تاریخ انتشار
شنبه ۲۰ ارديبهشت ۱۳۹۹ ساعت ۰۲:۱۸
کد مطلب : ۴۲۰۶۹۷

موشک‌های ایران خاک آمریکا را تهدید می‌کند

۰
موشک‌های ایران خاک آمریکا را تهدید می‌کند
کبنا ؛نشنال اینترست در گزارشی به قلم مایک پائولی از فرماندهان بازنشسته نیروی هوایی آمریکا نوشت: موشک‌های ایرانی در حال حاضر به خاک آمریکا نمی‌رسند اما این وضعیت ممکن است ظرف چند سال دستخوش تغییر شود. دست روی دست گذاشتن و منتظرِ نسل بعدی فناوری‌ها ماندن موجب می‌شود خاک آمریکا به خطر  بیفتد.
آسیب‌پذیری آمریکا
این پایگاه آمریکایی با اشاره به اینکه ایران به دنبال افزایش برد زرادخانه موشکی رعب‌آور خود است نوشت: اگر موشک‌های ایران از سامانه‌های دفاعی ما مستقر در اروپا عبور کنند، ناگزیر باید به سراغ موشک‌های رهگیر مستقر در ساحل غربی برویم و موشک‌های شلیک شده را از راه دور منهدم سازیم. هیچ لایه دفاعی دیگری موجود نیست و هیچ‌گونه تأسیسات دفاعی نیز در ساحل شرقی آماده بهره‌برداری نیست. هیچ‌گونه حاشیه خطا وجود ندارد.
نشنال اینترست با تأکید بر آسیب‌پذیری خاک آمریکا در برابر موشک‌های ایران نوشت: کوچک شمردن تهدید موشک‌های ایران سابقاً امری قابل دفاع بود [و اکنون نیست]، هرچه باشد، ایران فاقد چنین قابلیتی بود، از بودجه پنتاگون مرتباً کاسته می‌شد، و موشک‌های رهگیر زمین‌پایه مستقر در ساحل غربی از میزان انهدام کمتر از ۶۰درصد برخوردار بودند، هرچند سامانه‌های ایجیس و موشک‌های استاندارد ۳ از میزان رهگیری بالایی برخوردارند (این رقم همچنان زیر ۶۰ درصد است و به همین خاطر بیش از یک موشک در چنین مواقعی شلیک خواهیم  کرد.)
«حفره‌ای بزرگ» در چتر امنیتی آمریکا
به گزارش مشرق، این فرمانده بازنشسته نیروی هوایی آمریکا نوشت: اکنون، انتظار داریم ظرف 6 سال یا کمتر با یک تهدید رعب‌آور از طرف ایران مواجه شویم. با وجود این، برای اروپا سامانه دفاع موشکی داریم اما برای ساحل شرقی خودمان نداریم. به گفته آریل کوهن عضو ارشد اندیشکده شورای آتلانتیک واقع در واشنگتن، این یک «حفره بزرگ» در چتر امنیت هسته‌ای ماست... ما باید رویداد ۱۱ سپتامبر را حتی در بحبوحه شیوع ویروس کرونا در کانون توجه خود قرار دهیم. وقت آن است که از بازنگری گزینه‌های خود فاصله بگیریم و استقرار سامانه‌ها را آغاز کنیم. ما باید پیشاپیش سامانه دفاع موشکی ساحلی ایجیس را در فورت درام ایالت نیویورک - محلی که قبلاً توسط پنتاگون شناسایی شده- یا دیگر مناطق مطلوب‌نظر عملیاتی کرده باشیم و موشک‌ها را سوخت‌گیری کرده باشیم تا آماده دفاع از خاک آمریکا باشند. (کیهان)
برچسب ها :
نام شما

آدرس ايميل شما

موشک‌های ایران خاک آمریکا را تهدید می‌کند

موشک‌های ایران خاک آمریکا را تهدید می‌کند

نشنال اینترست در گزارشی به قلم مایک پائولی از فرماندهان بازنشسته نیروی هوایی آمریکا نوشت:...
نوبخت: بخشنامه رتبه‌بندی معلمان ابلاغ شده است

نوبخت: بخشنامه رتبه‌بندی معلمان ابلاغ شده است

رئیس سازمان برنامه و بودجه گفت: بخشنامه رتبه‌بندی معلمان به وزارت آموزش و پرورش ابلاغ ...
تهران همچنان در آماده باش است/ ثبت 34 پس لرزه / تصاویر

تهران همچنان در آماده باش است/ ثبت 34 پس لرزه / تصاویر

سخنگوی کمیسیون کشاورزی مجلس با بیان اینکه «پایتخت، گنجایش این حجم از فعالیت‌های تجاری ...