تاریخ انتشار
چهارشنبه ۱ تير ۱۴۰۱ ساعت ۱۵:۴۳
کد مطلب : ۴۴۹۴۱۲
معاون سیاسی امنیتی و اجتماعی استانداری گفت؛

نرخ شیوع اعتیاد در کهگیلویه وبویراحمد پایین تر از متوسط کشور

۱
کبنا ؛
معاون سیاسی امنیتی و اجتماعی استانداری کهگیلویه وبویراحمد گفت: مبارزه جدی با مواد مخدر و اعتیاد باید به یک خواسته عمومی و مسئولیتی اجتماعی تبدیل شود.
به گزارش کبنا، سیدجواد هاشمی مهر در نشست مطبوعاتی روسای کمیته های تخصصی شورای هماهنگی مبارزه با مواد مخدر استان گفت: با اراده راسخ مسئولین، سمن ها و عزم مردمی در امر پیشگیری و مبارزه با مواد مخدر می توانیم به نتایج بسیار رضایت بخش تری در استان برسیم.
وی اظهار داشت: طی سال های اخیر این استان چندین بار رتبه برتر میان سایر استان های کشور را به جهت اقدامات مختلف پیشگیر، میارزه و درمان با اعتیاد و بهبود بخشیدن به وضعیت معتادین کسب کرده که نتیجه تلاش گروهی بوده است.
وی مواد مخدر و اعتیاد را ریشه عمده آسیب های اجتماعی در جامعه دانست که با هم افزایی و مشارکت جمعی می توان برای پیشگیری، مبارزه و درمان به نتیجه مناسبی رسید، گفت: اجتماعی و مردمی شدن و فعالتر شدن سمن ها در مبارزه با مواد مخدر قطعا کارسازترین راهبرد است. 
هاشمی مهر با اشاره به اینکه، نرخ شیوع اعتیاد در کهگیلویه وبویراحمد از متوسط کشور پایین تر اعلام و از پاکترین استان ها هستیم، گفت: تلاش جدی و اثر بخش متولیان و رویکرد اجتماعی شدن مبارزه با مواد مخدر اثر بخش بوده و باید تعمیم داده شود و استمرار یابد.
معاون سیاسی امنیتی و اجتماعی استانداری به توجه داشتن به مناطقی که ضریب آلودگی و آسیب زایی بیشتری دارد، تاکید کرد و گفت: نظارت ها، کنترل و اقدامات عملکردی باید به گونه ای باشد که همه مناطق روستایی، بخش ها و شهرهای استان برای قاچاقچیان و توزیع کنندگان انواع مواد مخدر و معتادین بسیار ناامن گردد.
 وی استفاده بیشتر از ظرفیت گروه های ورزشی، هنرمندان، رسانه، یاریگران سلامت، مجامع خیرین در کنار تشکل های مردمی و مسئولین استان در امر پیشگیری، مبارزه با مواد مخدر و درمان اعتیاد تاکید کرد و گفت: با هم افزایی توان و امکانات در راستای این هدف می توان شرایط را بهتر و بیشتر بهبود بخشید.
معاون سیاسی امنیتی و اجتماعی و رئیس کمیته مشارکت های مردمی مبارزه با مواد مخدر و اعتیاد در استان به اقدامات و عملکرد این کمیته اشاره کرد و گفت: سال گذشته این کمیته هشت جلسه با ۴۲ مصوبه داشت که ۴۰ موردعملیاتی شدند و ۲ مصوبه در دست اقدام است.
به گفته هاشمی مهر، در مجموع ۱۲۱  سمن و یا تشکل مردمی در این رابطه در استان فعالیت می کند که طی سال گذشته اقدامات خوبی داشته اند که منجر به کسب رتبه برتر استان شده است.
وی به انجام تفاهمنامه با کمیته امداد حضرت امام(ره) برای رها شدگان از اعتیاد و بهبود یافتگان از آسیب های مواد مخدر در استان اشاره کرد و اظهار داشت: این تفاهمنامه با توجه به عملکرد موثر آن به عنوان پایلویت در کشور مطرح شد.
معاون سیاسی امنیتی و احتماعی استانداری به اجرای ۱۳ طرح از سوی سازمان های مردم نهاد به کمیته مشارکت های مردمی اشاره کرد و افزود: برای ۷۵ نفر از بهبود یافتگان از اعتیاد شغل ایجاد شد.
هاشمی مهر، ایجاد کارگاه های آموزشی، برگزاری ۲ همایش منطقه ای، تفاهمنامه با فنی و حرفه برای آموزش و پرداخت ۳۲۹ میلیون تومان بیمه را از دیگر اقدامات و برنامه های هدفمند در این خصوص بیان کرد.
نام شما

آدرس ايميل شما

نشئه درد

نشئه درد

به اجبار پدرم ازدواج کردم و به اجبار همسرم مواد مصرف کردم، اما به‌خاطر فرزندانم پاک شدم ...
برجام در دسترس؟

برجام در دسترس؟

«ایران و آمریکا به میز مذاکرات بازخواهند گشت»؛ خبری که دیروز جوزپ بورل در نشست خبری خود ...
نظر عباس عبدی در باره تجمع نوجوانان شیراز

نظر عباس عبدی در باره تجمع نوجوانان شیراز

بهتر است از برگزار‌كنندگان تشكر كنيد كه چشم‌ها را به اين واقعيت‌ها آشنا كردند. جلوگيري ...