تاریخ انتشار
جمعه ۲۲ شهريور ۱۳۹۸ ساعت ۲۰:۴۷
کد مطلب : ۴۱۲۶۸۷
رئیس اداره صنعت، معدن و تجارت عنوان کرد

هشدار به رانندگان؛ افزایش شدید روغن موتور تقلبی در گچساران (+تصاویر)

۷
کبنا ؛گزارش از : حبیب قلندری
این روزها تقلب در بازار لوازم یدکی و روانکارهای خودرو به یکی از معضلات بزرگ نه تنها خریداران و بلکه تعمیرکاران تبدیل شده است. علاوه بر تقلب، قیمت ها نیز افزایش یافته است که همین موضوع سبب می شود صاحبان خودرو در فواصل زمانی بیشتری نسبت به تعویض قطعات و روانکارها اقدام کنند. افرادی که روغن تقلبی به خودروهایشان آسیب زده معتقدند، این روغن ها سبب یاتاقان زدن موتور خودرو آن ها شده و خسارت میلیونی روی دستشان گذاشته است.
 
روغن موتور پس از بنزین، دومین ماده پرمصرف و حیاتی خودرو بوده و از طرف دیگر نیز از جمله اقلام مصرفی است که حاشیه سود بسیار زیادی برای متقلبان دارد. همین دو عامل سبب شده در بازار حجم روغن های تقلبی بیشتر از نمونه های اصلی باشد.
رئیس اداره صنعت، معدن و تجارت در حاشیه گشت مشترک ویژه بازرسی که با حضور بازرسان و کارشناسان اداره صنعت، معدن و تجارت و رئیس و کارشناس اداره استاندارد شهرستان از واحدهای تعویض روغن شهرستان گچساران انجام گرفت به کبنا نیوز گفت: به منظور حساسیت موضوع و دغدغه های که در این خصوص( گران فروشی و تقلب در بازار روغن موتور) بود گشت های مشترک ویژه بازرسی را تشدید کردیم.
 
رضا شریفی با اشاره به این‌که  صاحبان خودرو و رانندگان همشهری با دقت لازم در هنگام خرید روغن موتورهای اتومبیل می توانند از سودجویی های احتمالی برخی سودجویان جلوگیری کنند، گفت : همشهریان می توانند گزارش‌ها و شکایت‌های خود را در این زمینه از طریق تلفن گویای ۱۲۴ اعلام کنند تا مورد رسیدگی قرار گیرد.
 
رئیس اداره صنعت، معدن و تجارت بیان داشت: در بازرسی که از تعدادی از واحد های تعویض روغن شهرستان انجام گرفت،323 لیتر و همچنین انواع روغن‌های تقلبی و غیراستاندارد و مقادیری فلیتر هوا و روغن غیراستاندارد و قوطی های خالی روغن، کشف شد.
رئیس اداره صنعت، معدن و تجارت در پایان گفت: واحدهای متخلف به اداره تعزیرات شهرستان معرفی شدند تا با آنها برخورد قانونی شود و همچنین  این اداره واحدهای تعویض روغن غیر متخلف( عرضه و فروش روغن های استاندارد با قیمت مناسب) را مورد تشویق قرار خواهد داد.
 
 
 
نام شما

آدرس ايميل شما

نقاد
Iran, Islamic Republic of
نگفتید چطور میشه فهمید که روغن اصل است یا تقلبی
Iran, Islamic Republic of
یک دلیلش اینه که روغن باید فاقد بو باشد
Iran, Islamic Republic of
خواهشن از این ادمهای کثیف و متخلف زندانی ادام شودند برای دیگران درس ابرتی خواهد شد.
حسین
Iran, Islamic Republic of
اخرمصرف کننده چطورمیتواندفرق بین روغن اصلی وتقلبی راتشخیص دهدازمتولیان تقاضامندم راه کاری جهت اراعه به مردم انجام دهندتاجلوی تقلب کرفته شودوازضررزیان کاسته شود!
احمد چشم روشن.
Iran, Islamic Republic of
انشاه الله با متخلفین برخورد قاطع گردد. چون شهر کوچک هس، خاله و خورزویی و اشنا بازی نشود.
Iran, Islamic Republic of
کاش همیشه سر کشی بشه
مسجد شهیدان گچساران، خونین‌ترین مسجد ایران در نهضت امام خمینی (ره)

مسجد شهیدان گچساران، خونین‌ترین مسجد ایران در نهضت امام خمینی (ره)

بالای سر جنازه که رسیدم. فهمیدم امینی است. حسین امینی متولد اصفهان 19 ساله و ساکن گچساران ...
پشت پرده اهانت به مقدسات

پشت پرده اهانت به مقدسات

سال‌هاست که غرب آن روی سکه خویش که توحش و عدم پایبندی به ارزش‌های انسانی است را بی‌پیرایه ...
واکنش رهبری با دیدن یک دختر و پسر در کوه + فیلم

واکنش رهبری با دیدن یک دختر و پسر در کوه + فیلم

رهبری همواره بر ورزش کوهنوردی تاکید دارند، و در این خصوص گفته اند: «کوهنوردی ورزشی است ...