تاریخ انتشار
سه شنبه ۱۰ تير ۱۳۹۹ ساعت ۱۵:۵۷
کد مطلب : ۴۲۲۷۱۲
ابراهیم فیاض:

موسوی‌خوئینی‌ها نامه نوشت تا بگوید زنده است/اصلاح‌طلبان قاجاری فکر می‌کنند می‌خواهند به آمریکا امتیاز بدهند تا آرامش به دست آورند/ اصلاح‌طلبان باید 8 سالی استراحت کنند

۲
۰
موسوی‌خوئینی‌ها نامه نوشت تا بگوید زنده است/اصلاح‌طلبان قاجاری فکر می‌کنند می‌خواهند به آمریکا امتیاز بدهند تا آرامش به دست آورند/ اصلاح‌طلبان باید 8 سالی استراحت کنند
کبنا ؛ جریان اصلاحات اوضاع آشفته ای دارد، از یک طرف ناکارآمدی های نیروهای آن در مجلس، دولت و شهرداری نمایان شده و از طرف دیگر بزرگان جریان هر روز در اقدامی احساسی چالش های بزرگی را برای اصلاح طلبان رقم می زنند. نمونه آن نامه موسوی خوئینی ها به رهبر انقلاب و استعفای محمدرضا عارف از ریاست شورای عالی سیاستگذاری بود که موضوع اصلی بسیاری از رسانه های کشور شد و دست جناح رقیب را در نقد اصلاحات بازتر کرد. ابراهیم فیاض استاد دانشگاه و تحلیلگر مسائل سیاسی این وضعیت پیش آمده را نشانه مرگ جناح اصلاحات می داند و معتقد است «بزرگان این جریان دوره شان تمام شده است».
ابراهیم فیاض در گفتگو با نامه نیوز درباره نامه موسوی خوئینی ها به رهبر انقلاب گفت: سن وقتی بالا می رود فرد دچار مشکل می شود چون محاسباتش به شدت قدیمی است و با واقعیت های روز نمی خواند. آقای موسوی خوئینی ها نمی تواند اوضاع امروز را تبیین کند بنابراین این نامه را نوشت چون احساس «استیصال و مرگ سیاسی» دارد.
وی افزود: آقای موسوی خوئینی‌ها این نامه را نوشت تا فقط بگوید زنده است وگرنه رهبر انقلاب در اوضاع امروز دارد رو به جلو کار می کند. آقایان متوجه نمی شود که بدون قدرت نمی توان مذاکره کرد. مذاکره بدون داشتن قدرت نتیجه اش فقط واگذاری امتیاز می شود. دقیقا اتفاقی که زمان قاجار افتاد. در مقابل دشمنی های آمریکا، آقایان اصلاح طلب حس زندگی قاجاری دارند، تنها می خواهند امتیاز بدهند تا آرامش به دست آورند.
این تحلیلگر مسائل سیاسی درباره استعفای محمدرضا عارف از ریاست شورای عالی سیاستگذاری اصلاح طلبان گفت: آقای عارف و بزرگان اصلاحات باید مرگ سیاسی خود را باور کنند و با اعتباری که دارند دنبال تأسیس احزاب و گروه های جدید بروند تا به جوانان میدان دهند.
ابراهیم فیاض: "حاتمی‌کیا" را می‌زنند چون "ایدئولوژی نقد" تولید ...
وی افزود: محمدرضا عارف قطعا نمی تواند برای انتخابات ریاست جمهوری 1400 نامزد شود و خیلی برای قبول این مسئولیت پیر است. او فهم راهبردی نسبت به جهان امروز ندارد. من جای امثال آقای عارف باشم فقط کمی به جوانان مشورت می دهم و آنها را برای فعالیت های سیاسی تحویل می گیرم.
این استاد دانشگاه درباره وضعیت اصلاح طلبان در انتخابات ریاست جمهوری 1400 گفت: اصلاح طلبان هیچ کاری نمی توانند انجام دهند. آنها تازه از قدرت کنار رفتند و هیچ راهبرد جدیدی ندارند بنابراین نمی توانند در قدرت بمانند یا در آینده نزدیک به قدرت بگردند. اصلاح طلبان باید 8 سالی استراحت کنند تا یک نفس استراتژیک و تئوریک بکشند.
نام شما

آدرس ايميل شما

۹۹
Iran, Islamic Republic of

کاش شماها ها ها هم جا را به جوانترها میدادید
جخه
Iran, Islamic Republic of
یه نگاهی تو اینه بخودت بیانداز جناب کارشناس
تخریب یا نقد مجلس یازدهم؟!

تخریب یا نقد مجلس یازدهم؟!

هر چه مجلس کوتاه بیایید، دیگران او را به گوشه رینگ برده و مورد ضرباتی قرار می‌دهند. تخریب‌گران ...
اختلال عاطفی فصلی؛ از علائم تا درمان

اختلال عاطفی فصلی؛ از علائم تا درمان

باور بر این است که اختلال عاطفی فصلی به دلیل اختلال در ریتم شبانه روزی بدن رخ می دهد....
سبقت «واکسن آنفولانزا» از «دنا پلاس»

سبقت «واکسن آنفولانزا» از «دنا پلاس»

رئیس کمیسیون بهداشت و درمان مجلس در مصاحبه‌اش اشاره کرد که از 16 میلیون واکسن آنفولانزای ...