تاریخ انتشار
چهارشنبه ۱۰ آذر ۱۴۰۰ ساعت ۱۴:۵۷
کد مطلب : ۴۴۱۸۸۴
با حضور معاون مرکز جنگل های کشور برگزارشد

پویش مردمی احیای "جنگل های زاگرس" در گچساران(+تصاویر)

۲
کبنا ؛همزمان با سراسر کشور، پویش مردمی احیای "جنگل‌های زاگرس" در منطقه "تنگ دیل" گچساران اجرا شد.
پویش سراسری مردمی بذرکاری برای احیای جنگل های زاگرس با حضور"رحیم پور" معاون مرکز جنگل های خارج از شمال سازمان جنگل ها و "کیاپاشا" مدیرکل دفتر جنگل داری و بهره برداری سازمان  جنگل ها ، مراتع و آبخیزداری کشور،علیرضا اتابک فرماندار گچساران،مجید  نظری رئیس اداره منابع طبیعی سازمان های مردم نهاد، انجمن های دوستدار محیط زیست، بسیجیان و جمعی از مسئولان استانی و شهرستانی در منطقه "تنگ دیل" گچساران اجرا شد.
در این آیین مدیر کل دفتر جنگلداری و بهره برداری سازمان جنگلها و مراتع و آبخیز داری کشوراظهار کرد: جنگل های زاگرس بیش از 40 درصد افزون بر 6 میلیون هکتار از وسعت جنگلهای کشور را به خود اختصاص داده و تا کنون به 1 میلیون هکتار از این جنگلها بر اثر موارد مختلف آسیب وارد شده است.
محمد امین کیا پاشاعنوان کرد: در شرایط نرمال اگر بارندگی باشد ظرفیت نفوذ پذیری خاک به گونه ای است که بیش از 50 میلیارد متر مکعب آب را جنگلها می توانند در خود ذخیره کند.
کیا پاشا بیان کرد: به دلیل تغییرات اقلیمی، خشکی هوا، بارش کم، آفت ها و بیماری زغالی به جنگل های کشور آسیب وارد کرده که بیماری زغالی تا حدود زیادی کنترل شده است.
فرماندار گچساران در این آیین گفت:زنده یاد "البرز زارعی" جانش را در راه طبیعت هدیه داد و امروز همه مقید به این هستیم که از طبیعت صیانت و حفاظت کنیم چرا که جان و حیات مان درگرو حفظ منابع طبیعی است و درود بر روح پاک "البرز زارعی".
علیرضا اتابک افزود:همه این عزیزانی که در این پویش مردمی حضور دارند در آتش سوزی های جنگل ها و مراتع این شهرستان نقش آفرینی کردند، آنهم با دستان خالی و بدون تجهیزات به دل آتش می زدند پس همه باید به این پویش ها بپیوندیم چرا که این حرکت خود یک عشق است و افرادی که دل به طبیعت می سپارند، زنده اند و دچار افسردگی هم نمی شوند.
اتابک عنوان کرد: وقتی انسان به دل کوه و طبیعت می زند،سرشار از آرامش می شود و باید بتوانیم روزی بر تعداد افراد طبیعت دوست بیافزاییم و فرهنگ طبیعت دوستی را در جامعه به شایستگی هرچه تمام تر ترویج بدهیم.
در ادامه رییس اداره منابع طبیعی و آبخیزداری گچساران نیز در این آئین عنوان کرد: پویش مردمی احیای جنگل‌های گچساران در ۶۰ هکتاراز اراضی این شهرستان همزمان با سراسر کشور آغاز می شود.
مجید نظری افزود: دراین پویش مردمی، کاشت گونه‌های بادام و بلوط توسط تکشل های مردمی و سازمان ها و ادارات در طبیعت کاشته می شود.
وی خاطر نشان کرد:تا کنون در این شهرستان ۲ هزارو ۶۷۲ هکتار جنگل دست کاشت ایجاد شده است.
نظری بیان کرد: ۳۲۰ هزار مرتع و ۱۱۵ هزار هکتار جنگل در گچساران وجود دارد.
 
نام شما

آدرس ايميل شما

Iran, Islamic Republic of

با کت و شلوار آمده درخت بکاره 🤫
عباس
Iran, Islamic Republic of
سلام.
۹۰ درصد فقط رفتن عکس بگیرن
شهروند
Iran, Islamic Republic of
با کت و شلوار فقط میشه عکس بگیری نه بلوط بکاری
غریبه
Iran, Islamic Republic of
سلام دوستان این اقای که مثلا فعال محیط زیست هستش و به فکر درختان هستش// یه دونه درخت داخل روستای پشه کان نزاشته همشو قطع و فروخته...وقتی این اقا فعال محیط زیسته پس وای به حال اون محیط زیست
شفافیت
Iran, Islamic Republic of
با سلام
تمام کارکنان منابع طبیعی گچساران جهت شرکت در مراسم با کت و شلوار مهمانیشون در دل طبیعت جهت احیا زاگروس شرف حضور پیدا کردند. خانمهای محترم مستقر در اداره هم که جهت مراسم عزاداری تشریف آوردنه.
ناگفته‌های جنایت‌های هولناک خرمدین از زبان همسرش

ناگفته‌های جنایت‌های هولناک خرمدین از زبان همسرش

«من همیشه از اکبر می‌ترسیدم. وحشت داشتم که با او مخالفت کنم. برای همین مجبور بودم که ...
مجلس، شورای نگهبان و نظام رتبه‌بندی معلمان

مجلس، شورای نگهبان و نظام رتبه‌بندی معلمان

اجرای نادرست نظام رتبه‌بندی معلمان ضمن سوزاندن فرصت‌های اعتلای کیفیت نظام آموزشی و اعتلای ...
ازدواج به سبک خانواده‌های سیاسی

ازدواج به سبک خانواده‌های سیاسی

ازدواج در نسل اول سیاسی‌ها یا سنتی در قالب معرفی دوست و خانواده بوده یا در خلال مبارزه ...