تاریخ انتشار
جمعه ۱۲ مهر ۱۳۹۸ ساعت ۱۱:۳۱
کد مطلب : ۴۱۳۴۶۹
معاون کل وزارت بهداشت:

همکاری جامعه روحانیت و وزارت بهداشت می‌تواند سلامت جامعه را ارتقا دهد

۰
همکاری جامعه روحانیت و وزارت بهداشت می‌تواند سلامت جامعه را ارتقا دهد
کبنا ؛معاون کل وزارت بهداشت درمان و آموزش پزشکی گفت: جامعه روحانیت می‌تواند نقش مهمی در فرهنگ‌سازی در جامعه داشته باشد و با افزایش همکاری جامعه روحانیت و وزارت بهداشت می‌توانیم فرهنگ بهداشت و سلامت را در جامعه ارتقا دهیم.
دکتر ایرج حریرچی در سی و چهارمین همایش مدیران مرکز خدمات حوزه‌های علمیه با تشکر از همکاری خوب این مرکز با وزارت بهداشت گفت: اولین هدف نظام سلامت ارتقای سلامت جامعه است که یکی از معیارهای آن افزایش طول عمر است. قبل از پیروزی انقلاب اسلامی امید به زندگی کمتر از ۵۰ سال بود ولی امروز امید به زندگی افزایش یافته و به بیش از ۷۵ سال رسیده است.
وی با بیان اینکه یکی دیگر از اهداف نظام سلامت جلوگیری از مرگ زودرس است، گفت: قبل از پیروزی انقلاب اسلامی از هر 100 هزار نوزاد ۱۷۶ نفر جان خود را از دست می دادند اما امروز میزان مرگ و میر در نوزادان به کمتر از یک دهم دوران قبل از انقلاب رسیده است.
معاون کل وزارت بهداشت با اشاره به پرهزینه بودن نظام سلامت در سراسر دنیا تصریح کرد: هدف دیگر نظام سلامت، محافظت از مردم در برابر مخاطرات مالی حوزه سلامت است. در حوزه سلامت باید هر کسی به اندازه توانش هزینه و به اندازه نیازش خدمت دریافت کند.
حریرچی از رعایت کرامت انسانی را به عنوان یکی دیگر از اهداف نظام‌ سلامت یاد کرد و گفت: کسی که بیمار می‌شود را نباید تنها به‌صورت مکانیکی درمان کرد بلکه نیاز به احترام و کرامت دارد.
وی افزود: یک درصد مردم در همه کشورها دچار بیماری‌های روانی شدید هستند و ۲۴ درصد نیز بیماری روانی سبک دارند. ژنتیک، محیط اجتماعی و خانواده از عوامل ابتلا به بیماری روانی هستند و افراد کمترین تقصیر را دارند بنابراین فرد مبتلا به بیماری‌های روانی را نباید سرزنش کرد.
به گزارش وبدا، معاون کل وزارت بهداشت با بیان اینکه نیازمند کمک گروه‌های مؤثر اجتماعی برای ارتقای سلامت هستیم، گفت: در کشور ما بیماری‌های مزمن و غیرواگیر مانند سرطان رو به افزایش است. معمولاً مبتلایان به سرطان از خود می‌پرسند که چرا من مبتلا شده‌ام. پاسخگویی به این سؤالات بسیار مهم است و روحانیون از این نظر می‌توانند کمک زیادی به بیماران کنند.
نام شما

آدرس ايميل شما

دیپ‌ فیک «ایران من» همایون شجریان و هنرنمایی جمعی از قهرمانان ایران زمین

دیپ‌ فیک «ایران من» همایون شجریان و هنرنمایی جمعی از قهرمانان ایران زمین

جعل عمیق تصاویر و فیلم‌های موجود را بر روی تصاویر یا فیلم‌های منبع قرار می‌دهد و از یک ...
تخریب یا نقد مجلس یازدهم؟!

تخریب یا نقد مجلس یازدهم؟!

هر چه مجلس کوتاه بیایید، دیگران او را به گوشه رینگ برده و مورد ضرباتی قرار می‌دهند. تخریب‌گران ...
اختلال عاطفی فصلی؛ از علائم تا درمان

اختلال عاطفی فصلی؛ از علائم تا درمان

باور بر این است که اختلال عاطفی فصلی به دلیل اختلال در ریتم شبانه روزی بدن رخ می دهد....
1