تاریخ انتشار
يکشنبه ۲۲ ارديبهشت ۱۳۹۸ ساعت ۰۰:۴۳
کد مطلب : ۴۰۹۵۶۲
رئیس کمیسیون فرهنگی شورای شهر یاسوج مطرح کرد

400 شهید کهگیلویه و بویراحمد داریم که خیابانی به نامشان نام‌گذاری نشده / جای تأسف دارد / نامگذاری خیابانی به نام «شهید صیاد شیرازی» در یاسوج

۱۶
۰
400 شهید کهگیلویه و بویراحمد داریم که خیابانی به نامشان نام‌گذاری نشده / جای تأسف دارد / نامگذاری خیابانی به نام «شهید صیاد شیرازی» در یاسوج
کبنا ؛علی اکبری‌تبار صبح (شنبه 21 اردیبهشت) در آیین نام‌گذاری بلوار کشاورز بنام شهید «صیاد شیرازی» در گفت‌وگو با خبرنگاران، اظهار داشت: نام‌گذاری معابر سطح شهر به عنوان شناسنامه شهر است و موضوعی در بحث هویت بخشی، در سهولت شهروندان و موضوعات طرح تفصیلی را در بردارد.
عضو شورای شهر یاسوج در ادامه افزود: حوزه مدیریت شهری، دوره پنجم شورای شهر و بالأخص کمیسیون فرهنگی است که کمیسیون نام‌گذاری را بر عهده دارد، در طول یک سال و نیم از عمر دوره پنجم شورای شهر یک سری خدمات و اقدامات خوبی در بحث نام‌گذاری معابر و اماکن شهری انجام‌شده و مهم‌ترین موضوع نام‌گذاری این بوده که برای اولین بار سامانه الکترونیکی مدیریت نام‌گذاری معابر و اماکن شهری با اعتباری بالغ بر 100 میلیون تومان طراحی شد.
رئیس کمیسیون فرهنگی شورای شهر یاسوج تصریح کرد: تلاش کردیم که برای طراحی این سامانه از استان‌های کلان‌شهر و استان‌هایی که دارای تجارب خوبی هستند استفاده کنیم.
این سامانه به‌نوعی برگرفته از سامانه نام‌گذاری استان اصفهان است که در شهرداری یاسوج نصب‌شده و حدود 4 پنج ماهی می‌شود که روال نام گذرای بر اساس این سامانه است.
نام‌گذاری علمی و تخصصی از محاسن این سامانه است، همچنین اگر کسی درخواستی، پیشنهادی و راهکاری دارد می‌تواند در محل کار، خانه، ماشین، شرکت و غیره از طریق سامانه مدیریت نام‌گذاری معابر و اماکن شهری، انتقادات، پیشنهاد‌ها و راهکار خود را به راحتی ارائه دهد.
گاها مشاهده می‌شود که در یک خیابان اسم‌های تکراری نام‌گذاری می‌شد و از آن‌طرف نام برخی از شهدای استان برای کوچه یا خیابانی نام‌گذاری نشده این سامانه برای جلوگیری از نام‌های تکراری طرحی شده است.
اعتباری برای طراحی فاز دوم سامانه مدیریت نام‌گذاری معابر و اماکن شهری لازم است که در فاز دوم این سامانه تمامی شهروندان، گردشگران، مهمانان، مسافران و کسانی که می‌خواهند به اماکن تفریحی، گردشگری، علمی، مذهبی و ورزشی شهر یاسوج و استان کهگیلویه و بویراحمد دسترسی داشته باشند از این سامانه استفاده کنند.
شهروندان می‌توانند با استفاده از این سامانه و از طریق گوگل، GPS، سیستم و گوشی هوشمند به راحتی از راهنمای مسیر استفاده کنند که امیدواریم در فاز دوم این سامانه طراحی پیشرفته‌تری داشته باشد.
کارگروه تخصصی در کمیسیون فرهنگی شورای شهر تشکیل ‌شد تا بانک اطلاعاتی شهری ایجاد شود در این بانک اطلاعاتی مکان‌های تفریحی، مذهبی، گردشگری، علمی، رستوران‌ها و مسافرخانه، مراکز آموزشی و بهداشتی، درمانی، داروخانه و تمامی مکان‌ها جمع‌آوری می‌شود و در فاز دوم قرار می‌گیرد.
صبح امروز تابلوی نام‌گذاری شهید «صیاد شیرازی» یکی از سرداران شهدای ارتش که خدمات ایشان نسبت به نظام و انقلاب پوشیده نیست با حضور شهروندان، نماینده ارتش در استان، پاسداران و کمیسیون فرهنگی شورای شهر یاسوج نصب شد.
خیابانی با نام شهید «صیاد شیرازی» نام‌گذاری و تابلوی این شهید در بلوار کشاورز فرعی 14 نصب شد و همچنین المان شهید «شیرازی» در بلوار کشاورز نصب خواهد شد.
بالغ بر 85 جلسه تخصصی کمیسیون نام‌گذاری برگزار شد که بالغ بر 300 مصوب داشت، اولویت این کمیسیون نام‌گذاری معابر به نام شهدا است.
چهل سال از این انقلاب و نظام می‌گذرد اما متأسفانه هنوز و هنوز بیش از 400 شهید استان و شهرستان داریم که خیابانی به نامشان نام‌گذاری نشده و این باعث تأسف است.
اولویت را گذاشته‌ایم که نام شهدا اولویت اول ما باشد که اگر بلور، معابر و کوچه‌ای را نام‌گذاری شود حتماً یادبود شهدا باشد.
از 300 مصوبات کمیسیون فرهنگی حدود 250 مصوبه نام‌گذاری معابر به نام شهدا بود که 85 درصد نام‌گذاری شهدا را اولویت کار خود قرار داده‌ایم و امیدواریم که تا پایان سال 98 تمامی شهدای شهرستان و استان کاملاً نام‌گذاری انجام شود، این موضوع خیلی مهم است و دغدغه اصلی بنده بوده که متأسفانه در ادوار گذشته این موضوع مورد کم‌لطفی قرار گرفت اما این موضوع در جلسات کمیسیون فرهنگی حائز اهمیت است.
متأسفانه بیش از 20 سال برخی از تابلوهای شهر یاسوج قدیمی و فرسوده شده و نیاز به بازبینی دارد که بیش از 300 تابلوی فرسوده بازنگری و نصب‌شده است و حدود 600-هفت‌صدتا تابلوی فرسوده با جذب اعتبار بازنگری و نصب می‌شود.
برخی از محلات اطراف شهر یاسوج نام‌گذاری نشده است و مردم دچار سردرگمی و مشکلات عدیده‌ای هستند شاید در خیابانی آسفالت، جدول و فضای سبز نباشد اما تلاش کرده‌ایم نام‌گذاری کوچه‌ها که خواست شهروندان است را انجام دهیم.
منطقه شرف‌آباد، بلوار شرف‌آباد، شهرک جوشکاران، ساحلی شرف‌آباد، بلوار کشاورز، شهرک جانبازان، شهرک میلاد و محله بختیاری‌ها شهر یاسوج نام‌گذاری شده است که تا کنون نام‌گذاری 85 خیابان، کوچه و معابر صورت گرفت، طراحی نام گذرای معابر در سیستم الکترونیکی صورت می‌گیرد و به زودی تابلوها نصب خواهد شد.
متأسفانه بیش از 70 درصد مناطق محمودآباد شهر یاسوج نام‌گذاری نشده بود اکنون تمامی مناطق نام‌گذاری شده و حتی تا ابتدای باغ‌های این مناطق نام‌گذاری شده و با جذب اعتبارات تابلوها نصب می‌شود.
طرح تفصیلی و وسعت شهر یاسوج روزبه‌روز تغییر می‌کند و ساخت‌وسازها و توسعه شهری روزانه است اکنون بیش از 90 درصد معابر و خیابان‌ها نام‌گذاری شده است.
اگر خیابان یا کوچه‌ها بدون نام باشند، یا بن‌بست باشد و یا از بن‌بست خارج‌شده باشد از شهروندان شهر یاسوج تقاضا دارم که به سامانه مدیریت نام‌گذاری معابر و اماکن شهری مراجعه کنند یا به صورت حضوری به دبیرخانه شهرداری یا شورا و یا به بنده مراجعه کنند تا در جلسات این موارد نام‌گذاری شود.
نام شما

آدرس ايميل شما

طرف
Iran, Islamic Republic of
همی باعث ایابو که مرد وابوی
علی
Iran, Islamic Republic of
نام گذاری خیابون به اسم شهدا هیچ چیو عوض نمی کنه، اگه راست میگه برای مردم خدمت کن، تو کارت خدا را ببین این یعنی با شهدا بودن و .............وای وای وای
رزمنده
Iran, Islamic Republic of
با سلام و احترام.دورد به شرفت جناب مهندس اکبری تبارکه به هر نحوی از انحال خدمتی صادقانه به مردم و خانواده شهدا ارائه مینمایید
علی
Iran, Islamic Republic of
واقعا بهترین کار نام گذاری خیابان های شهر هستش و اونم به نام شهیدان شهرمون باشه احسنت بر کارگروه فرهنگی نام گذاری و مهندس اکبری تبار
علی
Italy
اگر تونستید همون فلکه ساعت رو به قبل برگردونید
شهروندیاسوج
Iran, Islamic Republic of
جناب اقای اکبری تبار با سلام وقبولی عبادات .
مطلب بسیار خوبی را اشاره کردی که دغدغه همه شهروند ان می باشد اما ما دستمان به جایی بندی نیست ولی شما چرا؟
بله بنده در شهر یاسوج زندگی می کنم وهمیشه این سوال برای بنده پیبش می امد چرا بعضی از شهد چند خیابان وکوچه وبلوار وبیمارستان به نامه انها وجود دارد اما بعضی حتی یک کوچه هم به نام شهیدان ناشناس وخانوادهای کم توان شهید وجود ندادر .
به طور مثال شهیدانی در سطح شهر نه درسطح منطقه هستند که ساختمان بزرگی به نام اهناهست وخیباان هم هست وبعضی هم که مثلا پدر شهید بودند چون در یک کوچه زندگی می کردند همان کوچه کوچک را به نام شهید گذاشتند واقعا خیلی بی انصافی است .
Iran, Islamic Republic of
آقای اکبری تبار
وضعیت آسفالت و جدول و نظافت و ترافیک و خدمات شهرداری خیلی بیشتر جای تاسف دارد
ضمن اینکه شما ادوار قبل هم عضو شورا بودید و چطور شده که حالا و پس از چند سال متوجه نام شهدا شدید
مطمئن باشید شهدا الان از اینکه نامشون بر خیابانها نیست ناراحت نیستند اما شک نکنید از عملکرد شما مسئولین عزادار هستند
ناشناس
Iran, Islamic Republic of
اون وقت تکرار برخی اسامی از مرکز شهر تا اطراف کاملا مشخصه
Iran, Islamic Republic of
لطفا به ایشان بگویید هروقتی دست از فامیل باز ورابطه بازی برداشت بیایید درخصوص نام شهداصحبت کند کسی که در خصوص شهدا حرف می زنذ باید پیرو شهدا باشد نه پیرو دایی یا پدر خانمش
حسینی
Iran, Islamic Republic of
فرعی 1 تا 11 بن سنچان کوچه های آن فاقد نام می باشد. ساکنین از آدرس دادن عاجز و ناتوانند
شهروند
Iran, Islamic Republic of
شعار نده آقا شما که حاصر نیستی یه فوق لیسانس راننده شهرداری بشه و میگه حتما باید یکی از فامیلای منو بزاری تا سر و صدا نکنم نمیتونی با شعار دادن .ی ای کاش یه صاحبی پیدا میشد محل تولد نیروهای خدمات شهری را چک کنه شهردارمون هم .ه جووب خدا را چطو میخاید بدهید
علی
Iran, Islamic Republic of
دست بردارید ازاین ناسیونالیستی شهدااینجاوانجاندارند . نه دلسوزشهدا مادرشهیدجانداره تودنبالخیایان به اسم شهیدی
شهروند
Iran, Islamic Republic of
ببخشید آقای اکبری تبار تو شهر نیستی یا اطلاع نداری.ا90 درصد خیابانها و کوچه بنام شهدا هستند. لااقل یه سری به خیابنها و کوچه بزن و تابلوها را نگاه کن.
ناشناس
Iran, Islamic Republic of
دگه بس کنید از بس ریا و تظاهر و دروغ دیده ایم و شنیده ایم دگه خشته شدیم تو را خدا بذارید مردم حافظ اتقلابشون و ارزشهاشون باشن و نمازشونو بخونند در شهرداری تحقیق کنید ببینید این آقای اکبری تبار چکار کرده حالا بعد از شش سال شورا بودن میخاد مردمو فریب بده شهدا برای ارزشها از جون و خون خودشون گذشتند تا ماها راحت زندگی کنیم فقط بی عدالتی و حق کشی نباش و حق و نا حق تو جامعه رعایت شود شهدا راضی هستند از ما
۷۱۰۷
Iran, Islamic Republic of
درودبراکبری‌تبار..انسان‌وارسته‌ای‌که‌تمام‌دغدعه‌اش‌
خدمت‌به‌مردم‌میباشه..
۷۱۰۷
Iran, Islamic Republic of
درودبرمهندس‌عزیز..الحق‌که‌درزمینه‌فرهنگی‌سنگ‌تمام‌
گذاشتیدمسابقات‌فوتبال‌جشنهای‌مذهبی‌و..که‌همگی‌
جوانان‌این‌دیارراخوشحال‌نمود..به‌امیدشهری‌اباد
وباشدهمچین‌مردانی‌درصحنه‌سیاسی‌استان‌وکشورمان
پای روانگردان در پرونده قتل ميترا استاد باز شد

پای روانگردان در پرونده قتل ميترا استاد باز شد

کارشناس اسلحه عنوان مي‌کند 9گلوله شليک شده است. بنده درخواست کردم اين مساله در هيات کارشناسي ...
ایران و عربستان؛ وقت مصالحه رسیده است؟

ایران و عربستان؛ وقت مصالحه رسیده است؟

 طرح چهار ماده‌ای ماکرون، هنوز به نتیجه نرسیده، اما شواهد و قراین نشان می‌دهد که احتمال ...
واکنش‌ها به حکم ۵ سال زندان حسین فریدون

واکنش‌ها به حکم ۵ سال زندان حسین فریدون

پرونده دیگری که ممکن است مورد توجه قوه قضائیه باشد، پرونده مهدی جهانگیری برادر اسحاق ...