تاریخ انتشار
سه شنبه ۸ مهر ۱۳۹۹ ساعت ۱۳:۲۸
کد مطلب : ۴۲۶۰۵۶
مجری طرح های اکتشافی استان کهگیلویه و بویراحمد و فارس خبرداد

رحیمی: پیشرفت 90 درصدی پروژه پتانسیل یابی معادن کهگیلویه وبویراحمد

۱
۰
رحیمی: پیشرفت 90 درصدی پروژه پتانسیل یابی معادن کهگیلویه وبویراحمد
کبنا ؛مجری طرح‌های اکتشافی ومعدنی شرکت تهیه و تولید مواد معدنی ایران در تشریح اقدامات صورت گرفته و در دست اقدام سازمان توسعه و نوسازی معادن و صنایع معدنی ایران (ایمیدرو) بیان کرد: پروژه اکتشاف استان با پیشرفت ۹۰ درصدی تا پایان مهرماه به اتمام می‌رسد و پروژه دوم نیز (پهنه دنا) با پیشرفت ۷۰ درصدی تا پایان آذرماه به اتمام خواهد رسید و با اتمام این دو پروژه عملیات بزرگ و بنیادین و زیربنایی، پی‌جویی مواد معدنی در سطح کل استان تکمیل و نقشه راه فعالیت‌های معدنی و به دنبال آن صنایع معدنی مرتبط تدوین خواهد شد.
اباذر رحیمی در ادامه افزود: با توجه به وجود ذخایر عظیم مواد معدنی گچ، بوکسیت و سلیستین در استان و به منظور تسریع در شروع فعالی ت‌های معدنی و صنعتی در استان و همزمان با اجرای دو طرح اکتشافی مذکور، مقدمات احداث کارخانه‌های صنعتی گچ، بوکسیت و سلیستین انجام و پس از ارزیابی‌های اولیه طرح‌های امکان‌سنجی استخراج و فرآوری مواد معدنی مذکور تهیه شده و در مرحله مناقصه عمومی جذب سرمایه گذار و طی مراحل قانونی ورود سرمایه گذار است.
رحیمی با اشاره به وجود ذخایر با کیفیت آهک و آهک فسفات دار در استان کهگیلویه و بویراحمد گفت: پروژه احداث کارخانه آهک هیدراته در حوالی شهرستان چرام در دستور کار قرار گرفته و در حال حاضر با پیشرفت فیزیکی حدود ۴۵ درصدی با سرعت مناسبی در دست اجرا است.
مجری طرح‌های اکتشافی و معدنی استان‌های کهگیلویه و بویراحمد و فارس در ادامه افزود: ۱۴ محدوده اکتشافی برای تأمین خوراک کارخانه‌های آهک و اسیدفسفریک ثبت و کلیه موافقت‌های لازم از ارگان‌های ذیربط برای این محدوده‌ها دریافت شده، که ۲ فقره از درخواست‌ها منجر به صدور پروانه اکتشاف شده و ۱۲ محدوده دیگر نیز در شرف صدور پروانه اکتشاف است.

https://www.kebnanews.ir/images/docs/files/000426/nf00426056-2.jpg
رحیمی خاطر نشان کرد: مراحل مقدماتی برگزاری فراخوان جهت احداث کارخانه اسید فسفریک در شهرستان چرام انجام و پروانه بهره برداری فسفات کوه لار با ذخیره قطعی ۸۰ میلیون تن برای تأمین خوراک کارخانه دریافت شده است.
وی در پایان حل مشکلات تعدادی از معادن غیرفعال استان در قالب طرح احیا، فعال‌سازی و توسعه معادن کوچک مقیاس از طریق معرفی سرمایه گذار و معرفی به صندوق بیمه سرمایه گذاری فعالیت‌های معدنی و اختصاص وام به این واحدها را از دیگر اقدامات صورت گرفته در استان عنوان کرد.
نام شما

آدرس ايميل شما

کراکرو
Iran, Islamic Republic of
بن کوه کیه؟
تخریب یا نقد مجلس یازدهم؟!

تخریب یا نقد مجلس یازدهم؟!

هر چه مجلس کوتاه بیایید، دیگران او را به گوشه رینگ برده و مورد ضرباتی قرار می‌دهند. تخریب‌گران ...
اختلال عاطفی فصلی؛ از علائم تا درمان

اختلال عاطفی فصلی؛ از علائم تا درمان

باور بر این است که اختلال عاطفی فصلی به دلیل اختلال در ریتم شبانه روزی بدن رخ می دهد....
سبقت «واکسن آنفولانزا» از «دنا پلاس»

سبقت «واکسن آنفولانزا» از «دنا پلاس»

رئیس کمیسیون بهداشت و درمان مجلس در مصاحبه‌اش اشاره کرد که از 16 میلیون واکسن آنفولانزای ...
فایل های مرتبط