تاریخ انتشار
دوشنبه ۶ مرداد ۱۳۹۹ ساعت ۱۴:۴۴
کد مطلب : ۴۲۳۷۱۵

خبر حریرچی درباره واکسن کرونا

۰
خبر حریرچی درباره واکسن کرونا
کبنا ؛واکسن کرونا تا تابستان آینده در دسترس ما نخواهد بود و اگر فوت روزانه ۲۰۰ نفر ادامه یابد، فوت چند صد هزار نفری خواهیم داشت.
 ایرج حریرچی معاون کل وزارت بهداشت اظهار کرد: تنها راه مقابله با کرونا واکسن است، اما واکسن تا یک سال آینده در دسترس نخواهد بود و اگر بخواهیم فوت روزانه ۲۰۰ نفری را حفظ کنیم فوت چند صد هزاری خواهیم داشت که زیبنده کشور ما نیست.
او ادامه داد: تولید و کشف واکسن به سرعت صورت نمی‌گیرد و اینکه واکسن کرونا ۱۸ یا ۲۴ ماهه کشف شود، شاهکار خواهد بود، ما سالهاست با ایدز و مالاریا درگیر هستیم تا رفتارمان را به طور قابل توجه تغییر ندهیم، نتیجه مطلوب حاصل نمی‌شود.
حریرچی بیان کرد: وقتی ویروس یا یک میکروب در جامعه‌ای شیوع پیدا می‌کند، مردم می‌ترسند و گروه‌های آسیب پذیر از حضور در جامعه اجتناب می‌کنند و این ترس به معنای تقوا و پرهیزگاری است و ما در اردیبهشت محصول فروردین را درو کردیم، اما خرداد ماه ترسمان ریخت، مهمانی و عروسی و عزا برگزار و در تجمعات شرکت کردیم.
معاون کل وزارت بهداشت بیان کرد: از ۱۵ تیر ماسک زدن اجباری شد که نتیجه اقدامات را آخر شهریور می‌بینیم، پوشش ماسک به ۶۰ تا ۷۰ درصد رسیده است و از مردم ممنون هستیم، اما این میزان کافی نیست و ۹۰ درصد مردم باید از هنگام خروج از خانه تا برگشت در خانه ماسک بزنیم و شما هم برای فرهنگساری نباید ماسک را پایین بیاورید.
حریرچی اظهار کرد: ما همانطور که اپیدمی ویروس داریم، اصلاح اینفرودمیک هم داریم یعنی اطلاعات به حدی زیاد می‌شود که نتیجه درباره ویروس را دشوار می‌کند و اکنون به قدری اطلاعات درست و نادرست منتشر می‌شود که ذهن شنونده و ببینده را پر می‌کند، اکثر این اطلاعات غلط هستند و در خوشبینانه‌ترین وضعیت، آخر سال میلادی و در آذر یا دی ماه واکسن کرونا در دسترس خواهد بود و باید در آمریکا واکسن کرونا را به ۲ گروه ۱۰ هزار نفری تزریق کنند و بعد از ۹ ماه نتیجه آن را ببیند و سازمان جهانی بهداشت اعلام کرده است که مهمترین دغدغه ما توزیع واکسن آن است نه توزیع آن.
حریرچی گفت: ما از آدنو ویروس‌ها برای انتقال ویروس برای ساخت واکسن استفاده می‌کنیم و اقداماتی در این زمینه انجام داده ایم، باید توجه داشت که این تکنولوژی بسیار گران است و ما در تلاش هستیم اگر واکسن کرونا در دنیا ساخت شود، بتوانیم آن واکسن را در ایران به صورت انبوه تولید کنیم، اما به هر حال واکسن کرونا تا تابستان سال آینده به دستمان نمی‌رسد.
او ادامه داد: هیچ داروی شیمیایی و گیاهی اثر قابل توجهی در مقابله با کووید ۱۹ ندارد و در ابتدای شیوع کرونا دیدیم که قیمت لیمو سنگی چندین برابر شد و استفاده از ماسک، شست و شو دست و رعایت فاصله گذاری اجتماعی باید مورد توجه قرار گیرد، یک روز در مدرسه‌ای در رژیم صهیونیستی مجوز دادند ماسک را دانش آموزان به دلیل گرما در بیاورند و در این یک روز ۱۲۰ نفر مبتلا شدند یا در کره جنوبی یک نفر رعایت نمی‌کند و ۱۲۰۰ نفر مبتلا می‌شوند
نام شما

آدرس ايميل شما

تخریب یا نقد مجلس یازدهم؟!

تخریب یا نقد مجلس یازدهم؟!

هر چه مجلس کوتاه بیایید، دیگران او را به گوشه رینگ برده و مورد ضرباتی قرار می‌دهند. تخریب‌گران ...
اختلال عاطفی فصلی؛ از علائم تا درمان

اختلال عاطفی فصلی؛ از علائم تا درمان

باور بر این است که اختلال عاطفی فصلی به دلیل اختلال در ریتم شبانه روزی بدن رخ می دهد....
سبقت «واکسن آنفولانزا» از «دنا پلاس»

سبقت «واکسن آنفولانزا» از «دنا پلاس»

رئیس کمیسیون بهداشت و درمان مجلس در مصاحبه‌اش اشاره کرد که از 16 میلیون واکسن آنفولانزای ...
کدام یک از نامزدهای انتخابات ریاست جمهوری در سومین مناظره عملکرد بهتری نسبت به سایرین داشت؟
سعید جلیلی
محسن رضایی
ابراهیم رییسی
علیرضا زاکانی
امیر‌حسین قاضی‌زاده هاشمی
محسن مهرعلیزاده
عبدالناصر همتی