تاریخ انتشار
چهارشنبه ۹ بهمن ۱۳۹۸ ساعت ۲۲:۱۸
کد مطلب : ۴۱۷۱۴۵
رئیسی:

معامله قرن، ترفندی فریبکارانه برای تحکیم ظلم و تجاوزگری است

۰
معامله قرن، ترفندی فریبکارانه برای تحکیم ظلم و تجاوزگری است
کبنا ؛ رئیس دستگاه قضا در بیانیه ای با بیان اینکه طرح معامله قرن مغایر با حقوق بین الملل و ترفندی فریبکارانه برای تحکیم ظلم و تجاوزگری است،گفت: معامله قرن که بر پایه های ظلم و تجاوز بر ملت فلسطین بنا شده است، نه تنها امنیت و ثبات را برای صهیونیست ها به ارمغان نخواهد آورد، بلکه ناامنی را بیش از گذشته در فلسطین اشغالی نهادینه خواهد کرد..
به گزارش شب چهارشنبه مرکز رسانه قوه قضاییه، حجت الاسلام و المسلمین سید ابراهیم رئیسی در این بیانیه آورده است: رئیس جمهور تروریست رژیم آمریکا قطعا نخواهد توانست تا فریاد عدالت خواهی ملت فلسطین و دیگر آزادیخواهان جهان را که امروز در قامت مقاومت ظهور کرده است را خاموش کند.
رئیس دستگاه قضا با بیان اینکه تاریخ ثابت کرده که ستیز با عدالت، شمشیر عدالت را تیز تر می کند، می افزاید: آمریکایی ها باید بیش از گذشته از خشم ملت فلسطین و دیگر ملت های منطقه در هراس و وحشت باشند، امریکایی ها باید بدانند که با غرس درخت ظلم نمی توان میوه ی صلح و آرامش را چید، امنیت و ثبات،  میوه های نهال عدالت هستند و عدالت نیز جز از راه تأمین همه ی حقوق ملت فلسطین و پایان کامل اشغالگری صهیونیست ها محقق نخواهد شد.
وی در ادامه این بیانیه آورده است: معامله ی قرن که بر پایه های ظلم و تجاوز بر ملت فلسطین بنا شده است، نه تنها امنیت و ثبات را برای صهیونیست ها به ارمغان نخواهد آورد، بلکه ناامنی را بیش از گذشته در فلسطین اشغالی نهادینه خواهد کرد. آمریکایی ها باید بدانند که سپر پوشالی معامله ی قرن، تاب ایستادگی در برابر شمشیر بران مقاومت را ندارد.
در این بیانیه آمده است: طرح معامله ی قرن مغایر با اصل بنیادین و آمره ی حقوق بین الملل یعنی حق تعیین سرنوشت ملت ها و نقض حاکمیت سرزمینی ملت فلسطین و نیز به رسمیت شناختن تجاوز و اشغالگری است، لذا نه تنها هیچ مقبولیتی میان ملت های منطقه ندارد، بلکه از هیچ مشروعیت حقوقی نیز برخوردار نیست.
حجت الاسلام والمسلمین رئیسی می افزاید: آمریکا با این ترفند و زپرپاگذاشتن حقوق ملت فلسطین، بار دیگر حقوق بشر را به سخره گرفت. طرح معامله ی قرن، باید به عنوان کیفرخواست ملت های آزاده ی جهان علیه رژیم امریکا به عنوان گستاخ ترین ناقض حقوق بشر در جهان در مجامع حقوق بشری مطرح شود. ملت های منطقه از مراجع حقوقی جهانی و نیز مجامع حقوق بشری دنیا انتظار دارند تا علیه رژیم قانون شکن امریکا به دلیل زیرپاگذاشتن اصول بنیادین حقوق بشر اقامه ی دعوا کنند.
رئیس دستگاه قضا در ادامه این بیانیه آورده است: جمهوری اسلامی ایران بر این باور است که تنها مقاومت است که می تواند تضمین کننده ی حقوق ملت فلسطین و حافظ استقلال کشورهای منطقه و ضامن امنیت منطقه باشد.
وی در ادامه می افزاید: تجربه ی چهار دهه ی گذشته ثابت کرده است که آن چیزی که خنجر تجاوزگری رژیم صهیونیستی علیه کشورهای منطقه و گسترش سرزمینی آن را به سپر دفاعی برای حفظ موجودیت این رژیم در داخل سرزمین های اشغالی محدود کرده است، صرفاً الگوی موفق مقاومت بوده است.  
در پایان این بیانیه تاکید شده است: سیاست جمهوری اسلامی ایران در موضوع فلسطین که برآمده از اصل بدیهی تأمین حقوق ملت فلسطین است، هم برقراری عدالت را برای همه تضمین می کند و هم امنیت پایدار و ثبات فراگیر را برقرار خواهد کرد.
نام شما

آدرس ايميل شما

مصایب اعتمادزدایی میان دولت و مردم ( به قلم؛ محسن خرامین )

مصایب اعتمادزدایی میان دولت و مردم ( به قلم؛ محسن خرامین )

«اعتماد» از عناصر لازم‌ و ابتدایی حکومت‌داری است که حکومت‌ها باید در خلق و حفظ آن گام ...
اگر بایدن پیروز شود...

اگر بایدن پیروز شود...

بايدن با مطرح کردن بحث موشک‌ها، قصد توافق دارد و قطعا ايران هم خطوط قرمزي براي مذاکره ...
اصلاح‌طلبان در سه راهی انتخاب

اصلاح‌طلبان در سه راهی انتخاب

حزب ندای ایرانیان هم یک طیف نواصلاح‌طلب محسوب می‌شود خواهان حضور در رقابت‌های انتخاباتی ...