفت: خسارتی به راه‌های استان بوشهر وارد نشده است.
 حمیدرضا علم اظهار داشت: با توجه به وقوع زمین‌لرزه‌های متعدد در شهرستان گناوه که در دیگر نقاط استان نیز حس شد، بازدیدهایی از محورهای مختلف استان صورت گرفت.
 وی با اشاره به اینکه بر اثر این زمین لرزه خسارتی به راه‌های استان بوشهر وارد نشده است اضافه کرد: در همه راه‌های استان تردد به سهولت در حال انجام است.
 مدیرکل راهداری و حمل و نقل جاده‌ای استان بوشهر بیان کرد: محورهای گناوه و دیلم مشکلی برای تردد ندارند.

آماده باش ۵۵ آمبولانس در پی زلزله بندر گناوه / مصدومیت یک تن
سخنگوی سازمان اورژانس کشور از آماده باش ۵۵ دستگاه آمبولانس و اتوبوس آمبولانس برای اعزام به محل وقوع زمین لرزه بوشهرخبر داد.
 مجتبی خالدی با اشاره به زمین لرزه ۵.۹ ریشتری بوشهر اظهار کرد: حوالی ساعت ۱۱: ۱۱ دقیقه زمین لرزه‌ای باقدرت ۵.۹ ریشتری بوشهر حوالی بندر گناوه را لرزاند و تا کنون نیز سه پس لرزه داشته است.

 وی ادامه داد: ۵۰ آمبولانس از استانهای همجوار، پنج اتوبوس آمبولانس و سه بیمارستان صحرایی از شهرکرد، شیراز و اصفهان درحالت آماده باش هستند.
 خالدی اظهار کرد: این زلزله تا کنون یک مصدوم داشته و یک پایگاه اورژانس نیز ترک برداشته است.
 وی در خصوص تخریب در ساختمان منازل گفت: تا کنون گزارشی در این خصوص ارائه نشده است اما دو تیم ارزیاب در محل حضور دارند.
 بختیاری سخنگوی سازمان مدیریت بحران کشور نیز از آماده‌باش دستگاه‌های امدادی درپی زلزله ۵.۹ ریشتری در بندر گناوه خبر داد و گفت: به دنبال وقوع زلزله در بندرگناوه سازمان مدیریت بحران دستگاه‌های امدادی و خدماتی در استان بوشهر و استان‌های مجاور را به حالت آماده‌باش درآورد.

 وی با بیان اینکه تیم‌های ارزیاب از استانداری، هلال احمر، اورژانس و ... به محل اعزام شده‌اند، گفت: تاکنون گزارشی از میزان خسارات ناشی از این زلزله مخابره نشده است.

 
             
             
             
نام شما

آدرس ايميل شما

این ۵ وسیله در حالت خاموش هم برق مصرف می‌کنند

این ۵ وسیله در حالت خاموش هم برق مصرف می‌کنند

آیا می‌دانستید لوازم خانگی می‌توانند یک زندگی «پنهان» داشته باشند و حتی زمانی که دکمه‌ ...
از خاتمی تا ظریف

از خاتمی تا ظریف

پس از نهی آیت‌ا... سید‌حسن خمینی برخی رسانه‌های رقیب با طرح این مساله که پروژه انتخاباتی ...
انتخابات 1400 در بلاتكليفي قانوني

انتخابات 1400 در بلاتكليفي قانوني

سخنگوي شوراي نگهبان اعلام كرد كه طرح اصلاح قانون انتخابات رياست‌جمهوري هنوز به تاييد ...
فایل های مرتبط