تاریخ انتشار
يکشنبه ۲۱ دی ۱۳۹۹ ساعت ۰۲:۳۱
کد مطلب : ۴۲۹۵۲۷
بررسی شرایط چهره‌هایی که برای ریاست فدراسیون فوتبال کاندیدا شده‌اند؛

۶ نامزد برای تصدی پست ریاست فدراسیون فوتبال، چه کسی شانس بیشتری دارد؟

۰
جنگ پنج‌گانه برای صندلی شماره یک فوتبال / رقابت داغ در غیبت کفاشیان و تاج
کبنا ؛مهلت نام‌نویسی از نامزدهای ریاست فدراسیون فوتبال امروز به پایان رسید و درنهایت مشخص شد که شاهد یک جنگ پنج‌گانه در این خصوص خواهیم بود؛ جایی که نام‌های جذابی هم مشاهده می‌شوند.
ثبت‌نام از کاندیداهای انتخابات فدراسیون فوتبال مهم‌ترین سوژه این رشته پرمخاطب ورزشی طی روزهای گذشته بوده است. فدراسیون فوتبال در این چند روز رفت‌وآمدهای زیادی را به خود دید، افرادی که می‌خواهند پست‌های مهم مدیریتی در فوتبال را به دست آورند، طی روزهای گذشته به فدراسیون رفتند و ثبت‌نام کردند. در این بین جذاب‌ترین بخش مربوط به کاندیداهای ریاست فدراسیون است.
با پایان یافتن مهلت قانونی ثبت‌نام از کاندیداها مشخص شد که پنج نفر از افراد شاخص فوتبال، یک رقابت جذاب را برای ریاست خواهند داشت. پنج نفری که در ادامه به وضعیت آنها پرداخته شده است:

حیدر بهاروند؛ سرپرست فدراسیون به دنبال بقا

اگر چه بحث‌هایی درباره بازنشستگی‌ سرپرست کنونی فدراسیون فوتبال وجود دارد، اما همچنان او می‌خواهد در رأس قدرت باقی بماند. او ائتلافی جالب با شهاب عزیزی خادم انجام داده و امیدوار است که اگر خودش هم رئیس نشد، عزیزی خادم صندلی ریاست را تصاحب کند تا خودش به عنوان نایب‌رئیس اول کار کند.

نایب‌رئیس اول پیشنهادی: شهاب عزیزی خادم
نایب‌رئیس دوم پیشنهادی: منصور قنبرزاده
نایب‌رئیس بانوان پیشنهادی: شهره موسوی


شهاب‌الدین عزیزی خادم؛ در پی بازگشت مقتدرانه

شهاب‌الدین عزیزی خادم که پیش از این در تیم حیدر بهاروند به عنوان نایب‌رئیس معرفی شده بود، روز پنجشنبه با حضور در فدراسیون فوتبال برای ریاست نام‌نویسی کرد. عزیزی خادم روز شنبه برای نایب‌رئیسی بهاروند ثبت نام کرد. ترکیب او و حیدر بهاروند شبیه هم است و منصور قنبرزاده در تیم هر دو نفر حضور دارد.
نایب‌رئیس اول پیشنهادی: حیدر بهاروند
نایب‌رئیس دوم پیشنهادی:منصور قنبرزاده
نایب‌رئیس بانوان پیشنهادی: شهره موسوی

علی کریمی؛ اسطوره با شعار پاکی وارد شد

کاپیتان پیشین تیم ملی فوتبال ایران که چند سالی هم در عرصه مربیگری فعالیت کرد اما به موفقیتی نرسید، حالا برای قبول مسئولیتی سنگین وارد میدان شد. علی کریمی که قبلا حضورش را اعلام کرده بود برای ریاست نام‌نویسی کرد و حالا امیدوار است بتواند با آوردن رأی در انتخابات شعارهایی را که درباره پاکی فوتبال طی چند سال داده بود، اجرایی کند.
نایب‌رئیس اول پیشنهادی: مهدی مهدوی‌کیا
نایب‌رئیس دوم پیشنهادی: سعید دقیقی
نایب‌رئیس بانوان پیشنهادی: فاطمه علیپور

مصطفی آجورلو؛ سردار با توپ پر آمد


مدیرعامل سابق باشگاه‌های پاس و تراکتور یکی از چهره‌های مهم و قابل توجه انتخابات فدراسیون فوتبال است که در بدو ورود به محل ثبت نام، ترجیح داد با خبرنگاران گفت‌وگو نداشته باشد و آن را به بعد از ثبت نام موکول کرد. آجورلو که با باشگاه پاس سابقه قهرمانی در فوتبال ایران را دارد پیش از این نیز دو بار برای انتخابات ریاست فدراسیون فوتبال شرکت کرده بود. او حالا به عنوان یک نامزد دانه‎درشت وارد میدان شده و با توجه به شرایط سیاسی موجود در ایران بخت زیادی برای خود قائل است.
نایب‌رئیس اول پیشنهادی: علیرضا نصراصفهانی
نایب‌رئیس دوم پیشنهادی: سعید فتاحی
نایب‌رئیس بانوان پیشنهادی: لیلا محمدیان

کیومرث هاشمی؛ مدیر قدیمی به دنبال جایگاه فوتبالی

چهره مهم دیگری که امروز خودروی خود را در کوچه شلوغ فدراسیون پارک کرد، کیومرث هاشمی بود که قبلا به عنوان رئیس کمیته المپیک و قائم‌مقام رئیس سازمان تربیت بدنی در ورزش ایران مشغول بوده و در دوره کمیته انتقالی نیز ریاست این کمیته را برعهده داشته است. او از نامزدهای دانه‌درشت انتخابات است و گفته می‌شود با مهدی محمدنبی، دبیرکل کنونی فدراسیون، ائتلاف کرده است.
 نایب‌رئیس اول پیشنهادی: غلامرضا بهروان
نایب‌رئیس دوم پیشنهادی: علیرضا رحیمی
نایب‌رئیس بانوان پیشنهادی: پریا شهریاری
رقابت داغ در غیبت کفاشیان و تاج
خراسان در این زمینه نوشت: حیدر بهاروند، سرپرست فعلی فدراسیون فوتبال اولین نفری بود که برای تصدی پست ریاست ثبت‌نام کرده بود؛ شهاب‌الدین عزیزی‌خادم، منصور قنبرزاده و شهره موسوی را به عنوان نواب اول و دوم و نایب‌رئیس بانوان معرفی کرد. 
 علی کریمی، پیشکسوت پرسپولیس و بازیکن سابق تیم ملی که قبلا حضورش را اعلام کرده بود برای ریاست نام‌نویسی کرد و مهدی مهدوی‌کیا را به عنوان نایب‌رئیس اول، سعید دقیقی را به عنوان نایب‌رئیس دوم و فاطمه علیپور را به عنوان نایب‌رئیس بانوان معرفی کرده است.
 شهاب‌الدین عزیزی‌خادم که پیش از این در تیم حیدر بهاروند به عنوان نایب‌رئیس معرفی شده بود، روز پنج‌شنبه با حضور در فدراسیون فوتبال برای ریاست نام‌نویسی کرد. عزیزی‌خادم دیروز برای نایب‌رئیسی بهاروند ثبت‌نام کرد. ترکیب او و حیدر بهاروند شبیه هم است و منصور قنبرزاده در تیم هر 2 نفر حضور دارد.
 کیومرث هاشمی، رئیس پیشین کمیته ملی المپیک که پیش از این سابقه حضور در این فدراسیون در دوران کمیته انتقالی را داشت برای ریاست فدراسیون ثبت‌نام کرد. در مورد ترکیب تیم او برای اداره فدراسیون عنوان شده که غلامرضا بهروان، علیرضا رحیمی و پریا شهریاری را به عنوان نواب رئیس انتخاب کرده است. نکته جالب درباره هاشمی این است که او چندی پیش گزینه مدیرعاملی باشگاه استقلال بود اما قبول نکرده بود و حالا با ثبت‌نام برای ریاست فدراسیون فوتبال مشخص شد علت آن چه بوده است. 
 مصطفی آجورلو، مدیرعامل پیشین باشگاه‌های پاس، استیل‌آذین و تراکتور برای ریاست فدراسیون فوتبال ثبت‌نام کرد. آجورلو در دوره قبل هم برای ریاست فدراسیون ثبت‌نام کرد اما موفق به کسب آرا لازم نشد. آجورلو؛ حسن نصراصفهانی، رئیس هیئت مدیره باشگاه صنعت‌نفت را به عنوان نایب‌رئیس اول و سعید فتاحی، رئیس سابق کمیته مسابقات فوتبال سازمان لیگ را به عنوان نایب‌رئیس دوم معرفی کرده است. محمدیان پیشنهاد آجورلو، برای نایب‌رئیسی بانوان است. همچنین گفته می‌شود فریبا محمدی نیز به عنوان مسئول کمیته بانوان به مجمع معرفی خواهد شد.
 در آخرین ساعات ثبت‌نام یک روحانی به نام ستار عبدی‌پور که به گفته خودش در استان البرز کار فرهنگی انجام داده و نویسنده کتاب‌های دیپلماسی فرهنگی در فوتبال و فوتبالیست‌های آسمانی بوده برای ثبت‌نام ریاست این فدراسیون وارد ساختمان خیابان سئول شد و ثبت‌نام کرد. او حتی اسم نوابش را هم نگفت! 
  در پایان نام اسامی زیر برای حضور در هیئت رئیسه ثبت شد تا دهم اسفند با هم رقابت کنند. 
 کاندیداهای عضویت در هیئت رئیسه: فریدون اصفهانیان، رئیس دپارتمان داوری فدراسیون فوتبال، حسین شمس، سرمربی سابق تیم ملی فوتسال، بیت‌ا... رضایی، مدیرعامل سابق سایپا، فرهاد حمیداوی، مالک باشگاه شهرخودرو، بهرام رضاییان، مدیرعامل پارس‌جنوبی جم، مهرداد سراجی، مدیرعامل سایپا، محمدرضا ساکت، مدیرعامل سپاهان، اکبر محمدی، مدیرعامل پیکان، سعید نجاریان، مدیرعامل تیم فوتسال شهروند ساری، محمد جواهری، مدیرعامل گل‌گهر سیرجان، سعید عباسی، مدیرعامل آلومینیوم اراک، امیرحسین محتشم، رئیس هیئت بوشهر، حسین باجیوند، رئیس هیئت قزوین، طهمورث حیدری، چهارمحال‌وبختیاری، احسان اصولی، رئیس هیئت خراسان رضوی، نیما نکیسا، دروازه‌بان سابق تیم ملی، هدایت‌ا... ممبینی، عضو هیئت‌رئیسه فدراسیون، صادق درودگر، رئیس کمیته اقتصادی فدراسیون، حسین زرگر، کارشناس داوری، احمدرضا براتی، رئیس کمیته تدوین مقررات فدراسیون، میرشاد ماجدی، سرپرست کمیته جوانان فدراسیون، رسول فروغی، کمک‌داور پیشین فوتبال، خداداد افشاریان، داور پیشین فوتبال، بهنام ابوالقاسم‌پور، بازیکن سابق تیم ملی و پرسپولیس، غلامحسین زمان‌آبادی، مشاور فرهنگی فدراسیون، شهامت عباسی، نایب‌رئیس فدراسیون ورزش دانش‌آموزی، امین نوروزی، معاون پیشین پزشکی باشگاه استقلال، توحید سیف‌برقی، عضو کمیته پزشکی کنفدراسیون فوتبال آسیا، علیرضا شهاب، پزشک تیم ملی فوتبال ایران، علی طاهری، جواد ششکلانی، رئیس هیئت آذربایجان شرقی، مسعود مرادی، داور بازنشسته فوتبال، داود رفعتی، داور بازنشسته فوتبال، حمیدرضا مهرعلی، علی علیزاده، بازیکن پیشین فوتبال ایران، حسن کامرانی‌فر، کمک‌داور بازنشسته فوتبال، محسن ترکی، داور بازنشسته فوتبال، علیرضا کهوری، کمک‌داور بازنشسته فوتبال، سعید نحوی، ابراهیم شکوری، معاون اجرایی باشگاه پرسپولیس. 
نام شما

آدرس ايميل شما

آیا آمریکا همچنان مدینه فاضله جهانی است؟

آیا آمریکا همچنان مدینه فاضله جهانی است؟

دوره حضور دونالد ترامپ به عنوان رئیس جمهور آمریکا در قدرت، با این کشور کاری کرده که دیگر ...
ترامپ: من رئیس‌جمهورم پای بایدن به کاخ سفید نخواهد رسید / ترس واشنگتن از هواداران مسلح ترامپ

ترامپ: من رئیس‌جمهورم پای بایدن به کاخ سفید نخواهد رسید / ترس واشنگتن از هواداران مسلح ترامپ

 در صورتي که جنگي در منطقه رخ دهد همه توجه‌ها به اين جنگ منعطف خواهد شد و بالطبع توجه ...
پیشنهاد زیباکلام مبنی بر اعدام سلطانِ واکسن کرونا!

پیشنهاد زیباکلام مبنی بر اعدام سلطانِ واکسن کرونا!

صادق زیباکلام، فعال سیاسی اصلاح طلب در یادداشتی پیشنهاد اعدام سلطانِ واکسن کرونا را مطرح ...