تاریخ انتشار
جمعه ۱۴ آذر ۱۳۹۹ ساعت ۰۰:۰۹
کد مطلب : ۴۲۸۱۹۴
یادداشت ارسالی؛

از مدیرعامل حلقه به گوش تا مدیر دوران طلایی

۳۴
۲
از مدیرعامل حلقه به گوش تا مدیر دوران طلایی
کبنا ؛بعد از انتشار مطلبی با عنوان «آقای هوشنگ صیدالی آزاده باشید» به قلم سید محمد قاضی‌نیا، افرادی به نقد نویسنده مطلب پرداختند و نوشته بودند که صیدالی مقابل هیچ قدرتی کرنش نکرده و نخواهند کرد. و همچنین قاضی‌نیا را روشنفکر نما خطاب کرده بودند و گفته بودند، چرا وضعیت گچساران به اینجا ختم شده است؟ در ادامه سید ابراهیم موسوی پژوهشگر و دانشجوی دکتری نفت پاسخی به این افراد داده که از نظر خوانندگان می‌گذرد.
در پاسخی که به زعم خودتان به آقای قاضی نیا دادید، با بکار بردن الفاظ و اهانت‌ها شخصیتتان را خوب معرفی کردید و نشان دادید بشدت از اینکه فقط برخی از واقعیت‌ها در مورد مدیر عامل حلقه به گوش و عصبانی این روزها مطرح شده، از کوره در رفته‌اید و پاسخ مستند و قانع کننده‌ای ندارید.
لذا در آن بخش از توهین‌ها، بی ادبی‌ها و شعارهای پوچ وقت خود و مخاطبین را صرف نکرده و ارزش قلم را پاس می‌دارم و فقط به این نکات اشاره می‌کنم شما که از ابتدایی‌ترین اصول مهندسی نفت و گاز در صنایع بالادستی و پایین دستی و تخصص آگاهی ندارید کسی مجبورتان نکرده به خاطر خوشایندی مدیران ماشین امضا و اربابان آنها که دکترای کلاس درس نرفته هستند قلم و کاغذ برادرید و هر چه می‌خواهید بگوید٬ شما هنوز نمی‌دانید که آقای زنگنه تخصصش مهندسی نفت یا رشته‌های مرتبط نیست و مهندس عمران است که مثل اختاپوس با سیاست زدگی جناحی به مجموعه عظیم نفت چنگ انداخته و تحمیل شده و ایشان اصلاً تخصصی نیست و جملات و بیاناتتان که ناشی از عدم آگاهی و سرشار از احساس، شرم آور است و اما موضوع دیگر اینکه آقای سید محمد قاضی نیا از سال ۸۹ مدرس دانشگاه‌های شهرستان بوده و دارای تخصص هاییست که چون شخصیتی بزرگنما نداشته امثال شما و مدیرتان کمتر از شخصیت وی و خانواده وی که همگی نخبه هستند اطلاع دارید. همین را بدانید که دانشجویان ایشان در مقاطع ارشد و دکتری مشغول تحصیل هستند و دارای مقالات بسیار و چندین کتب و سوابق پژوهشی درخشان بوده و چندسال هم در بخش فناوری اداره آموزش و پرورش شهرستان گچساران از خدمات و تخصص ایشان همه فرهنگیان اطلاع کامل و کافی دارند٬ پس باید بدانید محقق و مهندس it و کامپیوتر و مقابله با رانت و فساد و تبعیض و انتقاد از عملکرد مدیران ماشین امضا ربطی به پژوهش و تحقیق در مورد انرژیهای پاک یا نو ندارد.
 
        https://www.kebnanews.ir/images/docs/files/000428/nf00428011-2.jpg

 شما به جای انتقاد از عملکرد مدیری حلقه به گوش و حمایت از دوران سیاه ایشان که تصمیماتش خروجی پستوها و مجالس زنانه است، به مدیری حمله ور شدید که قطعاً باید ایشان را مدیر دوران طلایی نفت نامید. مدیری که رئیس و مدیرِ مدیر حلقه به گوش فعلی بوده و روزی دستشان را گرفته و سبب رشد و قرار گرفتن ایشان در مسیر پیشرفت شدند ولی امروز اینگونه نمکدان می‌شکنید، مدیری که برای اولین بار و بر خلاف مدیران بعد از خودشان، در سطح وسیع نسبت به شفاف سازی تمام موارد اقدام نموده و با شرح عملکرد دوران خود، مقایسه کارشناسی با دوران بعدی و نقدهای مستندشان تاکنون از سوی طرف یا طرف‌های مخاطبشان بدون پاسخ مانده‌اند.
 از بحث متخصصین فرمودید. با توجه به گفته‌هایتان می‌دانم و دریافته‌ام از تخصص در نفت چیزی نمی‌دانید آیا می دانید که تنها دوره‌ای که پست‌ها توسط افراد متخصص هم از نظر مدرک علمی و هم از نظر تجربه اداره می‌شدند آن دوران بوده است؟ به عنوان مثال رئیس فضای سبز کارشناس کشاورزی، رئیس ترابری مهندسی صنایع، رئیس اداره تعمیرات خط لوله مهندسی مکانیک، مدیر مهندسی و ساختمان مهندس مکانیک با تجربه، مدیر منابع انسانی ارشدترین فرد بر اساس ارشدیت و با سابقه قبلی در آن مجموعه، رئیس اداره حقوق فردی باتجربه، مدرک مرتبط و سابقه درخشان بوده‌اند، ولی بعد از ایشان ببینید به چه سرنوشتی دچار شدند. انتصاباتی که در آن دوران بر اساس شایستگی انجام شدند، بعد از ایشان فقط بر اساس برادر یا برادر خانم این یکی و آن یکی یا میزان هزینه و هیاهو در انتخابان انجام شدند. جهت اطلاعات بیشتر شرح مفصل این مطلب را در نقد دوم مدیر دوران طلایی بخوانید (کلیک کنید) تا فقط بدون دلیل نگویید بی عدالتی در نفت بیداد می‌کرد. مشخصاً می دانید که مدیران اسبق و سابق منابع انسانی، مدیر مهندسی و ساختمان، رئیس دفتر مدیرعامل، رییس ترابری، رئیس قبلی کمیسیون مناقصات و ... تنها دلیل انتصابشان نسبت نسبی یا سببی با نماینده و اطرافیان و لیدرهایش بوده است. اینقدر اوضاع خراب بود که افتضاح انتصاب مدیر اسبق منابع انسانی به برنامه حالا خورشید در شبکه سه سیمای جمهوری اسلامی کشیده شد و مدیر سابق منابع انسانی هم بدلیل تخلفات برکنار شد و الان مدیر عامل حلقه به گوشتان هر روز او را برای سمتی معرفی می‌کند و مورد تأیید قرار نمی‌گیرد. اخیراً هم رییس دفتر مدیر عامل بواسطه نسبت نزدیک با نماینده معزول شبانه ارتقا یافته و سمت ۱۷ برنامه ریزی امور فنی را بدون یکروز تجربه و درحضور چندین انسان فرهیخته تصاحب کرد!! می‌دانید به دلیل عدم پایبندی به شایسته سالاری رئیس امور حقوقی و قرار دادها فقط بخاطر رابطه سببی با مدیر عامل حلقه به گوش، شصت ماه سرپرست بود تا بتواند فقط به حداقل رتبه سازمانی برسد؟ در حالیکه حداکثر مدت سرپرستی شش ماه است. این در تاریخ نفت بی سابقه است.  هیچ می‌دانید بدلیل عدم رعایت شایسته سالاری همین الان مدیر منابع انسانی، رئیس روابط عمومی، رئیس آموزش و رئیس ترابری هیچ کدام رو سمت‌های نامبرده نیستند؟ فاجعه مدیریتی از این بالاتر؟
از جذب نیرو گفته‌اید! قبل از هر چیز نقد مفصل، مستند و مستدل جذب که بیست و سه صفحه سند پیوست دارد، را بخوانید(کلیک کنید)
        https://www.kebnanews.ir/images/docs/files/000428/nf00428011-3.jpg

ولی چون به جای اینکه شما به مردم توضیح دهید که در این هشت سال چه افرادی جذب شده‌اند، سؤال کرده‌اید، عرض می‌کنم فقط صد چهل نفر در حراست منجمله فرزند مدیر متخلف و معزول سابق منابع انسانی بدون هیچ فرآیند و آزمونی جذب شدند. بارها اعلام شده است که اگر شما و همانهایی که دور هم نشستید و این مطالب غیر مستند، توهین آمیز و پوچ را نوشتید، شهامت دارید لیست کامل افرادی که در ده سال گذشته (از ابتدای دوره طلایی تا دوره سیاه کنونی) جذب شده‌اند با مشخصات کامل، تاریخ و نحوه جذب آنها اعلام نمایید تا مشخص شود در دوران طلایی چند درصد از طریق آزمون جذب شدند و در دوران سیاه چند درصد! جالب است بدانید همفکران شما تمامی موارد مربوط به جذب در دوران طلایی را به سازمان‌های نظارتی تحویل دادند که علی رغم تلاش ناجوانمردانه و غیرمنصفانه، پس از دو سال بررسی و طی فرآیندهای قضایی بالاخره بر عملکرد مدیر دوران طلایی صحه گذاشته شد و دو مدیر عامل بعد از ایشان هر کدام به هفتاد و چهار ضربه شلاق محکوم شدند که سند افتخار مدیر دوران طلایی را پیوست می‌کنم تا دیگر دم برنیاورید ولی سند محکومیت آن دو مدیر را فقط بدلایل حقوقی و حرمت آنها محفوظ می‌دارم. (سند موجود است در دفتر پایگاه خبری)
 در خصوص خودروهای استیجاری نقدهای چهارم و پنجم مدیر دوران طلایی را مطالعه کنید (کلیک کنید) تا متوجه شوید که در دوران ایشان فقط یازده دستگاه آنهم طبق ضوابط بکار گرفته شدند، ولی در دوران مدیر مورد حمایت شما بیش از هفتاد دستگاه بدون هیچ ضابطه و فقط به دستور نماینده رد اعتبار شده به لیدرها و افراد مسئول واگذار شده‌اند. لیست دست نویس تهیه شده در فرمانداری و ارسال برای مدیر حلقه به گوش موجود است که به دلیل حرمت افراد از انتشار آن فعلاً خودداری می‌شود. باز هم چنانچه مدیر عامل کنونی جرات دارد لیست خودروهای دوران طلایی و بعد از آن تا این تاریخ را منتشر نماید تا مردم قضاوت نمایند.
 در مورد میتینگ انتخاباتی و به خط کردن افراد هم که اسناد را منتشر کردیم و دوباره نیز پیوست می‌کنیم، شما هم اگر دارید بسم الله یا هم ادعایتان دروغ است که دروغ است. (خنده دار این است که مدیرعامل در آن تصویر مانند بچه‌ها دستش را به علامت پیروزی بالا برده است بعد می گویید جلسه گزارش عملکرد بوده است!)
 از نظم گفته‌اید، اگر به نظر شما کشته شدن شش نفر در یکسال، اعتراضات و تجمع نیروهای اخراجی حراست، اعتصاب خودروهای استیجاری، اعتصاب غذای کارگر شرکت، نابودی ارشدیت و شایسته سالاری، تعطیلی کار و شرکت در میتینگ انتخاباتی حتی در تایم اداری و ... نظم است، پس بی نظمی چیست؟
اگر خود را به خواب زده و همه موارد فوق را می‌خواهید فراموش کنید، در مورد افتضاح و آبرو ریزی این روزها چه می گویید؟ می‌دانید سرقت بیش از پنج کیلومتر لوله هشت اینچ انتقال نفت، از زمان دارسی تا کنون در شرکت نفت گچساران، حتی در مناطق نفت خیز جنوب، حتی در شرکت ملی نفت، حتی در وزارت نفت، حتی در کشور و حتی در دنیا بی سابقه است؟ می دانید حتی سابقه سرقت پانصد متر از چنین لوله‌ای وجود ندارد؟ به قول یکی از فعالان سیاسی اصلاح طلب مدیر حلقه به گوش فقط بخاطر این یک مورد باید عذرخواهی کند و استعفا دهد. در خصوص حاشیه نشینی افراد صحبت کردید، شما یک نفر را نام ببرید که یک روز در دوران طلایی در سازمان بلاتکلیف بود، ولی امروز افراد با تجربه و کاردانی به جرم عدم همراهی نماینده بیکار و بلاتکلیف هستند که در تاریخ نفت بی سابقه بوده است. بله، فاجعه بارتر این است که عزیزانی هستند که مدیر حلقه به گوش به ایشان وحتی دربرخی محافل خصوصی گفته است دوست دارم از خدماتتان استفاده کنم ولی نماینده اجازه نمی‌دهد. از خود مدیرتان بپرسید اگر ذره‌ای وجدان داشته و آزاده باشد و از اربابش نترسد حتماً نام آن افراد را می‌گوید. ولی با اجازه آنها به طور اختصار آقایان (ح.ک. خ، م. ح، م.ر.ا، ا.ح. غ، ر.س) را عرض می‌کنم.
 
      https://www.kebnanews.ir/images/docs/files/000428/nf00428011-1.jpg

 چشم بسته و دهان گشوده‌اید و در مورد خواهر مدیر دوران طلایی که طی آزمون استخدامی سراسری در یک سازمان خارج از نفت استخدام شده است و موضوع بیخود و بی جهت پیرمرد ۵۹ ساله و دختر ۱۶ ساله در زمان ایشان گفته‌اید که کاملاً دروغ گفته و تهمت زده‌اید. اگر شهامت دارید مانند ما که مدارک ارائه دادیم، ارائه دهید.
 این‌ها را عرض کردم تا متوجه شوید بدون سند و مدرک حرفی نمی‌زنیم در حالیکه شماها فقط دروغ گفته و تهمت می‌زنید. تاکید می‌کنم هر سندی برای ادعاهایتان دارید رسانه‌ای کنید، در غیر اینصورت خودتان را رسواتر نکنید و برای خوش رقصی کاری نکنید که افراد مجبور به طرح یاوه گویی های شما در محاکم شوند و آن وقت مجبور شوید خود و بزرگانتان به دست و پایشان بیفتید. در آخر عرض می‌کنم «گیرم که خلق را به طریقی فریفتیم ٬ با دست انتقام طبیعت چه می‌کنیم و اما.... آنکس که اسب داشت غبارش فرو نشست ٬ گرد سم خران شما نیز بگذرد.»
نام شما

آدرس ايميل شما

نفت نیوز
Iran, Islamic Republic of
دمت گرم دکتر .حرف دل همه رو زدی یکجا. فقط میخواستم این کار رو کوچک جلوه بدن ولی خدایی جایی برای دفاع نداره صیدالی .البته صیدالی هم در نصب مدیران خو نقشی نداشت باید نماینده جوابگوی افکار عمومی باشه .
حسین
Iran, Islamic Republic of
احسنت خوب گفتید وقتی که تمام عزل و نصب ها/ بوجود بیاد و بدست ناهلان بیفتد باید گچساران چنین ضراباتی متحمل بشه
مجید
United Arab Emirates
ای بنازمت که شستی دارودسته تاج رو.
مجید
United Arab Emirates
ای بنازمت که شستی دارودسته تاج رو.
علی
Iran, Islamic Republic of
درود بیکران بر سید عزیز و بزرگوار با مرقومه‌ای که نگاشته‌اید و واقعاً حرفی جز حق و حقیقت علی‌الخصوص مدیر دوران طلایی (جناب مهندس پاکدل)نزده و واقعیاتی درمورد وجود که در گفتار طرف مقابل هست بازگو کرده‌اید. واقعاً اگر طرف مدیر حلقه به گوش مستنداتی بر رد مطالب و مطالبات نگارنده و دیگرانی که شنیده و دیده‌اید دارید،چرا همانند مدیر دوران طلایی و این سید بزرگوار ، رو نمیکنید تا حقیقت بر همگان مشخص بشه و مشخصاً هویداست که مدعی فقط ادعا دارد و دلیلی برای ادعای خود ندارد و فقط حرفی میزند که مثلاً چیزی گفته باشد... مردم مثل قبل نیستند و بینا همه چیز رو نظاره‌گرند و انشاءالله در آینده‌ای نه چندان دور در انتخابات پیش‌رو مشت محکمی بر دهان یاوه گویان خواهند زد و مجدانه خواهان عدالتند و انشاءالله برای همیشه برچیده خواهد شد این روند ارباب و رعیتی که عده‌ای مصرانه برای مستحکم ماندن آن در تلاشند. درود بر مهندس پاکدل عزیز و سید بزرگوار
Iran, Islamic Republic of
درود بر مهندس پاکدل باغیرت
نفتی
Romania
بسیار زیبا ، مستند و مستدل
باوی
Iran, Islamic Republic of
خوبه که روز به روز تاج و نوچه هاش دارن سکه یه پول میشن😂
یاس
Iran, Islamic Republic of
احسنت عالی بود
گچساران
Iran, Islamic Republic of
درود بر سید عزیز و مهندس پاکدل دوست داشتنی، مدیر دوران طلایی نفت گچساران
به عنوان یه مخاطب با دقت مطلب را مطالعه نمودم، هیچ جایی حتی در پیشگاه خداوند اینچنین نمی توان با صحت و درستی و مستند سخنی را ایراد کرد. مطالب خود گویای حقیقت هستند و اگر مدیر حلقه گوش و یاوه گویان مرد میدان هستند برای یکبار هم که شده اینچنین مستند سخنی را بر زبان برانند.
بی شک هیچگاه نخواهند توانست جواب این مرقومه زیبا و مستدل را بدهند.
فرهنگی
Iran, Islamic Republic of
اگر ما فرهنگی هستیم چیزی ازش ندیدیم دنبال پست بود بهش ندادن الان آه و ناله میکنه.. دوران پاکدل هم دوران طلایی اعراب لیشتر بود
سعید غ
Iran, Islamic Republic of
باارزش ترین چهریه ملی نفت گچساران مهندس پاکدل بود ولی حیف که گچساران از دستش داد
سعید غ
Iran, Islamic Republic of
واقعا چی به سرمردم گچساران اوردی
سعید غ
Iran, Islamic Republic of
/ تو نیروهای تاجگردون افسانه شده
بی طرف
Iran, Islamic Republic of
تمام مطالب گفته شده دو ریال ارزش سازمانی ندارد.
در دوران مدیر بقول خودتان طلایی اوج سیاست زدگی در نفت بود.
اون افرادی هم که نام بردید بلاتکلیف هستند اکثرا به تاج رای داده بودند.مشخص است اطلاعات بسیار ضعیفی در مورد نفت دارید.ضمن اینکه ما سمتی بنام مدیر مهندسی و ساختمان نداریم.آیا دوستان شما با ارائه این اطلاعات ضعیف می‌توانند مدعی باشند دوران ریاست شأن در نفت دوران طلائی است؟؟؟
عملیات
Iran, Islamic Republic of
لطفا امتیاز ارشدیت مدیریت دوران طلایی رئیس بهره برداری را هم اعلام کن ببینم نفر چندم بوده،،😆😆😆😆😆
تامین و تخصیص
Iran, Islamic Republic of
از رو که نمیرید، ولی همه از نظر ارشدیت نفر اول بودن. اسنادش تو تامین و تخصیص موجون، پاکدل به ما می گفت ارشدیت بگیریم و تصمیم می گرفت.
حالا که برادر و برادر خانمهای دوران . رو شدن و جواب ندارید، این حرفو می زنید. دیگه سااااکت شید
S.r
Iran, Islamic Republic of
/. اقای تاجگردون کرده و هیچ گونه عکس العملی نمی تونه نشون بده . واقعا به این میگن مدیریت. واقعا پست و مقام این اندازه ارزش داره؟؟؟؟؟؟؟؟؟
باباکلان
Iran, Islamic Republic of
عشق فقط دکتر پاکدل
Iran, Islamic Republic of
اگه نگهبان و مدیر توی یه کارخونه باهم همدست نباشن، چطور از کارخونه؟؟؟
همین قیاس رو برای ۵ کیلومتر لوله به قطر ۱ تا ۱/۵ متر حساب کن ک چطوری جابجا و ب سرقت رفته بی آنکه مسئولی ناراحت شده یا فرمانداری گزارش کند!!
روزبه
Iran, Islamic Republic of
من میگم شاید ۵ متر لوله بردن نه ۵ کیلومتر که برای مدیران صنعت نفت ارزش گزارش دادن نداشته.!!!!
عشق منی
Iran, Islamic Republic of
شما دیگه دم از عدالت و ارشدیت نزنید
هر چه بیسواد و بله قربان گو در زمان پاکدل پست گرفتند.
مردم جواب شما را در سه دور انتخابات گذشته دادند.
خیلی رو دارید به خدا.
سی قدرت و پاکدل به تاریخ پیوستند.
Iran, Islamic Republic of
اگه راست میگید مثل همین نقد بگید کی بدون ارشدیت پست گرفت در دوران طلایی
نفتی
Iran, Islamic Republic of
جناب پاکدل.رو تبریک میگم
Iran, Islamic Republic of
ایول داری با این مستندات و ادبیات
بی طرف
Iran, Islamic Republic of
مدیریت ارباب رعیتی از زمان شروع نمایندگی تاجگردون سایه بر شهرستان های گچساران و باشت افکنده
فرهنگی
Iran, Islamic Republic of
متاسفم از نو کیسه های که برای نون همکار و دوستان خود رو می فروشند و هر توهینی میکنند
آموزش و پرورش
کارگر
Iran, Islamic Republic of
واقعا غلام حلقه بگوش نماینده بود
ضعیف ترین مدیرعامل بوده و هست،
نالایق ترین نفرات را پست داده و افراد لایق منزوی شدن ،
توی تمام ادارات شرکت بگردین ، تمام رییس و مدیرانی که گذاشته بدستور برادر یا خواهر نماینده بوده...

در هیچ دوره ای شرکت نفت گچساران به این ضعیفی و افتضاحی نبوده ....
کارگر
Iran, Islamic Republic of
صیدالی واقعا غلام حلقه بگوش نماینده بود
ضعیف ترین مدیرعامل بوده و هست،
نالایق ترین نفرات را پست داده و افراد لایق منزوی شدن ،
توی تمام ادارات شرکت بگردین ، تمام رییس و مدیرانی که صیدالی گذاشته بدستور برادر یا خواهر نماینده بوده...

در هیچ دوره ای شرکت نفت گچساران به این ضعیفی و افتضاحی نبوده ....
فرهنگی
Iran, Islamic Republic of
جناب سید ابراهیم کل هدفت از این نوشته این بود که به بقیه بفهمانید من دانشجوی دکتری هستم .غافل از این هستی که هر خانواده ای یا هر فامیلی حداقل یک یا دو دانشجوی دکتری داره .لطفا اول مدرکت رو بگیر بعد مانور بدهید .خانواده ای تو همین گچساران هست که ۵ تا ۶ فرزند متخصص پزشکی داره .لطفا اول مدرکتون رو بگیرید بعد بذارید تمبر مدرکتون خشک بشه بعد در رابطه با نفت و گاز اظهار نظر بفرمایید
گچساران
Iran, Islamic Republic of
خیلی تند رفتی جناب دکتر درحال پاس کردن واحد . کاش می نوشتی در دوران طلایی چند نفر از اسلام آباد لیشتر با آزمون و با دانش علمی استخدام شدند
ناشناس
Iran, Islamic Republic of
عجب ادبیات سخیفی و دون مایه ای
فرهنگی
Iran, Islamic Republic of
آقایی که نام بردی تو آموزش و پرورش با دارودسته خودش بدون سابقه جزء کادر اداری قرار گرفت و یه شب می خواد به همه چی برسه . اینها همه فلسفه بافیست
گچ
Iran, Islamic Republic of
لابد استخدامی های بدون ضابطه اسلام آباد لیشتر در زمان متخصصان نفتی با آزمون بود این همه بی سواد و بی تخصص خیلی تند رفتی جوان متخصص
ارتباط سردار با بزرگان اصلاح‌طلب

ارتباط سردار با بزرگان اصلاح‌طلب

جهانگیری در این گفت‌وگو همچنین درباره رابطه سردار با آیت‌الله هاشمی گفت: «ایشان با آقای ...
خانواده‌ای که اثر انگشت ندارند! + تصاویر

خانواده‌ای که اثر انگشت ندارند! + تصاویر

در منطقه راج شاهی بنگلادش اعضای یک خانواده دارای یک تفاوت ژنتیکی نادر هستند و آن نداشتن ...
همه چيز درباره واكسن كرونا

همه چيز درباره واكسن كرونا

  سخنگوي دولت : در حال حاضر واكسن ساخت ستاد اجرايي به تست انساني رسيده است. موسسه رازي ...