تاریخ انتشار
يکشنبه ۱۰ مهر ۱۴۰۱ ساعت ۱۵:۰۸
کد مطلب : ۴۵۳۰۲۱
موزه مقاومت تهران؛

تفنگ برنوی صدام حسین که جنگ تحمیلی با شلیک این تفنگ آغاز شد + تصاویر

۱
کبنا ؛تجاوز به خاک کشور عزیزمان با شلیک گلوله‌ای از برنوی محبوب صدام حسین جنایتکار در مقابل کاخ ریاست جمهوری عراق آغاز شد، تفنگی که امروز به عنوان یک شیء سرگرم کننده، عاقبت نافرجام خونریزی‌های او را مقابل چشم مردم مقاوم ایران به نمایش کشیده است.
به گزارش کبنا به نقل از همشهری آنلاین، صدام حسین، رئیس جمهور دیکتاتور و خون‌ریز عراق، سی و چند ساله بود که معاون رئیس جمهور شد و بعد از آن هم سالیانی دراز به مسند ریاست عراق تکیه زد؛ صدام به رسم اکثر مردان عرب شعر می‌گفت، سیگار می‌کشید و البته از پرواز می‌ترسید!

او اما عاشق تفنگ و عاشق شکار بود؛ شکار غزال! در نهایت هم نه مانند یک غزال، بلکه با فضاحت به صید آمریکایی‌ها افتاد و اعدام شد. برخی می‌گویند مردمی که به اقامتگاه او شوریده بودند تفنگ برنوی معروفش را به غارت بردند. این تفنگ به دست یکی از روسای قبایل بزرگ رسید و بعد از آن هم به گفته آقای عسگری، مدیر روابط عمومی موزه انقلاب و دفاع مقدس، سر از موزه مقاومت درآورد.
آقای رستگار، از مدافعان حرم که گاهی برای روایت موزه مقاومت به کمک می‌آید، این تفنگ را یکی از اشیاء خاص این موزه دانست؛ موزه‌ای که برخلاف اکثر موزه‌های جهان، شیء محور نیست اما چیزهایی را به شما نشان می‌دهد که هیچ تصوری از آنها ندارید.

موزه مقاومت به مناسبت هفته دفاع مقدس برای بازدید عموم باز شد؛ موزه‌ای که به گفته حاج آقای صادقی، از رزمندگان دفاع مقدس و مدافع حرم، که سالن‌ها و آثار مختلف آن را برای من توضیح داد، با نظر مستقیم سردار شهید حاج قاسم سلیمانی شکل گرفت اما درست قبل از افتتاح آن، حاج قاسم ترور و شهید شد.
موزه مقاومت که در سراسرنمای باغ موزه دفاع مقدس واقع شده از زمان شهادت سردار تا امروز مورد بازدید مقامات، دیپلمات‌ها و مهمانان خارجی قرار گرفته تا آنجا که به گفته آقای عسگری به یکی از نقاط محبوب تهران برای سفیر بولیوی تبدیل شده است.

آقای رجبی، مسئول سایت موزه هم گفت بازدید از مجموعه بسیار وسیع و دیدنی موزه‌های انقلاب و دفاع مقدس تا دهم مهرماه برای عموم آزاد و رایگان است، پس اگر به منطقه عباس‌آباد تهران سر زدید حتما بازدید از سراسرنمای، گنبد شیشه‌ای، موزه مقاومت را هم در برنامه خود بگنجانید تا شگفت‌زده شوید. این موزه برای بسیاری از مهمانان دیپلمات کشورمان نیز دیدنی بوده است.نام شما

آدرس ايميل شما

علی‌اف از دمیدن بر آتش تنش حداکثری با ایران چه می‌خواهد؟

علی‌اف از دمیدن بر آتش تنش حداکثری با ایران چه می‌خواهد؟

برخلاف رویکرد تعاملی و ایجابی تهران، جمهوری آذربایجان با افزایش ضریب رویکرد تقابلی، بر ...
ماجرای پشت در شورا به جلسه راه یافت

ماجرای پشت در شورا به جلسه راه یافت

همزمان با شروع هفتمبن جلسه پرسش شورا از شهردار، مردی که پشت در ایستاده بود گفت: من باید ...
اثر یک دهه بر بازار دلار

اثر یک دهه بر بازار دلار

 برخی فعالان می‌گویند احتمالِ رفتن دلار به سوی کانال بالاتر وجود دارد ولی دشوار است که ...
1