تاریخ انتشار
دوشنبه ۱۹ مهر ۱۴۰۰ ساعت ۱۷:۱۹
کد مطلب : ۴۴۰۰۴۰
درنشست ستاد مقابله با کرونا گچساران مطرح شد

تزریق بیش از ۱۱۳ هزار دوز واکسن کرونا در گچساران(+تصاویر)

۱
کبنا ؛نودوهفتمین نشست ستاد مقابله با کرونا شهرستان گچساران با حضور علیرضا اتابک فرماندار گچساران، دکتر آرین غلامیان رئیس شبکه بهداشت و درمان گچساران و اعضای ستاد مقابله با کرونا در سالن کنفرانس فرمانداری گچساران برگزار شد
رئیس شبکه بهداشت و درمان گچساران در این نشست اظهار کرد:  تا کنون ۵۴ هزار و ۷۵۲ مورد نمونه گیری از افراد مشکوک به کرونا در گچساران صورت گرفته که از این تعداد نمونه گیری ها ۳۰ درصد آنها مثبت بوده است.
دکتر آرین غلامیان افزود: ۱۱۳ هزار و ۴۴۰ دوز واکسن در این شهرستان تزریق شده است.
 آرین بیان کرد: ۱۶ هزار و ۲۲۳ بیمار مبتلا به کرونا در گچساران تا کنون بهبود یافتند.
وی با اشاره به اینکه این شهرستان در وضعیت زرد قرار دارد و باید همچنان پروتکل ها رعایت شود، تصریح کرد: ۲۱۸نفر از شهروندان گچساران از ابتدای وجود بیماری منحوس کرونا براثر این بیماری فوت کردند.
غلامیان عنوان کرد: در حال حاضر ۲۴۰ بیمار کرونایی در قرنطینه خانگی در این شهرستان قرار دارند.
وی خاطر نشان کرد: هم اکنون ۱۲ بیمار کرونایی در بیمارستانهای این شهرستان بستری هستند که از این تعداد ۳ بیمار در بخش Icu قرار دارند.
رئیس شبکه بهداشت و درمان گچساران افزود: در این شهرستان  تا کنون ۱۱۳ هزار ۴۴۰ مورد تزریق واکسن کرونا به جامعه هدف صورت گرفته است.
غلامیان بیان کرد: از این تعداد افزون بر ۷۲ هزار و ۶۶ مورد دوز اول و ۴۱ هزار و ۳۷۴ مورد دوز دوم بوده است.
وی با اشاره به اینکه جمعیت دانش آموزان ۱۲ تا ۱۷ سال در گچساران ۱۱ هزار و ۳۸۷ نفر می باشد، افزود: از ابتدای برنامه واکسناسیون دانش آموزان ( ۱۲ تا ۱۷ سال ) در کشور ۶۲ درصد دانش آموزان در این شهرستان واکسن کرونا را دریافت کردند.
رئیس شبکه بهداشت و درمان گچساران با اشاره به اینکه در کنار مراکز تجمیعی و خانه های بهداشت تعیین شده جهت تزریق واکسناسیون 10 اکیپ سیار در شهرستان نیز واکسناسیون را انجام می دهند، افزود: از این تعداد ۸ اکیپ در سطح مدارس شهرستان، ۱ اکیپ در زندان، مرکز معلولین و کمپ های ترک اعتیاد و ۱ اکیپ در سطح بازار فعالیت دارند.
در ادامه این نشست فرماندار گچساران اظهار کرد: با تلاش های  کادر درمان ، دستگاه های زیر ربط و همکاری خوب مردم، این شهرستان به وضعیت زرد کرونایی تبدیل شده است.
علیرضا اتابک افزود: با تبدیل شدن این شهرستان به رنگ نارنجی کرونایی نباید در رعایت پروتکل های بهداشتی سهل انگاری شود.
اتابک بیان کرد: نباید این وضعیت باعث کم شدن و نادیده گرفتن رعایت پروتکل ها در بین مردم شود زیرا فاصله بین زرد و قرمز کرونایی کم  و بستگی به آمارمی باشد.
فرماندار گچساران با اشاره به سرعت تزریق واکسن کرونا در شهرستان تصریح کرد: سرعت تزریق واکسناسیون در این شهرستان بالا بوده و انتظار می رود تا تمام شهروندان برای تزریق واکسن اقدام کنند.
اتابک عنوان کرد: روزهای پر تلاطمی را در پیک‌پنجم با توجه به ترانزیتی بودن گچساران و تردد بسیار پشت سر گذاشتیم.
وی گفت: تمام پروتکل ها اعم از تعطیلی بازار و تالارها و غیره برای صیانت از جان مردم در مقابل کرونا اجرا شد.
فرماندار گچساران خاطر نشان کرد: با تبدیل شدن وضعیت قرمز کرونایی گچساران به زرد باید بیمارستانها ریکاوری شده تا از فضای سنگین کرونایی خارج شوند.
اتابک بیان کرد: در بخش بازگشایی تالارها طبق دستورات ستاد ملی مبارزه با کرونا کشور اقدام خواهیم کرد ولی در راستای بازگشایی خوابگاه دانشجویان دختر، نظر بهداشت و درمان ارجعیت دارد.
 
نام شما

آدرس ايميل شما

صبحانه‌ای با طعم روحانی در دولت رئیسی

صبحانه‌ای با طعم روحانی در دولت رئیسی

ضرغامی گویا بنا بر ترک عادت صبحانه‌های سیاسی‌اش ندارد؛ حتی حالا که در مقام وزارت میراث ...
معلم نان ندارد، آموزش رمق ندارد

معلم نان ندارد، آموزش رمق ندارد

پنج میلیون و 800هزار تومان؛ متوسط حقوق فرهنگیان در سال 99. دریافتی‌ای که به گفته رئیس ...
خاتمی و کروبی پس از سال‌ها روی جلد آمدند

خاتمی و کروبی پس از سال‌ها روی جلد آمدند

مهدی کروبی و سیدمحمد خاتمی پس از یازده سال در نشست‌های جداگانه سخنرانی کردند که بازتاب‌های ...