تاریخ انتشار
پنجشنبه ۲۴ مهر ۱۳۹۹ ساعت ۲۱:۲۶
کد مطلب : ۴۲۶۵۷۳
رئیس دانشگاه علوم پزشکی کهگیلویه و بویراحمد اعلام کرد

سیر صعودی کرونا در کهگیلویه و بویراحمد / مردم از مراجعه به بیمارستان‌ها بپرهیزند / مرگ 169 نفر

۰
آخرین آمار کرونا در کهگیلویه و بویراحمد تا امروز 24 مهرماه
کبنا ؛

رئیس دانشگاه علوم پزشکی کهگیلویه و بویراحمد توصیه کرد مردم از مراجعه حضوری به بیمارستان‌ها خودداری کنند.
به گزارش کبنا، پرویز یزدان‌پناه افزود: هم اکنون 315 بیمار مشکوک و قطعی کرونایی در بیمارستان‌های استان بستری هستند که از این تعداد 129 بیمار کرونایی قطعی بوده و 25 بیمار در بخش های ویژه تحت درمان هستند.
وی ادامه داد: از مجموع مبتلایان به کووید 19 در کهگیلویه و بویراحمد 9105 نفر بهبود یافته و 169 نفر جان خود را از دست دادند.
 این مسئول تصریح کرد: از 228 نمونه دریافت شده از آزمایشگاه سلولی و مولکولی یاسوج، بیشترین موارد مثبت در شهرستان‌های گچساران(٤٧ درصد)، بهمئی(١٧ درصد)، بویراحمد(١٣ درصد) و دنا (١١ درصد) و بقیه موارد در سایر شهرستان‌های استان بود.
 دکتر یزدانپناه خاطرنشان کرد: استان طی روزهای اخیر روند افزایشی را در ابتلای به کرونا تجربه کرده و میزان مرگ و میر ناشی از آن نیز نسبت به ماه قبل در حال افزایش است.
رئیس دانشگاه علوم پزشکی یاسوج با بیان اینکه کلید موفقیت گذر از این شرایط، همراهی مردم در رعایت پروتکل های  بهداشتی است، افزود: میزان رعایت پروتکل‌های بهداشتی در سطح استان با مشارکت آگاهانه و مسیولانه  مردم  افزایش یابد تا بتوان با صدمات کمتر از این مرحله عبور نماییم .
 وی خواستار استفاده از ماسک، رعایت فاصله گذاری فیزیکی( حداقل ٢ متر) و پرهیز از حضور در هر نوع تجمعی توسط همه مردم شد و تاکید کرد: در صورتی که پروتکل‌های بهداشتی در جامعه بیشتر رعایت شود تعداد مبتلایان و فوتی‌های استان کاهش می‌یابد.
 یزدانپناه خاطر نشان کرد: همچنین لازم است که مردم بجز در موارد ضروری از رفت و آمد به بیمارستانها، کلینیک ها، مطب ها، بانک ها، پاساژها و سایر مراکز پرخطر اجتناب نمایند و توجه به این موضوع داشته باشند که در شرایط کنونی بیشترین راه مبتلا شدن از طریق خانوادگی انجام می شود. بنابراین لازم است در رفت و آمدهای خانوادگی، ضمن استفاده از ماسک، حتما فاصله فیزیکی را با سایر اعضا خانواده رعایت کنند.
نام شما

آدرس ايميل شما

نامه نوبخت برای اختصاص 120 میلیارد از اعتبار کرونا به دانشکده محل تدریس دختر حسن روحانی +  سند

نامه نوبخت برای اختصاص 120 میلیارد از اعتبار کرونا به دانشکده محل تدریس دختر حسن روحانی + سند

30 تیرماه نامه‌ای توسط نوبخت به امضا رسیده که در آن آمده، مبلغ 120 میلیارد تومان از محل ...
ناگفته‌های عادل از بی‌عدالتی‌‌ها به«نود»

ناگفته‌های عادل از بی‌عدالتی‌‌ها به«نود»

پس از يک سال و 7 ماه سکوت، بالاخره عادل فردوسي‌پور اشاره‌اي به پايان کارش در برنامه 90 ...
محمد امامی کیست و اتهامش چیست؟

محمد امامی کیست و اتهامش چیست؟

محمد امامی از تهیه کنندگان جوان و مشهور سینماست که در سال‌های اخیر نامش با فساد کلان ...
فایل های مرتبط