تاریخ انتشار
جمعه ۲۰ تير ۱۳۹۹ ساعت ۱۶:۲۰
کد مطلب : ۴۲۳۰۸۱
در خطبه های نماز جمعه چرام مطرح شد

پرسشی در باره قرارداد تجاری ایران و چین

۰
پرسشی در باره قرارداد تجاری ایران و چین
کبنا ؛امام جمعه چرام گفت: از شایعاتی که توسط دشمن ذکر شد مبلغ قرارداد اقتصادی، واگذاری جزیره کیش به چینی ها و حضور نیروهای نظامی چین در ایران بود که همه شایعاتی است و واقعیت ندارد.

به گزارش کبنا، حجت الاسلام سید نورالله افشار ظهر امروز در خطبه های نماز جمعه این هفته با بیان اینکه دولت پیش نویس سند همکاری ۲۵ ساله بین ایران و چین را تصویب کرده است، اظهار کرد: باید این سند در مجلس شورای اسلامی نیز تصویب شود، رسانه‌های غربی آمریکایی، سلطنت طلب ها و دشمنان انقلاب اسلامی ابهاماتی درباره این سند همکاری مطرح کردند و بعضی از افراد در داخل جاهلانه یا مغرضانه  نیز این شایعات و ابهامات را دامن زدند.
امام جمعه چرام، عنوان داشت: از شایعاتی که توسط دشمن ذکر شد مبلغ قرارداد اقتصادی، واگذاری جزیره کیش به چینی ها و حضور نیروهای نظامی چین در ایران بود که همه شایعاتی است و واقعیت ندارد.
 وی، افزود: وقتی دشمنان انقلاب اسلامی مثل امریکا اسرائیل و بعضی از کشورهای اروپایی و سلطنت طلب ها از این قرارداد و سند همکاری ناراحت هستند یعنی دولت راه درست را در مقابل با امریکا و غرب طی کرده است.
حجت الاسلام افشار با اشاره به اینکه این پیش نویس همکاری نکات مثبتی دارد که دشمنان را عصبانی کرده است،گفت: در این  توافقی که بین ایران و چین صورت گرفته قرار است کشور چین خریدار ثابت نفت ایران باشد، در این میان افرادی که به دنبال ارتباط با آمریکا و غرب بودند و در قضیه برجام بدعهدی آمریکا برای آنها اثبات شد خط رسانه‌ای دشمنان انقلاب اسلامی در بیرون از مرزها بر علیه این قرارداد  مطالبی خلاف  نشر دادند این قرارداد که نهایی هم نشده است برای ریل گذاری اقتصادی ایران و چین قرار داده شده است.

https://shahraranews.ir/files/fa/news/1399/4/18/147927_602.jpg

وی ادامه داد: وقتی چینی ها خریدار ثابت نفت ایران باشند در واقع یعنی تحریم های آمریکا اثری بر اقتصاد ایران نخواهد داشت، یکی از علت‌های عصبانیت امریکا از این قرارداد این است که در این قرارداد ارزش دلار کنار گذاشته شده است و با ارز ملی بین ایران و چین معامله صورت می گیرد و عملا شکست سیاست های آمریکا بواسطه سلطه دلار از بین خواهد رفت و افول آمریکا سریع تر صورت خواهد گرفت.
خطیب جمعه چرام ابراز کرد: سوال اساسی که اینجا وجود دارد چرا عده‌ای حاضر هستند مملکت را در قراردادهایی به امریکا تقدیم بکنند اما در روابط و قرارداد حسنه که در عرف دیپلماتیک امری طبیعی است با کشورهایی مثل چین ناراحت و اندوهگین هستند.
نام شما

آدرس ايميل شما

( عکس ) تاجگردون میزش در مجلس را اینگونه رها کرد و رفت

( عکس ) تاجگردون میزش در مجلس را اینگونه رها کرد و رفت

بررسی اعتبارنامه غلامرضا تاجگردون به پایان رسید و او مجلس یازدهم را ترک کرد، اما رد اعتبارنامه ...
شطرنج واعظی

شطرنج واعظی

از آنجایی که واعظی خود کاریزمایی برای شرکت به عنوان کاندیدای رئیس جمهوری ندارد به نظر ...
توصیه‌های تغذیه‌ای گروه‌های پر خطر در بیماری کرونا

توصیه‌های تغذیه‌ای گروه‌های پر خطر در بیماری کرونا

کارشناس تغذیه اداره مدیریت نظارت برمواد غذایی و بهداشتی دانشگاه علوم پزشکی یاسوج در خصوص ...