تاریخ انتشار
يکشنبه ۱۴ مهر ۱۳۹۸ ساعت ۰۹:۰۲
کد مطلب : ۴۱۳۵۵۴

شناسایی حدود سه هزار داوطلب احتمالی انتخابات مجلس/ پیشتازی اصولگرایان

۰
شناسایی حدود سه هزار داوطلب احتمالی انتخابات مجلس/ پیشتازی اصولگرایان
کبنا ؛تا پایان شهریورماه حداقل 2 هزار و 831 نفر در سراسر کشور برای داوطلبی در انتخابات یازدهمین دوره مجلس شورای اسلامی شناسایی شده‌اند که تعداد اصولگرایان از اصلاح‌طلبان و مستقلین بیشتر است.
به گزارش کبنا، یازدهمین دوره انتخابات مجلس شورای اسلامی در روز دوم اسفند 98 برگزار خواهد شد و  ثبت‌نام از داوطلبان این انتخابات نیز در حدفاصل روزهای 10 تا 16 آذر انجام می شود. با نزدیک شدن به ایام ثبت‌نام انتخابات به تدریج فعالیت غیررسمی داوطلبان انتخابات نیز آغاز شده است. براین اساس تاکنون در سراسر کشور 2 هزار و 831 داوطلب احتمالی شناسایی شده‌اند. البته تعداد دقیق داوطلبان پس از پایان دوره ثبت نام مشخص خواهد شد. این امکان هم وجود دارد که همه این افراد شناسایی شده در انتخابات ثبت نام نکنند. در انتخابات دوره دهم مجلس شورای اسلامی، بیش از 12 هزار نفر ثبت‌نام کرده بودند که بررسی صلاحیت آنها برای هیات‌های اجرایی و نظارت مشکلاتی ایجاد کرد. اکنون که در فاصله دو ماه تا زمان ثبت نام انتخابات باقی مانده است، این احتمال وجود دارد که تعداد داوطلبان انتخابات مجلس یازدهم به صورت چشمگیری کمتر از دوره دهم باشد.
براساس بررسی‌های انجام شده بیشترین داوطلبان احتمالی به استان آذربایجان شرقی با 501 داوطلب احتمالی و کمترین داوطلبان هم به استان قم با 6 داوطلب احتمالی تعلق دارد. در استان تهران نیز 88 داوطلب شناسایی شده اند.
از 2 هزار و 831 داوطلب احتمالی شناسایی شده، 2 هزار و 728 نفر مرد و 103 نفر زن هستند. همچنین هزار و 182 نفر گرایش اصولگرایی، 793 نفر گرایش اصلاح‌طلبی و 856 نفر گرایش مستقل دارند. 590 نفر سابقه نمایندگی دارند  و 2 هزار و 241 نفر هم سابقه حضور در مجلس شورای اسلامی به عنوان نماینده را ندارند.
هزار و 857 نفر مدرک کارشناسی ارشد، 879 نفر مدرک دکترا و 95 نفر تحصیلات حوزوی دارند.
نام شما

آدرس ايميل شما

تخریب یا نقد مجلس یازدهم؟!

تخریب یا نقد مجلس یازدهم؟!

هر چه مجلس کوتاه بیایید، دیگران او را به گوشه رینگ برده و مورد ضرباتی قرار می‌دهند. تخریب‌گران ...
اختلال عاطفی فصلی؛ از علائم تا درمان

اختلال عاطفی فصلی؛ از علائم تا درمان

باور بر این است که اختلال عاطفی فصلی به دلیل اختلال در ریتم شبانه روزی بدن رخ می دهد....
سبقت «واکسن آنفولانزا» از «دنا پلاس»

سبقت «واکسن آنفولانزا» از «دنا پلاس»

رئیس کمیسیون بهداشت و درمان مجلس در مصاحبه‌اش اشاره کرد که از 16 میلیون واکسن آنفولانزای ...