تاریخ انتشار
دوشنبه ۲۴ شهريور ۱۳۹۹ ساعت ۲۳:۰۵
کد مطلب : ۴۲۵۵۴۶
در دیدار با وزیر نیرو:

موحد: پروژه آبرسانی حومه غربی دهدشت بعد از 13 سال روند ناامید کننده‌ای دارد/ 13 ماه کارگران این پروژه حقوقی دریافت نکرده‌اند

۰
کبنا ؛عصر امروز ( دوشنبه 24 شهریور ماه 99) حجت الاسلام سید محمد موحد نماینده مردم شهرستان‌های کهگیلویه، بهمئی، چرام و لنده با رضا اردکانیان وزیر نیرو دیدار و گفت‌وگو کرد.
 
به گزارش کبنا به نقل از روابط عمومی دفتر نماینده مردم کهگیلویه بزرگ، در این دیدار سید محمد موحد بیان داشت؛ در حوزه انتخابیه ما پروژه‌ها هستند که شرایط بسیار بدی دارندو نیاز به توجه ویژه حضرتعالی و دولت را دارند.
 
نماینده مردم شهرستان‌های کهگیلویه، بهمئی، چرام و لنده گفت: پروژه آبرسانی به چهار شهر دهدشت، چرام، لنده و سوق که حداقل جمعیت ۲۰۰ هزار نفری را تشکیل می‌دهد، از سال ۹۶ کلنگ آن به زمین زده شده و تاکنون پیشرفت قابل قبولی نداشته است.
موحد تصریح کرد: شاید برخی‌ها بگویند به واسطه مشکلاتی که در کشور وجود دارد و اکثریت پروژه‌ها به کندی حرکت می‌کنند، این پروژه نیز هم باید به کندی حرکت کند ولی متاسفانه این پروژه با پروژه‌های هم‌تراز خود در بعضی از مناطق کشور بسیار عقب‌تر است، و انتظار می‌رود وزارتخانه حضرتعالی با دید مناسبتری به این پروژه نگاه کند.
 موحد در مورد پروژه آبرسانی به حومه غربی دهدشت نیز گفت: این پروژه از سال ۱۳۸۷ کلنگ آن به زمین زده شده است و حدود 13 سال می‌باشد که روند ناامید کننده‌ی را در پیش گرفته است و حدود ۲۴ درصد پیشرفت فیزیکی دارد با تاکید بر این امر که متاسفانه ۱۳ ماه است که کارگران این پروژه حقوقی دریافت نکرده‌اند.
وی افزود: با این شرایط باید سال‌های سال منتظر ماند تا این پروژه به ثمر برسد، موحد گفت: این پروژه برای آبیاری دشت‌های تشنه حومه غربی دهدشت می‌تواند بسیار مناسب و باعث ایجاد اشتغال برای جوانان منطقه گردد.
 
نماینده مردم کهگیلویه، بهمئی، چرام و لنده تصریح کرد: آبرسانی به شهر لیکک که جمعیتی با بیش از ۷۰ هزار نفر را مورد پوشش قرار می‌دهد و نیز همچنین آبرسانی به شهر دیشموک مشکلات عدیده‌ای دارند و امیدواریم که با دید مناسب‌تری اعتبارات به این پروژه‌ها تزریق شود.
 موحد بیان داشت: یکی از مهمترین دغدغه‌های مردم کهگیلویه بحث سد آبریز می‌باشد، که حق طبیعی مردم آن مناطق است و انتظار می‌رود روند این پروژه نیز به خوبی پیگری و دنبال شود.
 اردکانیان نیز با تشکر از پیگیری‌های سید محمد موحد بیان داشت؛ در وزارتخانه سعی کردیم با تشکیل کارگروهی تحت عنوان کارگروه سازگاری با کم آبی که مجوز آن را از هیات دولت نیز گرفته یم و این کارگروه در برخی استان‌ها در حال تشکیل است تا مشکلات و معضلات بخش آب در استان به خوبی پیگری شود و سد آبریز هم در این کار گروه و بررسی و ان شاءالله مشکلات آن رفع شود.
 در این دیدار که مدیرعامل آب و فاضلاب کشور، معاون آب و آبفای وزارت نیرو، مدیر نظارت بر تولید برق، معاون و مدیرکل امورمجلس وزارت نیرو نیز حضور داشتند وزیر نیرو با تاکید بر اینکه پروژه‌های مورد نظر نماینده مردم کهگیلویه از اولویت‌های این وزارتخانه در آن استان است و دستوری صادر کردم که مشکلات این پروژه‌ها به صورت ویژه بررسی شود.
 اردکانیان بیان داشت: عمده مشکل این پروژه کمبود اعتبارات است که تمامی تلاش خود را برای رفع این موضوع خواهیم کرد.
 وزیر نیرو در مورد بحث روشنایی ورودی‌های دهدشت گفت: درست است که این بحث با وزارتخانه زیر مجموعه ما نیست ولی قول همکاری با مجموعه وزارت راه و شهرسازی و برطرف کردن این مشکل را می‌دهم.
 وی همچینن در پایان گفت: در مورد بحث روشنایی بافت تاریخی دهدشت نیز نهایت همکاری را با میراث فرهنگی و گردشگری خواهیم داشت.
 
نام شما

آدرس ايميل شما

تخریب یا نقد مجلس یازدهم؟!

تخریب یا نقد مجلس یازدهم؟!

هر چه مجلس کوتاه بیایید، دیگران او را به گوشه رینگ برده و مورد ضرباتی قرار می‌دهند. تخریب‌گران ...
اختلال عاطفی فصلی؛ از علائم تا درمان

اختلال عاطفی فصلی؛ از علائم تا درمان

باور بر این است که اختلال عاطفی فصلی به دلیل اختلال در ریتم شبانه روزی بدن رخ می دهد....
سبقت «واکسن آنفولانزا» از «دنا پلاس»

سبقت «واکسن آنفولانزا» از «دنا پلاس»

رئیس کمیسیون بهداشت و درمان مجلس در مصاحبه‌اش اشاره کرد که از 16 میلیون واکسن آنفولانزای ...