تاریخ انتشار
چهارشنبه ۱ بهمن ۱۳۹۹ ساعت ۲۱:۰۹
کد مطلب : ۴۲۹۸۹۶
کبنا گزارش می‌دهد

( فیلم ) تجمع کارمندان شهرداری جلوی استانداری کهگیلویه و بویراحمد

۰
کبنا ؛ جمع زیادی از نیروهای شهرداری‌های کهگیلویه و بویراحمد به دلیل وضعیت قراردادهای کاریشان جلوی استانداری تجمع کردند.
به گزارش کبنا،  شهرداری‌ها در استان کهگیلویه و بویراحمد به دلایل متعدد و نبود مدیریت مناسب و منابع درآمدی پایدار نیز از گزند مشکلات در امان نبوده و نیستند. علاوه بر مشکلات مالی نوع استخدام نیروها در بدنه شهرداری‌ها نیز یکی از چالش‌های مهم شهرداری‌ها بحساب می‌آید.
در شهرداری یاسوج نیروهای مازاد سر به فلک کشیده، در جلسات شورای اسلامی شهر یاسوج مرتب در این باره به نستهن مقدم شهردار یاسوج تذکر داده‌اند، سازمان بازرسی استان کهگیلویه و بویراحمد برای برخی از شهرداران پرونده تشکیل داده‌اند.
رسانه‌ها و گاهاً اعضای شوراهای اسلامی شهر، نسبت به استخدام‌های فله‌ای در شهرداری‌ها مطالباتی را مطرح کرده‌اند، اما بی‌تردید یکی از دلایل وقوع بحران‌های مالی در شهرداری‌ها تحمیل نیروهای مازاد بر پیکره پر از مشکل این سازمان‌ها می‌باشد.
 در چند روز گذشته شهرداری یاسوج با دو تجمع اعتراضی کارگران واحد پسماند و کسبه جمعه بازار یاسوج روبرو بود، و ظهر امروز نیز تعدادی از کارمندان شهرداری که به صورت قراردادی مشغول به کار هستند، با تجمع جلوی استانداری نسبت به تغییر وضعیت خود از قرارداد موقت به قرارداد مُعین معترض بودند.
 به گزارش کبنا، کارمندان به نمایندگی از قریب به ۳۰۰ کارمند تجمع کرده بودند و خواستار رفع مشکل قراردادهای خود شدند.
 به گفته برخی از این کارمندان معترض، قرار داد آنها قبلاً به صورت قرارداد مُعین بود، که طی یک دستورالعمل به قرارداد موقت تغییر یافت، و اخیراً این دستورالعمل ابطال شده و ابلاغ شده که به وضعیت سابق (قرارداد معین) برگردیم.
 لازم به ذکر است برخی از این کارمندان معترض، بیش از ۱۵ سال سابقه کار دارند، و با تغییر وضعیت آنها از موقت به معین حقوق آنها کاهش و در آینده برای تبدیل وضعیت با مشکل مواجه می‌شوند.
 عیسی شهامت مدیرکل امور شهری استانداری کهگیلویه و بویراحمد، با بیان اینکه قریب به ۳۰۰ نیروی شهرداری‌های استان کهگیلویه و بویراحمد دارای چنین وضعیتی هستند، گفت: به شهرداری‌ها توصیه کردیم تا تعیین تکلیف موضوع نسبت به تغییر وضعیت این نیروها صبر کنند.
 وی در ادامه گفت: در تلاش هستیم تا از طریق وزارت مشکل این کارمندان را حل کنیم.
نام شما

آدرس ايميل شما

خاطره بد بورس از دخالت

خاطره بد بورس از دخالت

ریزش‌های اخیر بورس باعث شده که طرح تحقیق و تفحص از بازار سرمایه در دستور کار مجلس قرار ...
علی کریمی از خودی‌ها بنالد یا کت‌و‌شلواری‌ها؟

علی کریمی از خودی‌ها بنالد یا کت‌و‌شلواری‌ها؟

‌انتخابات فدراسیون فوتبال ایران فردا یکشنبه برگزار می‌شود تا تکلیف جانشین مهدی تاج، رئیس ...
بایدن نقاب برداشت / بازی جدید آمریکا

بایدن نقاب برداشت / بازی جدید آمریکا

همزمان با اقدام جدید آمریکا در ارائه قطعنامه پیشنهادی ضد ایرانی به شورای حکام ، ایران ...