تاریخ انتشار
پنجشنبه ۷ مرداد ۱۴۰۰ ساعت ۱۹:۳۶
کد مطلب : ۴۳۷۳۰۵
کبنا گزارش می‌دهد

سفر به عمق محرومیت لوداب / بنای انسان‌دوستی خانه مشارکت سلامت کهگیلویه و بویراحمد در مناطق محروم ( + تصاویر )

۳
۲
کبنا ؛روستاهای بلوط بلند و تنگ الک بخش لوداب، روستاهایی که به دلیل وضعیت نامناسب جاده تردد با وسایل نقلیه به این روستاها مشکل است، یا باید با خودروهای کمک‌دار به این روستاها سفر کنی و یا هم باید با پای پیاده و استفاده از چهارپایان به روستاهای بلوط بلند و تنگ الک سفر کرد. مردم این روستاها سال‌ها است که از کمبود تجهیزات و امکانات رنج می‌برند. نه آب آشامیدنی کافی دارند، نه جاده مناسب و نه راه‌های ارتباطی دیگر بر روی آنها باز است. وضعیت بغرنج روستاهای بلوط بلند و تنگ الک بخش لوداب سبب شد تا مقصد اردوی قرارگاه جهادی شهید اسلامیان باشد.
به گزارش کبنا از لوداب، روز (یکشنبه 3 مرداد ماه 1400) اردوی قرارگاه جهادی شهید اسلامیان در روستاهای بلوط بلند و تنگ الک بخش لوداب برگزار شد.
الهه شکیبایی رئیس خانه مشارکت سلامت استان کهگیلویه و بویراحمد و جانشین قرارگاه جهادی شهید اسلامیان در این باره، اظهار داشت: این اردو یک روزه بود که پزشک عمومی، دندانپزشک، کارشناس ارشد مامایی و بهورز در این اردو حضور داشتند و به اهالی این روستاها در حوزه سلامت خدمات می‌دادند.
وی افزود: همچنین در این اردوی جهادی، خواهران کارگروه فرهنگی قرارگاه جهادی شهید اسلامیان برای توزیع لباس بین کودکان حضور داشتند.
رئیس خانه مشارکت سلامت استان کهگیلویه و بویراحمد با بیان اینکه این اردو در بخش‌های مختلف به اهالی این منطقه مشورت و خدمات رسانی می‌کردند، افزود: کارشناس کشاورزی نیز در این اردو حضور داشت و ضمن بازدید از باغات، زمین‌های کشاورزی و دامداران، مشاوره‌های لازم را به دامداران و کشاورزان ارائه می‌داد.
شکیبایی گفت: دو گوسفند در این منطقه قربانی و گوشت آن بین مردم توزیع شد.
وی تاکید کرد: ویزیت رایگان بیماران، بررسی وضعیت دندان بیماران، توزیع بسته‌های بهداشتی، لباس و بسته‌های غذایی از مهمترین اقدامات این اردوی جهادی بود.
رئیس خانه مشارکت سلامت استان کهگیلویه و بویراحمد همچنین توصیه‌های لازم و بهداشتی به مردم در خصوص رعایت پروتکل‌های بهداشتی برای جلوگیری از شیوع ویروس کرونا به مردم ارائه شد و افزود: از مردم خواستیم که در مراسمات عزا و عروسی حضور نداشته باشند و به صورت تجمعی و دورهمی برگزار نشود.
الهه شکیبایی بانوی کهگیلویه و بویراحمدی که در سال‌های اخیر تلاش‌های زیادی در حوزه اجتماعی، فرهنگی و سلامت انجام داده و به مناطق محروم خدمات رسانی زیادی کرده، در ادامه به این موضوع اشاره می‌کند که یکی دیگر از اهداف قرارگاه جهادی شهید اسلامیان در سفر به مناطق محروم و روستاها شناسایی و رصد مشکلات مردم و اطلاع رسانی به مسئولان است.
وی در بخش پایانی صحبت‌هایش با قدردانی ستاد اجرایی فرمان امام خمینی (ره)، اظهار داشت: ستاد اجرایی فرمان امام (ره) در تهیه دارو و بسته‌های بهداشتی کمک شایانی به مردم این روستاها کرد.
رئیس خانه مشارکت سلامت استان کهگیلویه و بویراحمد تصریح کرد: از بنیاد احسان کشور، ستاد اجرایی فرمان امام خمینی (ره)، بسیج جامعه پزشکی استان کهگیلویه و بویراحمد، فرمانداری بویراحمد، علوم پزشکی و مرکز بهداشت شهید دامیده شهرستان بویراحمد، جهاد کشاورزی، امور عشایر شهرستان بویراحمد، و کارگروه‌های فرهنگی و کشاورزی قرارگاه جهادی شهید اسلامیان قدردانی می‌کنم.
نام شما

آدرس ايميل شما

کریم
Iran, Islamic Republic of
والا وضعیت مرکز استان و تنگ آلک و گلال هم بتره😢
Iran, Islamic Republic of
⁦❤️⁩
صادقی
Iran, Islamic Republic of
درود بر شما انسان های جهادگر
خدا قوت
ابهام در لايحه رتبه‌بندي معلمان

ابهام در لايحه رتبه‌بندي معلمان

سخنگوي شوراي نگهبان افزود: «در ماده ۶ نيز از آنجا كه مشخص نبود، چنانچه پس از اعمال رتبه‌بندي،...
جاي خالي استاد

جاي خالي استاد

عصر روز جمعه در نخستين روز بهمن ماه و در شرايطي كه افكار عمومي ايرانيان تحت‌الشعاع حاشيه‌هاي ...
حراج جان

حراج جان

روزنامه شهروند در گزارشی آورد: ١٠ نفس، ١٠ زندگی تسلیم مرگ شدند. دوباره برف و کولاک قربانی ...