تاریخ انتشار
جمعه ۱۹ دی ۱۳۹۹ ساعت ۱۰:۵۹
کد مطلب : ۴۲۹۴۵۵
در کمیته سلامت و ایمنی آب شرب چرام مطرح شد

برخی روستاهای چرام آب شرب سالم ندارند!

۰
کبنا ؛جلسه کمیته سلامت و ایمنی آب شرب شهرستان چرام با حضور بخشداران سرفاریاب ومرکزی، رییس آب فاضلاب شهرستان و نماینده آب فاضلاب سرفاریاب ، رئیس شبکه ودرمان شهرستان و تعدادی از کارشناسان بهداشتی با ریاست معاون فرماندار چرام برگزار شد.
معاون برنامه ریزی وهماهنگی امور عمرانی در جلسه کمیته سلامت و ایمنی آب شرب شهرستان گفت: آب یکی از نعمت های بزرگ خداونداست که منشا حیاط و سرآغاز زندگی موجودات زنده است ، اهمیت آب در زندگی بشر به اندازه ای است که بیان و توجیه کامل آن به دشواری میسر می‌گردد؛ امروزه به پیشرفت زندگی صنعتی و رشد جمعیت مصرف آب افزایش یافته و منابع موجودقابل مصرف در معرض استفاده بیش از حد و حتی آلودگی قرار گرفته است.
سرتیپ خادمی افزود: در کشور ما نیز مسئله کمبود آب از گذشته های بسیار دور وجود داشته و حتی در برخی از مناطق مانع رشد و پیشرفت کشاورزی صنعتی و حتی اجتماعی شده است اما در شهرستان چرام میتوان گفت با این معضل روبرو نیستیم و رفع مشکلات بهداشتی آب آشامیدنی بویژه ارتقائ کیفیت آب و رفع مشکلات نیترات بیش از حد مجاز و همچنین وضعیت سامانه های آبرسانی مثل کلر زنی شستشوی مخازن ذخیره آب، رفع شکستگیهای لوله، حفاظت از حریم منابع آب دربرابر انواع آلودگی های میکربی و شیمیایی ، استفاده غیرعلمی وغیر اصولی از انواع سموم و کودهای در مزارع کشاورزی ، دفع غیر بهداشتی انواع فاضلاب خانگی ، صنعتی ، کشاورزی و عدم مدیریت صحیح انواع پسماندها بر منابع آب باید بصورت ویژه وخاص مورد توجه قرار گیرد.
وی تاکید کرد: معتقدم اگر همدلی ، انسجام و تعامل مطلوب بین مسولین دستگاههای اجرایی شهرستان بخصوص آب وفاضلاب و شبکه بهداشت ودرمان باشد میتوان با جدیت بیشتر پیگیر مشکلات بود و تلاشها بهتر به ثمر می رسد زیرا سلامت آب شرب مردم از اهمیت ویژه ای برخوردار است؛ جامعه سالم متشکل از خانواده های سالم و انسانهای سالم است وانسان سالم با شاخص های سلامت جسمی ، روحی و روانی وبه عبارتی بهداشت جسمی و روانی تعریف می شود و جامعه سالم و پویا مسیر میشرفت و توسعه را با سرعت بیشتری طی می کند و به قلعه های موفقیت می رسد.
معاون برنامه ریزی وهماهنگی امور عمرانی فرمانداری شهرستان چرام تصریح کرد: هم اکنون تعدادی از روستای شهرستان زیرپوشش شبکه آب و فاضلاب قرار ندارد و ضروری است شرکت آب و فاضلاب نسبت به تحت پوشش قراردادن آنها اقدام نماید و فرمانداری نیز همکاری لازم را خواهد داشت. اما انتظار از مردم روستاها نیز می باشد که دراینخصوص همکاری و همراهی لازم را با اب وفاضلاب جهت استفاده بهتر از اب شرب سالم و بهداشتی را داشته باشند.
خادمی تاکید کرد: مردم حق دارند از اب شرب سالم و بهداشتی استفاده کنند و هیچ گونه قصور و کوتاهی در زمینه سلامت مردم قابل اغماض و پذیرفتنی نیست.
نام شما

آدرس ايميل شما

آیا آمریکا همچنان مدینه فاضله جهانی است؟

آیا آمریکا همچنان مدینه فاضله جهانی است؟

دوره حضور دونالد ترامپ به عنوان رئیس جمهور آمریکا در قدرت، با این کشور کاری کرده که دیگر ...
ترامپ: من رئیس‌جمهورم پای بایدن به کاخ سفید نخواهد رسید / ترس واشنگتن از هواداران مسلح ترامپ

ترامپ: من رئیس‌جمهورم پای بایدن به کاخ سفید نخواهد رسید / ترس واشنگتن از هواداران مسلح ترامپ

 در صورتي که جنگي در منطقه رخ دهد همه توجه‌ها به اين جنگ منعطف خواهد شد و بالطبع توجه ...
پیشنهاد زیباکلام مبنی بر اعدام سلطانِ واکسن کرونا!

پیشنهاد زیباکلام مبنی بر اعدام سلطانِ واکسن کرونا!

صادق زیباکلام، فعال سیاسی اصلاح طلب در یادداشتی پیشنهاد اعدام سلطانِ واکسن کرونا را مطرح ...