تاریخ انتشار
شنبه ۱۶ اسفند ۱۳۹۹ ساعت ۱۲:۲۶
کد مطلب : ۴۳۱۶۹۷
مجید احمدی سرپرست فرماندار شهرستان بویراحمد:

اولتیماتوم فرماندار بویراحمد به کاندیداهای شوراهای اسلامی / در یک نشست انتخاباتی 10 نفر کرونایی شد / سفر بی‌فایده برخی به شهر زلزله‌زده سی‌سخت

۲
۱
اولتیماتوم فرماندار بویراحمد به کاندیداهای شوراهای اسلامی / در یک نشست انتخاباتی 10 نفر کرونایی شد / سفر بی‌فایده برخی به شهر زلزله‌زده سی‌سخت
کبنا ؛ مجید احمدی 46 ساله روز پنجشنبه ( 14 اسفند ماه 99 ) سکاندار فرمانداری شهرستان بویراحمد مرکز استان کهگیلویه و بویراحمد شد، او عضو هیئت علمی دانشگاه است و مدیرکل امنیتی استانداری و مدیرکل سیاسی و انتخاباتی استانداری را در کارنامه مدیریتی خود دارد. احمدی تجربه کافی و اشراف بر روی مسائل سیاسی، اجتماعی و فرهنگی دارد. نظرات و دیدگاه‌های همواره محور جلسات مهم استان کهگیلویه و بویراحمد در این ماه‌های اخیر بوده است. او معتقد است که شوراهای اسلامی باید محل نخبگان، تحصیل‌کردگان، افراد متعهد و متخصص باشد. احمدی در آخرین صحبتش، گفته برای کاندیداهای شوراهای اسلامی شهر و روستاها که تخلفی را مرتکب شده و یا شوند، پرونده قضایی تشکیل می‌شود. نزدیکان احمدی او را فردی قانون‌مدار و اخلاق‌مدار می‌دانند و این امید را دارند که احمدی نقش مفید و تاثیرگذاری را در فرمانداری بویراحمد ایفا نماید. تنها انتظاری که از مجید احمدی سرپرست جدید فرمانداری شهرستان بویراحمد می‌رود، نظارت دقیقی در خصوص کاندیداهای شوراهای اسلامی داشته باشد، که افراد صالح تائید صلاحیت و با انتخاب مردم به این پارلمان محلی ورود کنند. چرا که بعضی از شوراهای شهرها متأسفانه اختلافات آنقدر شدید است که کار مردم لنگ می‌ماند.

به گزارش کبنا، تابناک نوشت: در روزهای پایانی هفته گذشته نشست بخشداران با ستاد برگزاری انتخابات برگزار شد که این نشست به نوعی اولین نشست رسمی قبل از آغاز فرایند ثبت نام داوطلبین شوراهای شهر و روستا هم محسوب می‌شود. مدیرکل دفتر سیاسی و انتخاباتی استانداری کهگیلویه و بویراحمد در پایان این نشست، اظهار داشت: مطابق معمول، در جهت برگزاری انتخابات سالم و باشکوه در انخابات ادوار مختلف جلسات متعدد با فرمانداران و بخشداران برگزار می‌گردد که اولین نشست در راستای آغاز فرایند انتخابات 1400 با بخشداران استان برگزار شد.
مجید احمدی افزود: در این نشست از بخشداران خواسته شد بحث آسیب شناسی و مشکلاتی که امکان دارد در برخی مناطق یا حوزه‌ها مانع برگزاری انتخابات سالم شود را احصاء کنند و در جهت رفع آن‌ها تلاش نمایند.
احمدی ادامه داد: با توجه به ثبت نام شوراها باید قبل از فرایند ثبت‌نام، معتمدین محلی هر بخش را انتخاب کنیم که در این خصوص به بخشدارن توصیه اکید شد که افرادی سالم و کسانی که افراطی در حوزه‌های سیاسی یا قومیتی نباشند و بتوانند با هیئت‌های نظارت تعامل داشته باشند انتخاب شوند که مشکلی در فرایند انتخابات ایجاد نکنند.
مدیر کل سیاسی و انتخاباتی استانداری گفت: با توجه به اینکه این نشست حول آسیب‌های انتخابات گذشته بود و با توجه به این نکته که تعدادی از بخشداران جدید بودند، قانون تشکیلات و وظایف و انتخابات شوراهای روستایی توضیح داده شد.
وی ادامه داد: به بخشداران گفته شد که از هم اکنون همه امکانات و نیازمندی‌ها را مکتوب و پیش بینی داشته باشند و به ستاد انتخابات اعلام کنند تا در سریعترین زمان ممکن در رفع آن‌ها اقدام شود.
احمدی گفت: بحث اعتماد سازی یکی از مهمترین اقدامات بخشداران است که در این زمینه حق هیچ گونه جانبداری از افراد یا گروه‌های سیاسی یا قومیتی را ندارند همانگونه که در انتخابات قبل تاکید زیادی بر این نکته کردیم و خوشبختانه نتیجه خوبی هم گرفتیم.
وی تاکید کرد: به بخشداران گفته شده که در خصوص معتمدین دقت کنند افرادی انتخاب شوند که حتی اگر برادر آنها کاندید باشد حق تفاوت قائل شدن در هیچ مرحله‌ای از انتخابات را ندارند پس باید قانون را رعایت کنند.
احمدی افزود: نظارت یکی از مولفه‌های مهم و اساسی کنترل مدیران و کاندیداها است که در دین هم بر آن بسیار تاکید شده است و ما اگر احساس کنیم عده‌ای قانون شکنی می‌کنند و می‌خواهند قانون را دور بزنند، هم مسئولان اجرایی و هم مسئولان قضایی به آنها تذکر جدی جدی داده و برخورد قانونی صورت می‌گیرد.
داوطلبین متخلف بازداشت می‌شوند
مدیر کل دفتر سیاسی و انتخابات استانداری کهگیلویه و بویراحمد در خصوص تخلفات این روزهای داوطلبین شوراها هم گفت: قبل از زمان قانونی هیچ کس حق تبلیغات ندارد. چنانچه کسانی اقدام به تبلیغات پیش از موعد نمایند، تخلف صورت گرفته و این تخلف می‌تواند در تأیید صلاحیت آن‌ها تأثیر داشته باشد و در پرونده انان ثبت می‌شود.
احمدی افزود: تبلیغات این روزها به غیر از تخلف انتخاباتی از طرف دیگر بحث کرونا هم مطرح است و طبق مصوبه ستاد کرونا هیچ کس حق برگزاری چنین جلساتی را ندارد بر همین اساس، این اقدامات هم مخالف قانون انتخابات است و هم مخالف مصوبه ستاد کرونا و هم اخلاقاً در چنین شرایط خطرناکی از نظر شیوع کرونا برگزاری چنین جلساتی بی توجهی به مردم و سلامت آن‌ها است.
وی ادامه داد: متاسفانه در یکی از نشست‌ها غیرقانونی انتخاباتی به دلیل حضور یک فرد مبتلا به کرونا ۱۰ نفر دیگر در همان جلسه مبتلا شده است لذا کاندیداها باید سلامت مردم را مد نظر داشته باشند.
احمدی با اشاره به تخلفات انتخاباتی این روزهای برخی داوطلبین شوراها بیان کرد: فعلاً که تبلیغات ممنوع است و در صورت بروز این تخلف احتمال برخورد قانونی و بازداشت افراد وجود دارد. دادستان هم به صراحت اعلام کرده کسانی که در این مورد بی‌توجهی کنند بازداشت خواهند شد.
وی ادامه داد: وقتی عروس و داماد به دلیل تخلف از مصوبات کرونایی بازداشت می‌شوند شکی نیست که احتمال بازداشت کاندیداهای شوراها که مصوبات کرونایی را رعایت نمی‌کنند، وجود دارد و حتماً این افراد متخلف بازداشت می‌شوند.
سفر برخی شخصیت‌ها هیچ آورده‌ای برای سی‌سخت ندارد
مدیرکل دفتر سیاسی و انتخابات استانداری کهگیلویه و بویراحمد
در خصوص سفر برخی مقامات و شخصیت‌ها به استان بویژه شهر زلزله زده سی‌سخت سؤال شد که وی در پاسخ، گفت: سفر مقامات به استان و خصوصاً شهر سی سخت گاهی الزام به حضور این مقامات برای بررسی میدانی و کمک به رفع مشکلات است که در اینگونه سفرها خود مجموعه دستگاه، حفاظت سفر را برعهده می‌گیرد و البته دستگاه‌ها به شدت تاکید داشتند که در این سفرها پروتکل‌ها رعایت شوند و معمولاً رعایت هم می‌شد.
احمدی ادامه داد: البته این سفرها از قبل برنامه ریزی و اعلام شده است که بعضی هدف کمک بود و خوشبختانه کمک‌های زیادی کردند اما سفرهایی هم از طرف برخی افراد بدون داشتن هیچگونه امکاناتی در جهت کمک به مردم بوده که حضور آنها در سیسخت و ایجاد تجمعات هیچ توجیهی ندارد.
وی گفت: برخی مقامات به استان کهگیلویه و بویراحمد آمدند و کمک‌های بسیار خوبی هم کرده‌اند که ما دست آنها را می‌بوسیم اما کسانی که خودسرانه و بدون هدف خدمت رسانی می‌آیند، باید به سلامت مردم و جامعه توجه داشته باشند و اگر کسانی بخواهند سلامت جامعه را به مخاطره بیاندازند ما هم دنیوی و هم اخروی مسئول هستیم و حتماً اقدام خواهیم کرد.
نام شما

آدرس ايميل شما

بویراحمد
Iran, Islamic Republic of
علی الحساب جناب احمدی بخشدار مرکزی خونه خونه داره برای برادرش در انتخابات شورا رای جمع میکنه
دشت روم
Iran, Islamic Republic of
بویر احمد دنا ...
فرزندان خودش رو برای سکانداری فرمانداری می خواهد...
بدترین دشنام بین‌المللی کدام کلمه است؟

بدترین دشنام بین‌المللی کدام کلمه است؟

همه مردمان عالم، اجماع دارند بر این نکته که فرهنگ اهمیتی حیثیتی و حیاتی برای نوع بشر ...
رییسی، رقیب احمدی‌نژاد؟

رییسی، رقیب احمدی‌نژاد؟

زیباکلام با اشاره به اینکه اصول‌گرایان به دنبال این هستند، که بتوانند نامزد خود را با ...
(تصاویر) ابرخودروهای خیره کننده پلیس دبی

(تصاویر) ابرخودروهای خیره کننده پلیس دبی

مدیر کل بخش حمل و نقل و نجات پلیس دبی گفته که افزایش سوپراسپرت‌های پرقدرت این بخش به ...