تاریخ انتشار
يکشنبه ۱۰ آذر ۱۳۹۸ ساعت ۲۱:۱۶
کد مطلب : ۴۱۵۱۱۶
در جلسه هیات دولت؛

موادی از لایحه بودجه سال ۱۳۹۹ کل کشور تصویب شد

۰
موادی از لایحه بودجه سال ۱۳۹۹ کل کشور تصویب شد
کبنا ؛تعدادی از مواد لایحه بودجه سال ۱۳۹۹ کل کشور در جلسه امروز هیات دولت که در دو نوبت صبح و عصر به ریاست حجت الاسلام و المسلمین حسن روحانی رییس جمهوری برگزار شد، مورد بررسی و تصویب قرار گرفت.
به گزارش روز یکشنبه پایگاه اطلاع رسانی دفتر هیات دولت، در این جلسات، هیات وزیران موادی از لایحه بودجه سال ۱۳۹۹ کل کشور را بررسی و به تصویب رساندند و ادامه رسیدگی به این لایحه را به جلسات آتی موکول کردند.
** تصویب آیین‌نامه تشکیل ستاد هماهنگی و پیگیری مناسب سازی کشور برای معلولان
اعضای دولت همچنین، در راستای تکلیف مندرج در قانون حمایت از معلولان، آیین‌نامه اجرایی تشکیل ستاد هماهنگی و پیگیری مناسب سازی کشور برای افراد دارای معلولیت را به تصویب رساندند.
هدف از تشکیل ستاد مذکور، نظارت و هماهنگی به منظور مناسب‌سازی و دسترس‌پذیری کشور برای معلولان است و کلیه دستگاه های مشمول موظفند از زمان تصویب و ابلاغ این آیین‌نامه، ضمن نظارت بر امر مناسب‌سازی ساختمان‌ ها و اماکن عمومی، به گونه‌ای عمل نمایند که مناسب‌سازی ساختمان‌های مربوط، حداکثر ظرف سه سال پس از ابلاغ این آیین‌نامه بطور کامل پایان پذیرد.
دولت همچنین، سازمان ملی استاندارد ایران را موظف به تدوین استانداردهای طراحی درگاه ها و وبگاه های الکترونیکی (سامانه های ارائه خدمات الکترونیکی) کلیه دستگاه های مشمول جهت مناسب‌سازی و دسترس‌پذیری افراد دارای معلولیت، ظرف سه ماه پس از ابلاغ این آیین‌نامه، کرد.
وزارت صمت نیز مکلف شد تمهیدات لازم را برای تأمین خودروهای موردنیاز معلولان وخدمات پس از فروش آن از طریق شرکت های خودروساز داخلی یا شرکت های کاربری ساز (مناسب سازی خودرو) و یا واردات، به عمل آورد.
تولید برنامه های آموزشی و آگاه سازی مرتبط با مناسب سازی و پخش رایگان حداقل یکساعت در هفته، از دیگر اقداماتی است که سازمان صدا و سیما با همکاری وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی، بنیاد شهید و امور ایثارگران و سازمان بهزیستی کشور موظف به انجام آن هستند.
شهرداری‌ها و دهیاری های سراسرکشور نیز موظند در جهت مناسب سازی و دسترس پذیری محیط، معابر، اماکن و وسایل حمل و نقل عمومی و مبلمان  شهری، اقدامات لازم را به عمل آورند.
نام شما

آدرس ايميل شما

تخریب یا نقد مجلس یازدهم؟!

تخریب یا نقد مجلس یازدهم؟!

هر چه مجلس کوتاه بیایید، دیگران او را به گوشه رینگ برده و مورد ضرباتی قرار می‌دهند. تخریب‌گران ...
اختلال عاطفی فصلی؛ از علائم تا درمان

اختلال عاطفی فصلی؛ از علائم تا درمان

باور بر این است که اختلال عاطفی فصلی به دلیل اختلال در ریتم شبانه روزی بدن رخ می دهد....
سبقت «واکسن آنفولانزا» از «دنا پلاس»

سبقت «واکسن آنفولانزا» از «دنا پلاس»

رئیس کمیسیون بهداشت و درمان مجلس در مصاحبه‌اش اشاره کرد که از 16 میلیون واکسن آنفولانزای ...