تاریخ انتشار
يکشنبه ۲۳ آبان ۱۴۰۰ ساعت ۱۲:۴۸
کد مطلب : ۴۴۱۰۴۵
به همت بنیاد علوی صورت گرفت.

حمایت همه جانبه بنیاد علوی از زنبورداران شهرستان لنده+تصاویر

۰
کبنا ؛سرپرست نهاد آبادانی و پیشرفت لنده گفت: حمایت های قرض الحسنه و کمک های فنی اعتباری، اقدامات توانمند سازی و توان افزایی با هدف توسعه رسته زنبور و  افزایش راندمان تولید عسل انجام گرفت.
به گزارش کبنا مهندس علی نیکبخت افزود: با مشارکت اعضای شبکه رسته زنبور و نهاد پیشرفت و آبادانی شهرستان لنده در اجرای برنامه عمل توسعه رسته زنبور شاهد افزایش عملکرد و فعال تر شدن تعاونی زنبورداران خواهیم بود لذا بعد از این اقدامات تعاونی زنبورداران به توانایی و درآمدزایی لازم جهت تکرار این مدل و به خود کفایی می رسد.
وی افزود: در اجرای این برنامه عمل زنبورداران جهت عضویت در شبکه به ازای هرکلنی ۹ هزار تومان به حساب نهاد واریز  و بنیاد علوی نیز برای هرکلنی مبلغ ۹ هزار تومان به صورت بلاعوض برای تامین نوار کنه و فوماژولین تقبل کرده است  و یارانه تامین شکر با قیمت دولتی کمک بلاعوض می کرده است.
نیکبخت گفت: در همین راستا و پس از تشکیل شبکه ده تن شکر یارانه ای به مبلغ ۱۳۰ میلیون تومان خریداری و با قیمت ۱۱۶۵۰ تومان  به ۲۵۰۰ کلنی عضو شبکه زنبور عسل بنیاد علوی اختصاص  و توزیع شد که مبلغ ۱۴ میلیون تومان یارانه پرداخت گردید.
سرپرست نهاد آبادانی و پیشرفت لنده ادامه داد: در ادامه اجرای برنامه توسعه ای رسته حمایت های فنی اعتباری در قالب برگزاری کارگاه های آموزشی و توان افزایی مشارکت در خرید دارو به مبلغ ۹۰ میلیون تومان سهم بنیاد علوی و ۲۵ میلیون تومان سهم مشارکت مردم تامین گردید که طبق برنامه عمل با نظارت نهاد پیشرفت و آبادانی لنده در حال اجرا  می باشد.
همچنین تعداد یک دستگاه شکرساب و موم ذوب کن به مبلغ ۱۴ میلیون تومان خریداری و در اختیار تعاونی زنبورداران قرار گرفت.

خبرنگار/ صابر عظیمی
نام شما

آدرس ايميل شما

شوک روسی به فولاد ایران

شوک روسی به فولاد ایران

روسیه پس از نفت، بازار فولاد را هم از چنگ ایران درآورد. با تهاجم روسیه به اوکراین، آمریکا ...
هشدار «اتحاد ملت» به دولت

هشدار «اتحاد ملت» به دولت

حزب اصلاح‌طلب اتحاد ملت در واكنش به برنامه‌ دولت در خصوص رهاسازي قيمت‌ها، بيانيه‌اي انتقادي ...
قوای سه‌گانه شفاف می‌شود

قوای سه‌گانه شفاف می‌شود

نمايندگان مجلس شوراي اسلامي در جلسه علني، گزارش کميسيون امور داخلي کشور و شورا‌ها در ...