تاریخ انتشار
چهارشنبه ۱ بهمن ۱۳۹۹ ساعت ۰۰:۳۱
کد مطلب : ۴۲۹۸۷۹
احمد خورشیدی‌آزاد در گفت‌وگویی مطرح کرده است

آیا خورشیدی‌آزاد از سید قدرت حسینی بحرینی و اصولگرایان عبور کرده است؟ / باشت و گچساران مثل توپ فوتبال بین دو اسم پاسکاری شده / عقل حکم می‌کند که مردم به چهره جدید رأی بدهند

۵
۰
آیا خورشیدی‌آزاد از سید قدرت حسینی بحرینی و اصولگرایان عبور کرده است؟ /  باشت و گچساران مثل توپ فوتبال بین دو اسم پاسکاری شده / عقل حکم می‌کند که مردم به چهره جدید رأی بدهند
کبنا ؛ احمد خورشیدی‌آزاد که همواره به عنوان کنشگر سیاسی در سطح کشور و استان کهگیلویه و بویراحمد گفت‌وگوهای جنجالی و متفاوتی را با رسانه‌ها داشته، در آخرین مصاحبه خود به انتخابات میاندوره یازدهم مجلس شورای اسلامی حوزه انتخابیه گچساران و باشت پرداخته و اظهار داشت: «چهره جدیدی که خوش سابقه و اهل خدمت باشد شک نکنید هم به او اقبال بیشتری هست و هم بعداز پیروز شدن خیرش به همه خواهد رسید.»
به گزارش کبنا،
خورشیدی‌آزاد در انتخابات 98، انتقادهای تندی از غلامرضا تاجگردون نماینده سابق گچساران و باشت کرد و در سخنرانی‌هایش و نامه‌های خود مرتب از تاجگردون نام می‌برد و او را به بدترین شکل مورد نقد قرار می‌داد. فعالیت‌های او برای اتحاد اصولگریان گچساران و باشت در انتخابات 98 از چشم رسانه‌ها و فعالین سیاسی پنهان نماند. او در آخر روز ثبت نام با هومان عسکری به فرمانداری گچساران رفت و او را به عنوان کاندیدای قشقایی‌ها معرفی کرد. خورشیدی‌آزاد خیلی تلاش کرد که آراء قشقایی‌ها را در یک صندوق بریزد، اما تلاش‌هایش نتیجه نداد و هومان عسکری با حدود 8 هزار رأی از صحنه سیاسی گچساران فعلاً کنار گذاشته شد.
خورشیدی آزاد مدتی سکوت کرده بود، اخیراً در مصاحبه‌ای گفته مردم گچساران و باشت باید از چهره جدید حمایت کنند و اجازه ندهند که انتخابات بین دو قطب [ منظور او احتمالاً؛ سید قدرت حسینی و غلامرضا تاجگردون] پاسکاری شود. خورشیدی آزاد هر چند در این مصاحبه مثل همیشه شفاف سخن نگفته و دو پهلو حرف‌هایش را زد، اما به نظر می‌آید، خورشیدی آزاد تمایل زیادی به ریحان محمدپور دارد. محمدپور که برای خیلی از فرزندان گچساران و باشت در تهران گره گشایی کرده و ارتباطش با سیاسیون مرکز نشین دائمی بوده و در روزهای اخیر هم رفتارهای منطقی از خودش نشان داده و او یک کاندیدای قابل احترام برای همه است. محمدپور یک چهره فراجناحی و فراگیری تا الان از خودش نشان داده و شاید خورشیدی‌آزاد مثل خیلی‌ها از بازی سید قدرت حسینی و غلامرضا تاجگردون در میادین انتخابات خسته شده‌ است.
به گزارش کبنا، متن مصاحبه سردار خورشیدی آزاد در مورد انتخابات میاندوره ای دور یازدهم مجلس شورای اسلامی حوزه انتخابیه گچساران و باشت به شرح زیر است؛
 
جناب خورشیدی مدتی بود در رابطه با حوزه گچساران و باشت سکوت اختیار کرده بودید، دلیل خاصی داشت؟
با سلام خدمت شما و مردم خوب گچساران و باشت، راستش را بخواهید فضای شهر خیلی سیاسی شده بود و در چنین فضایی کمتر فرصت به میان آوردن مسائل اصلی مردم پیش می‌آید، الان فضا آرامتر شده و می‌شود به نیازهای همشهری‌ها بیشتر پرداخت، در هر صورت در خدمتون هستم.

 تحلیل شما در مورد آرایش انتخاباتی شهردر خصوص انتخابات میاندوره ای مجلس یازدهم در شهر چیست؟
 خورشیدی: فکر می‌کنم فضا دارد بهتراز قبل پیش می‌رود زیرا چهره‌های جدیدی نیز مطرح شده‌اند که این باعث می‌شود از جامعه دوقطبی اجباری قبل فاصله بگیرد و ظرفیت‌های تازه‌ای وارد کارزار انتخاباتی شده و مانند زمانی که بنده هم کاندیدا شدم، فضای عملاً ۳ قطبی شده است -- اما هنوز مشکلاتی مانند کرونا و گرفتاری‌های معیشتی مردم اجازه نداده فضا آنطوریکه سابقاً بود انتخاباتی بشود، ۳ قطبی شدن این واقعیت را می‌رساند که شهروندان می‌خواهند فضا تغییر کند و محصور بین دوقطب نباشند، البته این پدیده محدود به شهرمان نیست خیلی وقته انحصارات دوقطبی پیش مردم شکسته شده که انتخابات مجلس یازدهم این را به درستی نشان داد.

 چطور؟
 خورشیدی: جامعه ایران در این انتخابات نشان داد، نمی‌خواهد گرفتار دو قطبی قبل بشود و آماده شده بود تا کاندیداهای قطب جدید که بیشتر به مردم نزدیکتربود هم حضور داشته باشند که متاسفانه این اجازه داده نشد و دیدیم که مشارکت بشکل فوق العاده ای کاهش یافت، زیرا ضریب مشارکت در مجلس در ادوار قبل ۶۰ درصد بود اما دیدیم که به یک سوم رسید که البته دلائل دیگری هم داشت
 
چه دیدگاهی نسبت به کاندیدای جدید برای گچساران و باشت دارید؟ و چهره جدید چه نقش بهتری می‌تواند در شهر ایفا کند؟

 خورشیدی: عقل و منطق می‌گوید شما وقتی یک شهر را ۴۲ سال با یک فرمول و یک سیاست و توسط دو یا چند نفر اداره کرده‌اید، حالا بایست بیایید یک بازنگری داشته باشید و ببینید آیا نمی‌شود اصلاحاتی انجام داد و افراد جدید با ظرفیت بهتری را پای کار آورد تا شهر را این بار با روش جدیدتر و موثرتری اداره کند؟ و الان باشت و گچساران مثل توپ فوتبال بین دو قطب و دو اسم پاسکاری شده و هر وقت یکی نماینده بود جنگی بین جناح پیروز و جناح شکسته خورده شروع شده و ۴ سال وقت مردم به درگیری گذشته اما چهره جدید که می‌آید آن ذهنیت‌های منفی و واکنشی روی او وجود ندارد و می‌تواند فضا را عوض کند و با همه راه بیاید و به درد بخورها را با هر تفکری که دارند، بکار بگیرد و باعث پیشرفت شهر بشود و امکانات و مزیت‌های شهر را بین همه و به تناسب شایستگی‌ها تقسیم کند و چون در یک اردوگاه تعریف نمی‌شود حساسیت منفی روی او نیست و هوای همه را دارد به همین دلیل، اوضاع شهر حتماً بهتر پیش خواهد رفت، چهره جدیدی که خوش سابقه و اهل خدمت باشد شک نکنید هم به او اقبال بیشتری هست و هم بعداز پیروز شدن خیرش به همه خواهد رسید و ابداً اشکالی ندارد از مدیران و به درد بخورهای قطب‌های قبلی هم استفاده کند اما بنایش نبایستی الا و لابد بکار گیری آدم‌های همان دو قطب باشد بلکه او بایست بداند که مردم زیادی و استعدادهای خوبی در شهر وجود دارند که جناحی و گروهی نیستند و می‌خواهند زندگی کنند و دوست دارند فرزندانشان شاغل بشوند و کارهایشان راه بیفتد -- این چهره جدید می‌تواند به درد اینگونه افراد هم بخورد -- و مهمترین سود فرد جدید این است که فضای درگیری و مناقشه را می‌تواند به برادری و دوستی و کار و تلاش مبدل کند به نظر شما این مزیت کمی ست؟
    
آیا چهره جدید می‌تواند خودش را به شهروندان ثابت کند و پبروز انتخابات بشود در حالیکه کاندیداهای با سابقه‌ای در انتخابات وجوددارد؟
خورشیدی:
شما می دانید بنده سابقه کافی در مقوله انتخابات دارم و انتخابات را در فرآیند تحقیق و مطالعه بررسی و دنبال می‌کنم و بهمین دلیل به ضرس قاطع عرض می‌کنم که جامعه گچساران و باشت به شدت دارند به چهره جدید اقبال نشان می‌دهند و بسیاری از باشتی ها و گچسارانی پشت نگاه‌های ظاهری‌شان حرف‌های تازه‌ای می‌زنند واین بار به رأی‌های زیر پوستی فکر کنید که آنها تعیین کننده هستند آنجایی که وقتی به روی صندوق رأی می‌روند آنجا دیگر کسی آنها را نمی‌پاید وبه کسی رأی خواهند داد که فکرش را نمی‌کنید، من دارم اوضاع انتخابات را در شهر را پیگیری می‌کنم، و این واقعیت را می‌بینم آن اسمی که سعی دارند نادیده‌اش بگیرند همو دارد قلب‌ها را تسخیر می‌کند -- انتخابات خرداد ۱۴۰۰ گچساران و باشت هوایی غیراز آن دارد که برخی سعی دارند نشان دهند
 
جناب خورسیدی به نظر شما کاندیدای مورد نظر شما در گچساران و باشت چه شاخصه‌هایی بایست داشته باشد؟

      

خورشیدی: این سؤال مهمی ست که برای اولین بار می‌بینم در انتخابات شهرمان مطرح می‌شود ایکاش این فرهنگ تقویت بشود که کاندید خوب چه کاندیدی ست؟
به اعتقاد بنده کاندیدایی بااین شاخصه‌ها به درد امروز گچساران و باشت می‌خورد.
۱-- قومی و جناحی و گروهی فکر نکند و عمل نکند.
۲-- منافع مردم را به منافع خودش ترجیح دهد یا بهتر بگویم منفعت خودش رادر حل مشکلات مردم بداند، نه مانند کسانی که اول برای خودشان منافعی تعریف می‌کنند بعد به میدان می‌آیند.
۳-- اهل صداقت باشد نه اینکه نشان داده باشد که عند بی صداقتی ست.
۴-- با همه و همراه همه دیده بشود، چراکه شهر از اقوام و گروه‌های محتلفی تشکیل شده است و بلاخره بایست یکی بیاید که به همه به یک چشم نگاه کند.
۵-- مصمم و با اراده دیده شود نه مذبذب و حالی به حالی و امروز بگوید می‌آیم فردا با چشم غره‌ای جا بزند، خودش باشد نه دیگری، حالا چه ترک زبان و چه لرزبان.
۶-- مردم را آدم حساب کند نه رعیت و این را بفهمد که حقوق بگیر و نوکر مردم است نه آقا بالا سر آنها.
۷-- شجاع و منطقی و برنامه دارباشد و واقعی دیده بشود نه ترسو و بی منطق و پشت و رویش دوتا باشد.
۸-- هدفش از کاندیداتوری معامله نباشد و برای خدمت آمده باشد و سابقه‌اش هم این را نشان بدهد.
نام شما

آدرس ايميل شما

تیرداد
Iran, Islamic Republic of
درود بر شما
بویراحمد گرمسیر آبشیرین، در مسیر باباکلان
Iran, Islamic Republic of
جناب آقای خورشیدی ! اگه اعتقاد به جناحی و قوم گرایی نداریدپس چرا هومان عسکری رو کاندید قشقایی ها معرفی کردید و از طرفی همیشه دنبال
احمدی نژاد (قوم و هم جناح تان) هستید و تلاش برا تایید شدنش ؛ اگر دنبال منافع خود نیستید و دنبال منافع مردمید پس زمان احمدی نژاد فرد اول اجرائی کشور ،چه منافعی به مردم گچساران رساندید ؛ آقای خورشیدی با عرض معذرت شما دیگر حناتان در گچساران بیرنگ شده.
فقط تاج مثل تاج می تازد.
رضا
Iran, Islamic Republic of
دفعه قبل خودت حسینی را بدبخت کردی الان نوبت محمد پور هست.....خدا نکنه تو با کسی باشی...
هفت لنگ
Iran, Islamic Republic of
به حول قوه الهی این بار با حضور دکترمحمدپور کلیه معادلات شب نشینی بهم میخورد
مهدی
Ukraine
به محمدپور لبیک گفته
پایان کابوس؛ آینده سیاسی ترامپ

پایان کابوس؛ آینده سیاسی ترامپ

جو بايدن روز چهارشنبه در نخستين سخنراني پس از به دست گرفتن قدرت، افزود: اين روز امريكا،...
احضار آذری جهرمی وزیر ارتباطات به دادگاه

احضار آذری جهرمی وزیر ارتباطات به دادگاه

دادسرای تهران گفت: پرونده قضایی وزیر ارتباطات با شکایت تعداد زیادی از اشخاص حقیقی و حقوقی ...
دایی و بازگویی ماجرای فرار از دست احمدی‌نژاد!

دایی و بازگویی ماجرای فرار از دست احمدی‌نژاد!

اسفندماه 97 در روزنامه شهروند گزارشی درباره ننشستن علی دایی کنار محمود احمدی‌نژاد، رئیس‌جمهوری ...