تاریخ انتشار
شنبه ۱۴ تير ۱۳۹۹ ساعت ۰۰:۵۲
کد مطلب : ۴۲۲۸۲۴
کبنا گزارش می دهد؛

سفر گروه جهادی نجاح به روستاهای محروم کهگیلویه و بویراحمد

۰
کبنا ؛
گروه جهادی نجاح چند روزی است که فعالیت‌های خود در روستاهای محروم کهگیلویه و بویراحمد را آغاز کرده است و در مدت حضور خود در زمینه‌های مختلف اقدام به انجام برخی کارهای عام المنفعه و یا کمک به نیازمندان نموده است.
به گزارش کبنا؛ محرومیت‌های گسترده و تاریخی در استان کهگیلویه و بویراحمد، به گونه‌ای است که اتکا به اعتبارات دولتی به علت محدود بودن آن و یا انتظار از سرمایه گذاران بخش خصوصی برای ورود به این مناطق به دلیل ضعف مفرط در زیر ساخت‌ها و ریسک پذیری بالای سرمایه گذاری معمولاً بی نتیجه است.
این وضعیت در روستاهای این استان محروم بیشتر از دیگر مناطق مشهود است و با نگاهی به بسیاری از روستاها با عمق محرومیت از بسیاری جهات مواجه می‌شویم.
در چنین شرایطی استفاده از ظرفیت گروه‌های خیریه و یا جهادی که هدف از اقدامات آن‌ها، کمک به چنین مناطقی با شرایط خاص توسعه نیافتگی و محرومیت زدایی است، بهترین گزینه است چیزی که این روزها با حضور یکی از این گروه‌ها در استان روزنه امیدی برای کمک به کاستن از محرومیت‌ها باز شده است.
گروه جهادی نجاح طی روزهای اخیر با حضور در روستاهای میمند، دزک، مارگون، دهنو، سر کورکی، شاه غالب، زیلایی خدماتی در حوزه پزشکی، دندانپزشکی، روانشناسی و دامپزشکی، ارائه کرده است.
احداث یک کانال آب برای کشاورزی آبی روستای دهنو که دهها هکتار زمین کشاورزی پایین دست آن را پوشش می‌دهد و باعث اشتغال حداقل پنجاه نفر می‌شود، از جمله اقدامات این گروه جهادی است.
در این چند روز حضور در کهگیلویه و بویراحمد، این گروه جهادی در آغاز بکار خود «ساخت پنج مسجد و کانون فرهنگی و تعمیرات منازل چندین خانوار از افراد محروم منطقه» را در دستور کار خود داشته است.
البته فعالیت‌های این گروه‌های جهادی به محورهای فوق محدود نشده است بلکه برگزاری کلاس‌های سواد رسانه‌ای نیز بخش دیگری از فعالیت‌های رسانه‌ای این قرارگاه بوده است.
با توجه به عمق محرومیت در برخی مناطق روستایی، اهالی روستاهای فوق ضمن تشکر و خرسندی از حضور گروهای جهادی نجاح درخواست حضور گروهای جهادی بیشتر در منطقه را دارند که امید است دیگر گروه‌های جهادی هم در این زمینه و برای کمک به رفع محرومیت‌ها در این مناطق حضور یابند و از توان خود استفاده کنند.
گفتنی است که قرارگاه جهادی نجاح تحت نظارت و حمایت دکتر محسن رضایی به خدمات رسانی به مناطق محروم کشور می‌پردازد.
 
نام شما

آدرس ايميل شما

اعلام مشروطیت سرآغاز راه ناهموار قانونگرایی

اعلام مشروطیت سرآغاز راه ناهموار قانونگرایی

سالروز صدور فرمان مشروطیت، یادآور تلاش پیوسته ملتی باورمند، دادجو و آزادیخواه است که ...
فرار ‌ با پاسپورت تقلبی

فرار ‌ با پاسپورت تقلبی

حاشیه‌های چهاردهمین جلسه محاکمه مدیرعامل سابق شرکت بازرگانی پتروشیمی و ١۴ متهم دیگر، ...
ماجرای انتقاد شدیدالحن از علی مطهری در مجلس چه بود

ماجرای انتقاد شدیدالحن از علی مطهری در مجلس چه بود

«بی‌خاصیت و همیشه طلبکار» این د‌‌‌و صفت تازه‌ترین هجمه عضو جبهه پاید‌‌‌اری به علی ‌مطهری ...