تاریخ انتشار
چهارشنبه ۲۲ شهريور ۱۴۰۲ ساعت ۱۹:۵۳
کد مطلب : ۴۶۶۹۰۰
در نشست شورای آموزش و پرورش شهرستان:

فرماندار بویراحمد: حل مشکل سرویس مدارس باید اولویت اول شهرداری یاسوج باشد

۰
کبنا ؛
متأسفانه گاهی در توزیع بسته‌های آموزشی عدالت رعایت نمی‌شود به گونه‌ای که ما می‌بینیم تعداد زیادی از دستگاه‌ها و نهاد‌های حمایتی بسته‌های آموزشی خود را بیشتر در چند روستا و منطقه مشخص توزیع می‌کنند، به طوری که گاهی در یک بخش یا شهرستان به دانش‌آموز یک خانواده چندین بسته اعطا می‌شود، اما در شهرستان بویراحمد کمترین حمایت‌ها صورت می‌گیرد و حتی در بخش‌هایی از این شهرستان علی رغم نیاز حتی یک بسته هم توزیع نمی‌شود.
به گزارش کبنا نیوز، شهرام مهدوی مطلق در نشست شورای آموزش و پرورش شهرستان بویراحمد گفت: در خصوص هزینه‌های دریافتی از اولیا آنچه که قانون می‌گوید و دارای مصوبه است باید اجرا شود.
مهدوی مطلق در خصوص فروش املاک زمین و ساختمان‌های بدون استفاده و مازاد آموزش و پرورش هم گفت: در این خصوص قانون مشخص و معین است و آموزش و پرورش باید با رعایت این موارد اقدام به فروش اموال مازاد نمایند.
وی بیان کرد: در خصوص سرویس مدارس دو موضوع مهم وجود دارد اول میزان استعداد خودرویی موجود در شهرستان است که می‌توان به خدمت گرفت و دومین موضوع که از اهمیت بسیار بالایی هم برخوردار است داشتن صلاحیت رانندگان این خودروهاست و تمام تلاش خود را برای حل مشکل سرویس مدارس به کار خواهیم گرفت.
مهدوی مطلق ادامه داد: شهرداری یاسوج ملزم است ابتدا همه ظرفیت خودرویی خود را در اختیار آموزش و پرورش قرار دهد و براساس قانون ابلاغی جدید سازمان حمل و نقل شهرداری مسئولیت بیشتری در کمک به سرویس مدارس دارد
فرماندار بویراحمد گفت: زیرساخت‌های موجود شهرستان واقعاً جوابگوی مشکل سرویس مدارس و حمل و نقل نیست ضمن اینکه شهرداری در واقع موظف به تأمین وسایل حمل و نقل عمومی شهر است نه دستگاه‌های خاص. حل مشکل سرویس مدارس باید اولویت اول شهرداری یاسوج باشد.
وی به لزوم تشکیل سامانه‌های محلی برای ساماندهی سرویس مدارس اشاره کرد و افزود: شرکت‌های حمل و نقل هم موظف هستند مینی بوس‌های خود را با اولویت دادن به آموزش و پرورش در اختیار مدارس قرار دهند که در صورت عدم همکاری در خصوص سهمیه سوخت آن‌ها تجدید نظر می‌شود.
مهدوی مطلق گفت: در خصوص وضعیت ترافیکی و فرهنگ حمل و نقل و تردد در سطح شهر نیازمند فرهنگ‌سازی به صورت پایه‌ای از مدارس هستیم ضمن اینکه آموزش رانندگان سرویس‌های مدارس باید مورد توجه جدی قرار گیرد.
وی در ادامه به مشکلات آموزش و پرورش بویراحمد اشاره کرد و افزود: حدود ۶۷ هزار دانش‌آموز در شهرستان بویراحمد مشغول به تحصیل هستند اما این شاخص جمعیتی بسیار مهم در تخصیص بودجه و اعتبارات مورد توجه قرار نمی‌گیرد.
فرماندار بویراحمد ضمن انتقاد از وضعیت موجود افزود: در حالی که بیش از ۵۰ درصد جمعیت دانش‌آموزی استان در این شهرستان قرار دارد، اما اعتبارات آن در حدود ۳۰ درصد در نظر گرفته می‌شود و بار‌ها در این خصوص اعتراض و اعلام کرده‌ایم که تاکنون بی‌نتیجه مانده است هرچند بخشی از این مشکلات ساختاری است و باید به شکل ریشه‌ای حل شود.
مهدوی مطلق در خصوص مشکل فضای فیزیکی آموزش و پرورش در شهرستان بویراحمد توضیح داد: هرچند این مشکلات هنوز وجود دارند، اما در سال گذشته اقدامات خوبی در خصوص ایجاد فضا انجام شد که البته‌ امیدواریم در سال جدید توجه بیشتری شود و بخشی از اعتبارات سفر ریاست جمهوری برای حل مشکل فضای آموزشی این شهرستان در نظر گرفته شود.
فرماندار بویراحمد در بخش دیگری از سخنان خود ضمن انتقاد صریح از نهاد‌های حمایتی گفت: متأسفانه در توزیع بسته‌های آموزشی عدالت رعایت نمی‌شود به گونه‌ای که ما می‌بینیم تعداد زیادی از دستگاه‌ها و نهاد‌های حمایتی بسته‌های آموزشی خود را فقط در چند روستا و منطقه مشخص توزیع می‌کنند، اما در شهرستان بویراحمد کمترین حمایت‌ها صورت می‌گیرد و حتی در بخش‌هایی از این شهرستان تاکنون حتی یک بار این بسته‌ها توزیع نشده است!
مهدوی مطلق با بیان این نکته که در همه مناطق استان فقر وجود دارد گفت: انتظار ما این است که در توزیع بسته‌های حمایتی عدالت رعایت شود به همین منظور در نشست فوق‌العاده شورای آموزش و پرورش شهرستان در هفته آینده این دستگاه‌های حمایتی دعوت شوند.
وی به اهمیت زیباسازی محیط‌های آموزشی اشاره کرد و گفت: انتظار این است که دستگاه‌ها و همچنین هنرمندان در این زمینه به یاری آموزش و پرورش بیایند.
فرماندار بویراحمد ادامه داد: در بحث سازماندهی معلمین انتظار این است که حداقل جابجایی را داشته باشیم ضمن اینکه باید به اهلیت و نقش تربیتی مدیران مدارس توجه جدی شود.
فرماندار بویراحمد با اشاره به دهه آخر صفر و هفته دفاع مقدس اظهار داشت: این مناسبت‌ها فرصتی برای روایتگری توسط آموزش و پرورش است که انتظار می‌رود از این فرصت به نحو مطلوبی استفاده شود
نام شما

آدرس ايميل شما

ناشناس
Iran, Islamic Republic of
وای خدا
اگه از غصه بمیریم رواست
هر کسی نباید برای این مردم تصمیم بگیره
بیچاره مردم
سجاد
Iran, Islamic Republic of
آقای فرماندار تا حالا عصر یا ظهر آمدی روی ایستگاه بلهزارو مادوان علیا و سفلی . خواهشاً مراجعه کنید .
در حقیقت علم و دانش رو نابودی است مدارس شده منبع در آمد و منبع علم و دانش ، خدمات آموزشی خیلی ضعیف شده ، با این حال تا ده سال آینده بی سواد ترین استان و کشور دنیا هستیم. استان کهگیلویه و بویراحمد در امتحانات نهایی سال 1402 آخرین استان بود از لحاظ علم و دانش. این معضل بزرگی است.
از مدیران و نخبگان واقعی استفاده کنید .
ایران در دو راهی

ایران در دو راهی

با وجودیکه بخش اعظم اصولگرایان در دوره ریاست جمهوری روحانی مخالف برجام بودند، رئیسی اصولگرا ...
در بهشت زهرای تهران چه خبر است؟

در بهشت زهرای تهران چه خبر است؟

اگرچه برخی مسئولان تاکید دارند که قیمت قبر‌ها به ویژه در تهران نجومی نیست، اما بازار‌های ...
جزئیات جدید از محموله روغن‌های آلوده

جزئیات جدید از محموله روغن‌های آلوده

۶ محموله روغن خوراکی به‌وزن ۹۱هزار تن در سال ۱۴۰۰ توسط شرکت بازرگانی دولتی وارد بندر ...
1