تاریخ انتشار
سه شنبه ۲۷ آبان ۱۳۹۹ ساعت ۱۶:۳۷
کد مطلب : ۴۲۷۶۲۱
در بازدید فرمانده سپاه فتح از مراکز ذخیره سازی کالاهای اساسی یاسوج مطرح شد

کمبود گندم و برنج در کهگیلویه و بویراحمد نداریم / مشکل خاصی در بحث روغن وجود ندارد

۰
کبنا ؛فرمانده سپاه فتح استان از مراکز ذخیره سازی کالاهای اساسی بویژه سیلوی ذخیره سازی شهید راستگو در اداره کل غله و خدمات بازرگانی کهگیلویه و بویراحمد بازدید کرد.
به گزارش کبنا نیوز؛ سردار سرتیپ دوم پاسدار حمید خرمدل که به همراه سرهنگ برومند زاده معاون هماهنگ کننده  سپاه فتح استان از  بخش‌های مختلف ذخیره سازی گندم و سایر کالاهای اساسی همچون برنج و شکر بازدید داشت در پایان این بازدید در نشست مشترکی با مدیرکل غله و خدمات بازرگانی کهگیلویه و بویراحمد و پرسنل این مجموعه ضمن ابراز خوشحالی از این بازدید به وضعیت اقتصادی کشور اشاره کرد و بیان داشت: امروز کشور در یک جنگ مهم اقتصادی است که فشار اصلی این جنگ بر روی گرده مردم است و مردم سیبل فشار هستند.
وی سختی‌ها و فشارهای ناشی از کرونا را یادآور شد و گفت: در کشور در بحث امنیت، علی رغم همه فشارها و توطئه‌های خارجی چه در مرزها و چه در درون کشور امنیتی خوبی برقرار است اما در بحث معیشت، اشتغال وشرایط ناشی از بیماری کرونا دچار مشکل هستیم و امروز کرونا وضعیت معیشت و اشتغال مردم را تحت الشعاع قرار داده است که متاسفانه هنوز راهکار مناسبی برای کمک و حمایت از مردم اندیشیده نشده است و خانواده‌ها از این جهت متحمل آسیب‌های زیادی شده‌اند.
سردار خرمدل مسئله اشتغال و تورم را از مشکلات دیگر کشور خواند و گفت: از بابت بحث اشتغال با توجه به اینکه در استان عملاً صنعت و امکانات خاصی وجود ندارد ما با مشکلات زیادی در این بخش مواجه هستیم. هم چنین در بحث معیشت و تورم  حجم بالای تورم و فشارهای ناشی از آن بر گرده مردم را شاهد هستیم که باید برای آن چاره اندیشی اساسی صورت گیرد.
فرمانده سپاه فتح استان  تشکیل قرارگاه ۱۷ ربیع که به منظور مشارکت در نظارت بر توزیع کالا و خدمات در بازار و جلوگیری از تضییع حقوق مصرف کنندگان با دستور فرمانده کل سپاه پاسداران برای ورود به حوزه بازار را یک گام اساسی در راستای کمک به اقتصاد کشور دانست و اظهار داشت: اولین نشست این قرارگاه دیروز با حضور مسئولین بخش‌های مربوطه برگزار شد که در این نشست مدیرکل صنعت، معدن و تجارت استان گزارش خوبی از وضعیت ذخیره سازی کالاهای اساسی بویژه گندم و برنج در ماه‌های آینده داد که بسیار امید بخش بود و از این بابت بنده از زحمات و تلاش‌هایی که بدون از سروصدا و حاشیه در اداره کل غله و خدمات بازرگانی در این راستا انجام گرفته است تقدیر و تشکر می‌کنم و این اتفاق خوب ذخیره سازی را به تهران و فرماندهی کل سپاه به عنوان فرمانده این قرارگاه در سطح کشور گزارش خواهم کرد.
سردار خرمدل در پایان سخنان خود بر لزوم اهمیت و توجه بیشتر بر موضوع ذخیره سازی و افزایش فضاهای مورد نیاز برای این امر تاکید داشت و گفت: قطعاً موضوع حمایت از مراکز ذخیره سازی و افزایش این مراکز در سطح استان را به عنوان یک مسئله استراتژیک پیگیری خواهم کرد و پیشنهاد آن را به مجموعه دولت و بویژه جناب آقای استاندار خواهم داد.
هم چنین در ابتدای این نشست مدیرکل غله و خدمات بازرگانی کهگیلویه و بویراحمد ضمن خیرمقدم و تشکر از حضور و بازدید فرمانده سپاه فتح استان در این مجموعه گزارشی از عملکرد و وظایف این سازمان ارائه کرد و گفت:  اداره کل غله و خدمات بازرگانی در استان کهگیلویه و بویراحمد به عنوان زیر مجموعه شرکت بازرگانی دولتی ایران یکی از مهم‌ترین و فعال‌ترین دستگاه‌ها و سازمان‌های حوزه اقتصادی کشور و فعال در بازرگانی خارجی و داخلی است که از اهمیت استراتژیکی برخوردار است.
ابوالحسن صداقت کیش خرید تضمینی و جمع آوری گندم و کلزای مازاد بر نیاز کشاورزان را یکی از وظایف این سازمان عنوان کرد و اضافه کرد: تأمین آرد موردنیاز استان از دیگر وظایف مهم اداره کل غله و خدمات بازرگانی است که در حال حاضر آرد مورد نیاز استان 6650  تن است که در بخش روستایی  979 تن آن مربوط به بخش روستایی است  و این مقدار از طرف اداره غله به سازمان تعاون روستایی تحویل داده می‌شود و این سازمان مدیریت و توزیع آن را در میان روستائیان بر عهده دارد. هم چنین در بخش عشایری ما حدود 760 تن سهمیه آرد داریم که توزیع و مدیریت آن نیز بر عهده سازمان امور عشایری است که علاوه بر تأمین این نیاز از امسال بحث نظارت اداره غله بر نحوه توزیع و مصرف آن را نیز اضافه کرده‌ایم و همکاران ما به جد و در کنار سایر نهادهای مسئول این موضوع را دنبال می‌کنند.
وی اداره غله و خدمات بازرگانی را از پیش گامان جنگ اقتصادی خواند و گفت: علاوه بر موضوع خرید گندم به عنوان یک کالای استراتژیک و مورد تاکید بر خودکفایی در آن بحث ذخیره سازی سایر کالاهای اساسی نیز از وظایف این سازمان است و در طول سال تأمین، خرید و ذخیره سازی کالاهایی همچون شکر، برنج و روغن در انبارهای ما انجام و در بازار توزیع می‌گردد.
صداقت کیش کمبود انبارهای ملکی و نیاز ضروری استان به این انبارها را یک موضوع مهم و حیاتی خواند و خواستار توجه و پیگیری بیشتر مسئولین به این امر شد و بیان داشت: با مدیریت و هماهنگی با تهران در بحث برنج و شکر الحمدالله انبارهای ما همواره بالای 500 تن ذخیره دارند و در بخش گندم نیز طبق دستورالعمل سازمان باید ذخیره ما به اندازه 4 ماه باشد که در حال حاضر نیز از این بابت نگرانی نداریم.
مدیرکل غله و خدمات بازرگانی استان کهگیلویه و بویراحمد به موضوع کمبود روغن در بازار کشور در روزهای اخیر نیز گریزی زد و بیان داشت: با وجود بروز برخی مشکلات در بازار کشور در روزهای گذشته بواسطه کمبود روغن خوشبخانه ما در استان مشکل خاصی نداشتیم و حدود 220 تن روغن در بین فروشگاه‌های زنجیره‌ای و برخی عاملین توزیع کردیم و حدود 260 تن دیگر در خط تولید داریم که به زودی در بازار توزیع خواهد شد که این موضوع مرهون همکاری و همراهی کارخانه اکسین فرآیند روغن در گچساران و سایر دستگاه‌های مربوطه بود که نهایت همکاری را داشتند.
مدیرکل غله و خدمات بازرگانی کهگیلویه و بویراحمد با اشاره به تلاش‌ها و زحمات همکاران این اداره کل اشاره کرد و گفت: همکاران ما بدون از هر حاشیه‌ای با تمام توان در حال خدمت هستند و در فصل خرید در بیشتر اوقات به صورت شبانه روزی در حال کار و تلاش هستند و هرگز اجازه بروز مشکل را نمی‌دهند و به همین علت کمتر پیش آمده است که مشکلی مربوط به ما در رسانه‌ها مطرح شود.
صداقت کیش در پایان به همکاری اداره غله در موضوع کمک‌های مؤمنانه همزمان با بحث کرونا اشاره کرد و گفت: اداره غله از اولین دستگاه‌هایی بود که به پویش کمک‌های مؤمنانه سپاه پیوست و همچنان هم آماده هر نوع همکاری و همراهی در این بخش است.
گفتنی است در طی این بازدید فرمانده و معاون هماهنگ کننده سپاه فتح استان از بخش‌های مختلف اداره غله و خدمات بازرگانی و سیلوهای ذخیره سازی گندم و سایر کالاهای اساسی  دیدن کردند و در جریان ذخیره سازی و نحوه توزیع گندم و سایر کالاهای اساسی در استان قرار گرفتند.
نام شما

آدرس ايميل شما

خویشتن را سخره‌ی اصحاب لشکر کرده‌اند

خویشتن را سخره‌ی اصحاب لشکر کرده‌اند

کاندیدای محترم هوشیار باشند که می‌توانند در انتخابات به جای تکه پرانی و درشت گویی علیه ...
فیلم/ رئیسی: اقتصاددان‌ها را به خط می‌کنم

فیلم/ رئیسی: اقتصاددان‌ها را به خط می‌کنم

نامزد انتخابات ریاست‌جمهوری: برای من خدمت کردن در دستگاه قضا مغتنم است. امروز مواجه شدم ...
تلاش‌هاي اصلاح‌طلبانه؛ چرا همتی نمی‌تواند نماینده اصلاح‌طلبان باشد؟

تلاش‌هاي اصلاح‌طلبانه؛ چرا همتی نمی‌تواند نماینده اصلاح‌طلبان باشد؟

همتي و مهرعليزاده اما تمام توجه‌شان معطوف به اصلاح‌طلبان نيست. همتي در روزهاي اخير در ...
کدام یک از نامزدهای انتخابات ریاست جمهوری در سومین مناظره عملکرد بهتری نسبت به سایرین داشت؟
سعید جلیلی
محسن رضایی
ابراهیم رییسی
علیرضا زاکانی
امیر‌حسین قاضی‌زاده هاشمی
محسن مهرعلیزاده
عبدالناصر همتی