تاریخ انتشار
دوشنبه ۱۳ مرداد ۱۳۹۹ ساعت ۱۷:۵۷
کد مطلب : ۴۲۳۹۷۴
یادداشت|

شورای پنجم؛ مدرن اما پرحادثه

۱
شورای پنجم؛ مدرن اما پرحادثه
کبنا ؛مدرن اما پرحادثه عصاره‌ی عملکرد شورای پنجم، لااقل در موضوع انتخاب شهردار؛ در حالی رقم خورد که انتخاب صرفاً سیاسی شهرداری دهدشت در گام نخست کارگشا واقع نشد تا چون خاری در چشم شورای شهر فرو و آنجا که برخه به شورا بی‌وفایی می‌کند، خار را به حال خود رها و به آب استان پناه می‌برد.
درواقع مناقشات از نوع انتخاب شهردار در کهگیلویه‌ی پرحادثه محال است رنگ و لعاب سیاسی پیدا نکند؛ انتخاب اول گرچه با حمایت و سفارش سیاسیون برای جذب بودجه برای شهرداری تاکنون بی‌درآمد بود، اما در انتخاب دوم و شب گذشته آنجا که دو نگرش از جریان متفاوت در عمل نوعاً اصولگرایی نقش پررنگی در چانه‌زنی برای تعیین شهردار به عهده داشتند، چنان‌که کار و عرصه بر شورای پنجم که تا پیش‌ازاین گویا انتخاب مشخصی از پیش برای برون‌رفت خود و شهرداری از وضعیت سراسیمگی نداشت، سخت‌تر هم شد.
یک روز بعد حمله به شورا و شهردار منتخب نقش بویراحمد و ثلاث به خود می‌گیرد و دلیل انتخاب شهردار را در مابه‌التفاوت یک رأی بیشتر به دکتر داورپناه در مقابل دکتر کاظمی جو می‌نگرند. اصولاً در فضای سیاسی گفتمان جایگاه بسیط‌تری دارد اما با ورود جبهه قوم‌گرایی توسط همانانکه سال‌هاست نام و نانشان را از این ورطه درو کرده‌اند شکل گرفت و از هر سوراخ باریکه‌ای اهانت‌ها به شورا و شهردار منتخب روا کردند.
دراین‌بین هیچ‌کس به قانون احراز تصدی سمت شهرداری نگاهی نینداخت، چراکه اصولاً دکتر کاظمی جو علاوه بر اینکه رأی اکثریت برای تصدی مذکور را نداشت، رشته تحصیلی ایشان نیز مطابقتی با سمت شهرداری نیز نبود. تاکنون نقش شورا همچون داور فوتبالی تداعی می‌شود که با هجوم بی‌مهابا و بی‌سابقه برای یک تصمیم صحیح و بی غل و غش را به نظاره نشسته است؛ اما کماکان سوت در دست و کارت‌های رنگین را به‌جای فرار از مسئولیت در دست و قاطعانه گرفته است.
شهردار منتخب از برگ‌های مثبت عملکرد شورای پنجم در حالی به شمار می‌رود که اولین شهرداری است که نه بر اساس تعصبات قومی چراکه خسرو دیدار از اعضای شورای پنجم اولین رأی موافقت خود به دکتر کاظمی جو را به سبد ایشان می‌اندازد و نه از نوع نگرش سیاسی بلکه در اقدامی نوین و بر اساس تعهد و تجارب گذشته، فردی با تخصص دکترای عمران، دارا بودن برنامه مدون و سند چشم‌انداز توسعه در امور شهرداری و مقبولیت عمومی در جامعه، شورای پنجم قریب به اکثر با نگاه اصلاح‌طلبی را مجبور به انتخاب جوانی صاحب تفکر جریان گام دوم انقلاب و فعال اقتصادی بر رأس مدیریت شهری وا‌می‌دارد که تمامی مؤلفه‌های عرفی، قانونی و حرفه‌ای را در کارنامه خود جای‌داده است.
نام شما

آدرس ايميل شما

انتقاد تند ضرغامی از اصولگرایان: استاد پیاده کردن آدم‌ها از قطار هستند

انتقاد تند ضرغامی از اصولگرایان: استاد پیاده کردن آدم‌ها از قطار هستند

رییس پیشین صدا و سیما در توییتی به انتقاد از اصولگرایان پرداخت و نوشت: «برخی اصولگراها،...
جزئیات ‌ واگذاری ۵۶۰۰ هکتار جنگل‌ به یک شخص!

جزئیات ‌ واگذاری ۵۶۰۰ هکتار جنگل‌ به یک شخص!

به گفته مدیرکل دفتر حقوقی سازمان جنگل‌ها، مراتع و آبخیزداری کشور دادگاه تجدیدنظر که رای ...
پشت پرده تعرض به هواپیمای ایران چیست؟

پشت پرده تعرض به هواپیمای ایران چیست؟

بر مبنای همین ارزیابی، محافل مزبور معتقدند که ایران به تحرکات آمریکا و اسرائیل پاسخ نخواهد ...