تاریخ انتشار
شنبه ۱۶ اسفند ۱۳۹۹ ساعت ۱۰:۵۰
کد مطلب : ۴۳۱۶۸۹
در پی سفر رهبر کاتولیک‌های جهان به عراق؛

پاپ به دیدار آیت‌الله سیستانی رفت

۰
پاپ به دیدار آیت‌الله سیستانی رفت
کبنا ؛کاروان حامل پاپ فرانسیس عازم منزل آیت الله سیستانی مرجع عالی شیعیان در عراق شد.

    


پاپ

رهبر کاتولیک های جهان با آیت الله سیستانی دیدار کرد
پاپ فرانسیس رهبر کاتولیک های جهان دقایقی قبل با حضور در محل اقامت آیت الله سید علی سیستانی مرجع عالی قدر شیعیان عراق در نجف اشرف با ایشان دیدار کرد.
این نخستین باری است که پاپ به عراق سفر می کند. رهبر کاتولیک های جهان روز جمعه نیز با برهم صالح رئیس جمهور عراق دیدار کرد.
بر اساس گزارش های منتشر شده، قرار است نشست پاپ فرانسیس و مرجع عالی قدر شیعیان عراق پشت درهای بسته برگزار شود.قرار است این نشست یک ساعت به طول انجامد.
وی همچنین در جریان دیدارهای خود یک هدیه به یکی از فرماندهان نیروهای حشد شعبی در این کشور تقدیم کرد. پاپ فرانسیس تسبیح خود را به «ریان الکلدانی» یکی از فرماندهان مسیحی جنبش بابلیون وابسته به حشد شعبی عراق داد.
طبق گزارش خبرگزاری رسمی عراق (واع)، خودروی حامل پاپ، ساعت ۹:۲۷ به وقت تهران، به محل اقامت آیت‌الله سیستانی در نجف اشرف رسید و دو طرف پشت درهای بسته با یکدیگر دیدار و گفت‌وگو کردند.
این دیدار به مدت یک ساعت به طول انجامید و پاپ و هیأت همراه او پس از ترک محل اقامت آیت‌الله سیستانی به سمت شهر «اور» در استان ذی قار (جنوب عراق) حرکت کردند.
پایگاه خبری «بغداد الیوم» به نقل از یک منبع آگاه در ارتباط با این دیدار گزارش داد که به هیچ یک از شخصیت‌های سیاسی و دولتی عراق اجازه ورود به محل اقامت آیت‌الله سیستانی و مشارکت در این گفت‌وگو داده نشده است.
پاپ فرانسیس، بعد از ظهر دیروز، وارد عراق شد و با مقامات ارشد این کشور از جمله «مصطفی الکاظمی» نخست‌وزیر و «برهم صالح» رئیس‌جمهور عراق دیدار و گفت‌وگو کرد.

 
نام شما

آدرس ايميل شما

بدترین دشنام بین‌المللی کدام کلمه است؟

بدترین دشنام بین‌المللی کدام کلمه است؟

همه مردمان عالم، اجماع دارند بر این نکته که فرهنگ اهمیتی حیثیتی و حیاتی برای نوع بشر ...
رییسی، رقیب احمدی‌نژاد؟

رییسی، رقیب احمدی‌نژاد؟

زیباکلام با اشاره به اینکه اصول‌گرایان به دنبال این هستند، که بتوانند نامزد خود را با ...
(تصاویر) ابرخودروهای خیره کننده پلیس دبی

(تصاویر) ابرخودروهای خیره کننده پلیس دبی

مدیر کل بخش حمل و نقل و نجات پلیس دبی گفته که افزایش سوپراسپرت‌های پرقدرت این بخش به ...