تاریخ انتشار
چهارشنبه ۱۲ شهريور ۱۳۹۹ ساعت ۱۲:۵۹
کد مطلب : ۴۲۵۰۸۲
حاجی میرزایی:

همه دانش‌آموزان باید از روز شنبه در محل تحصیل حاضر شوند

۰
همه دانش‌آموزان باید از روز شنبه در محل تحصیل حاضر شوند
کبنا ؛وزیر آموزش و پرورش اولویت را آموزش حضوری اعلام کرد و گفت: در هر مکانی که جمعیت کلاس به تشخیص مدیر مدرسه و براساس دستورالعمل ابلاغ شده با رعایت فاصله اجتماعی امکان حضور دانش‌آموزان فراهم باشد، همه آنها باید از روز شنبه در محل تحصیل خود حاضر شوند.
 محسن حاجی میرزایی امروز - چهارشنبه - در حاشیه جلسه هیات دولت درباره بازگشایی مدارس در آغاز سال تحصیلی جدید اظهار داشت: وضعیت مناطق مختلف به گونه ای است که تغییر حالت از وضعیت‌های متفاوت مانند قرمز به زرد یا برعکس بسیار به هم نزدیک است، از این رو به منظور حفظ سلامت دانش‌آموزان کلاس‌های درس با رعایت سخت‌گیرانه ترین پروتکل‌های بهداشتی دایر می‌شود.
 وی افزود:کلاس‌های درس با آغاز سال تحصیلی یعنی از روز شنبه (۱۵ شهریور) در همه مناطق با رعایت پروتکل‌های بهداشتی دایر می‌شود.
دانش آموزان در گروه های زوج و فرد در مدارس حاضر می شوند
وزیر آموزش و پرورش ادامه داد: دانش آموزان در مدارس پُرجمعیت ناگزیر گروه بندی می‌شوند، گروهی از آنها روزهای زوج و گروهی دیگر روزهای فرد آموزش خود را در مدارس ادامه می‌دهند.
حاجی میرزایی با بیان این که قاعده اصلی برگزاری کلاس‌های درس به صورت حضوری است، گفت: پروتکل‌های بهداشتی سختگیرانه‌ای با هماهنگی وزارت بهداشت برای حفظ سلامت دانش‌آموزان اعمال می‌شود و همه در مدارس موظف به رعایت این پروتکل‌ها هستند.
وی ادامه یادآور شد: آموزش از راه دور برای روزهایی است که دانش‌آموزان در مدارس حضور ندارند، مدرسه تلویزیونی و آموزش در شبکه شاد برای روزهای آموزش غیر حضوری دانش‌آموزان هماهنگ شده است که برنامه‌هایی را برای همه پایه‌های تحصیلی تهیه کرده‌اند.
وزیر آموزش و پرورش افزود: با توجه به دستور رییس جمهوری، استفاده دانش‌آموزان در سامانه شاد  به صورت رایگان است.
حاجی میرزایی عنوان کرد: دانش‌آموزانی که به تلویزیون و سامانه شاد دسترسی ندارند، آموزش آنها از طریق تولید و توزیع بسته‌های خود آموز دنبال می‌شود، بنابراین هیچ دانش‌آموزی از تحصیل محروم نخواهد شد.
مدارس در صورتی تعطیل می‌شوند که ستاد مبارزه با کرونا حضور دانش‌آموزان را ممنوع کند
وی تاکید کرد که آموزش مجازی آغاز سال تحصیلی با این نوع آموزش در سال تحصیلی گذشته متفاوت است، آموزش مجازی در سال تحصیلی گذشته زمانی آغاز شد که دانش آموزان با معلمان خود آشنایی داشتند و دو سوم محتوای کتاب‌ها را نیز آموزش دیده بودند، اما با شروع آغاز سال تحصیلی آموزش باید به صورت حضوری دنبال شود.
وزیر آموزش و پرورش یادآور شد: اگر برخی مناطق کشور با شیوع گسترده ویروس کرونا روبه رو شود، مدارس در صورتی تعطیل می‌شوند که ستاد ملی مبارزه با کرونا حضور دانش‌آموزان را ممنوع اعلام کند.
حاجی میرزایی با بیان این که ستاد ملی مبارزه با کرونا حضور دانش آموزان در هیچ منطقه‌ای را ممنوع اعلام نکرده است،   گفت: بازگشایی حضوری مدارس براساس تصمیم این ستاد اجرایی می‌شود و هرگونه تغییر در وضعیت حضور دانش‌آموزان باز هم به نظر آن بازمی‌گردد.
وی توضیح داد که در حال حاضر مردم در مناطق قرمز به فعالیت‌های خود با رعایت پروتکل‌های بهداشتی ادامه می‌دهند، همانطور که عزاداری حسینی با رعایت مقررات بهداشتی انجام شد، آموزش نیز دنبال می‌شود.
وزیر آموزش و پرورش با یادآوری این که تعطیلی مدارس آثار مخربی را برای دانش آموزان به دنبال دارد، گفت: مدرسه کارکردهای متنوعی دارد، از این رو با تعطیلی مدارس جامعه متضرر می شود.
حاجی میرزایی افزود: خانواده، معلمان و دانش‌آموزان باید برای رعایت پروتکل‌های بهداشتی مواظبت‌های لازم را انجام دهند، دانش آموزان باید با پروتکل‌های بهداشتی و مراقبت از خود آشنا شوند، جامعه نمی تواند تعطیل شود چراکه  دورنمای روشنی از پایان شیوع ویروس کرونا وجود ندارد.
نام شما

آدرس ايميل شما

تخریب یا نقد مجلس یازدهم؟!

تخریب یا نقد مجلس یازدهم؟!

هر چه مجلس کوتاه بیایید، دیگران او را به گوشه رینگ برده و مورد ضرباتی قرار می‌دهند. تخریب‌گران ...
اختلال عاطفی فصلی؛ از علائم تا درمان

اختلال عاطفی فصلی؛ از علائم تا درمان

باور بر این است که اختلال عاطفی فصلی به دلیل اختلال در ریتم شبانه روزی بدن رخ می دهد....
سبقت «واکسن آنفولانزا» از «دنا پلاس»

سبقت «واکسن آنفولانزا» از «دنا پلاس»

رئیس کمیسیون بهداشت و درمان مجلس در مصاحبه‌اش اشاره کرد که از 16 میلیون واکسن آنفولانزای ...