تاریخ انتشار
دوشنبه ۱۳ خرداد ۱۳۹۸ ساعت ۲۳:۲۴
کد مطلب : ۴۱۰۱۱۳
یادداشت سیاسی /

کهگیلویه کُشی؛ به سَبک علی محمد احمدی/ آقای استاندار تکلیف خودش را هم نمی‌داند

متن ارسالی
۱۷
۲
مطلبی که می خوانید از سری یادداشت های مخاطبین کبنانیوز است و انتشار آن الزاما به معنی تایید تمام یا بخشی از آن نیست. می توانید با ارسال یادداشت خود، این مطلب را تأیید یا نقد کنید.
کهگیلویه کُشی؛ به سَبک علی محمد احمدی/ آقای استاندار تکلیف خودش را هم نمی‌داند
کبنا ؛به اِستناد شواهد و قرائن موجود، علی محمد اَحمدی را باید پرحاشیه ترین، ناکارآمدترین و بی تجربه ترین استاندار تاریخ ۴۰ ساله جمهوری اسلامی ایران در استان دانست.
بعد از گذشت قریب به دوسال و در آستانه آزمون سخت و دشوار انتخابات مَجلس شورای اسلامی در اسفندماه ۱۳۹۸؛ زمان مناسبی است تا از کسانی که برای آمدن علی محمد اَحمدی به استان کارت دعوت فرستاده بودند، این سؤال مهم را بپرسیم که جناب آقای حاج غلامرضا تاجگردون، نماینده ظاهراً اصلاحطلب مجلس شورای اسلامی، واقعآ چرا و به چه قیمتی؟
رفتارها و بداخلاقی‌های علی محمد احمدی در بدو ورود به استان، علی رغم خیرمقدم گرم و دوستانه حاج عدل هاشمی پور به ایشان، به خوبی حکایت از گوش پُر و کهگیلویه هَراسی آقای استاندار داشت.
جای بسی تآسف است که رایزنان و دعوت کنندگان آقای احمدی به استان، از کهگیلویه بزرگ و نُخبگانش آنچنان غول بی شاخ و دُمی در تصورات احمدی ساخته و او را هراسان کرده بودند، که احمدی را در اولین قدم مجبور به کشیدن حصار بین خود و حامیان گَرمسیری دولت کرد.
علی محمد احمدی که کلان‌ترین سابقه مدیریتیش نمایندگی دوره نُهم شهرستانهای دهلران، آبدانان، دره‌شهر و بَدره در استان ایلام بوده است. بَس عجولانه، ناعادلانه و چشم بسته به قضاوت مردمان شریف و فهیم کهگیلویه بزرگ نشست.
به راستی باید این سؤال را پرسید که مأموریت اصلی علی محمد احمدی از آمدن به کهگیلویه و بویراحمد چه بوده است؟
در طول ۳۰ سال گذشته هیچ شخصیتی به مانند علی محمد احمدی نتوانست نفاق، تفرقه و چند دستگی برنامه ریزی شده را تا مغز و استخوان اصلاحطلبان و حامیان دولت دوازدهم در استان و کهگیلویه بزرگ ترویج و اشاعه بکند.
علی محمد احمدی را به جای آنکه نماینده عالی دولت در استان دانست، باید قوی‌ترین دشمن تاریخ وزارت کشور در کهگیلویه و بویراحمد نام بُرد، چرا که هیچ کس به مانند دوستِ ناتوان حاج غلامرضا تاجگردون؛ نتوانسته است با انتصابهای فوق العاده ضعیف، ناهَمگن و ناپایدار در فرمانداری‌ها و بخشداری‌های سراسر استان و معاونتهای استانداری شالوده و بنیان وزارت کشور را اینچنین در استان زیر سؤال ببرد.
علی محمد احمدی نماد کاملی است از پارادوکس و تناقض گویی در سخن و فاقد اعتماد بنفس کافی در تصمیم گیری.
او که خود یک استاندار ۱۰۰% پروازی و کاملآ بی اطلاع از عُمدهِ مسائل و مشکلات استان است، و حتی نام بسیاری از نقاط محروم استان را هم هنوز نشینده است. مدام از برخورد با مدیران پروازی سخن می‌گوید. در حالی که خود به عنوان نماینده عالی دولت در استان حضور کاملآ ناپایدار دارد.
علی محمد احمدی بیش از آنکه استاندار اجرایی، عملیاتی و پیگیری باشد. استاندار صرفاً جلسه‌ای، اُتو کشیده و شعاری است.
به گونه‌ای که اگر آقای استاندار معادل  یک پنجم  حاج عدل هاشمی پور پیگیر جذب، تخصیص، اجرا و چانه زنی پروژه‌های بر زمین مانده استان بود الان وضعیت استان به مراتب بسیار بهتر از اینها بود.
احمدی با ندانم کاری و مشاوره غلط در انتصاب فرمانداران و بخشداران، در آستانه انتخابات مجلس شورای اسلامی  ضربه مُهلک و سنگینی در طول دو سال گذشته بر پیکره مدیریت ستادی استان، استانداری و علی الخصوص کهگیلویه بزرگ وارد کرده است. تا جایی که با وضعیت موجود فقط می‌توان دعا کرد که آخر و عاقبت انتخابات سهمگین پیش رو بخیر و خوشی به پایان برسد.
در طول مدیریت دکتر علی محمد احمدی، ضَربات و حاشیه‌های برنامه ریزی شده به سمت کهگیلویه بزرگ به حدی زیاد بوده است که الحق و النصاف باید گفت: حاج عدل هاشمی پور در طول دوسال گذشته با روحیه پیگیر، جهادی، انقلابی و خستگی ناپذیر؛ هم جور دولت و هم جور دستگاههای اجرایی را در کهگیلویه بزرگ به تنهایی و با دست خالی کشیده است.
به گونه‌ای که تعامل و ارتباط حاج عدل هاشمی پور با بدنه دولت برحسب پروژه‌های تعریف شده در کهگیلویه بزرگ بسیار بهتر از نماینده عالی دولت در استان بوده است.
علی‌ای حال؛ با کمال احترام برای فرمانداران شهرستانهای چرام، کهگیلویه و لنده باید گفت: در هیچ دولتی اینچنین فرمانداران و سرپرستان کم تجربه و فاقد تخصصی توسط هیچ استانداری برای سه شهرستان نامبرده منصوب و گزینش نشده بود. که علی محمد احمدی و صدالبته رئیس دفتر خام و کم تجربه ایشان آقای مرادی در آستانه انتخابات سخت و نفس گیر مجلس شورای اسلامی در حوزه کهگیلویه بزرگ گمارده‌اند.
سوا از جَو ناپایدار حاکم در حوزه وزارت کشورِ استان و فرمانداری‌های کهگیلویه بزرگ، موضوع مهم‌تر و بحرانی‌تری که کل استان با آن دست و پنجه نرم می‌کنند. موضوع خود دکتر احمدی و عدم اعتماد بنفس لازم ایشان و تصمیم گیری جهت رفتن به ایلام یا ماندن در کهگیلویه و بویراحمد است.
موضوعی که نشان از عدم تعهد، تخصص و تجربه لازم دوست اصولگرای دکتر تاجگردون، جهت خدمت دلسوزانه به استان و برنامه ریزی برای انتخابات سهمگین و طاقت فرسای پیش روست.
ضعف آشکار و نمایان جناب آقای دکتر احمدی در مدیریت سیاسی، اقتصادی و اجتماعی استان و بلاتکلیفی ایشان با خواسته‌های شخصی خودش، می‌طلبد که دلسوزان و سیاسیون استان هر چه سریعتر چاره و راهکاری برای برون رفت از این وضعیت متلاطم و هراسناک در آستانه انتخابات دوم اسفندماه ۱۳۹۸ بیندیشند.
نام شما

آدرس ايميل شما

Iran, Islamic Republic of
جالب توجه اینه که نکارنده محترم پیرو افاضات جناب هاشمی دست به قلم برده و از فاصله ی موجود بین سران پیر اصلاحات در کهگیلویه و ستاد جناب روحانی با مجموعه ی مدیریتی استان به دنبال بهره بردای برای هاشمی ست، ولی بدانید که مردم آگاهند از این سناریوهای نخ نما شده؛ پس جناب هاشمی آماده باش برای شکستی سنگین در روزهای سرد اسفندماه نود و هشت...
Iran, Islamic Republic of
که پخش شده راسته؟
Iran, Islamic Republic of
عامل اول کهگیلویه کشی، به قول خودشون بزرگان اصلاحات کهگیلویه بوده و است؛ عامل دوم هم ضعف بالای نماینده محترم جناب هاشمی ست فلذا نیازی به سفسته بافی جهت سرپوش گذاشتن بر عملکرد ضعیف جناب نماینده نیست.
آگاه باشید که فصل زمستان حتما سختی های خاصی برای جناب هاشمی به همراه خواهد داشت.
Iran, Islamic Republic of
به قول جناب تاجگردون جناب هاشمی املای نانوشته بود ولی بعد از چهار سال الان وقت تصیحح املای آقای نماینده بوده و هست و این املا پر از غلتهای فاحش بوده و است که امیدی به اینکه فرصت دوباره به این محصل همیشه تجدیدی در طول دوران (جناب نماینده) بدهیم نیست.
کهگیلویه
Iran, Islamic Republic of
اگه حرفت اعتبار .و گمنام نمی ماندی . چون خودت می دونی فقط سفسطه بازی بیش نکرده ای !!
بویر
Iran, Islamic Republic of
امثال تو و دوست عدل هاشمی با اون ادبیاتش کل کشور، امثال شما که بدون هیچ تخصصی به دنبال سهمتان. زیاد تند نرو دوست عزیز و به اعصابت مسلط باش، مردم هم خوب میشناسند هم امثال عدل که چه بر سر این کشور اورده اند، تا در برابر فرزندان محروم نه این استان بلکه کل کشور مانور بدهند، بجای دفاع در فضای مجازی بفرستش یه دوره تقویت فن بیان شاید عدل صحبت کردن و در نهایت اگر هر انچه دلت خواست گفتی هر انچه دلت نخواهد میشنوی
بویر
Iran, Islamic Republic of
دقیقا حامیان هم مانند خودش با ادبیات چاله میدانی صحبت میکنند، عدل کیه اصلا تخصصش چیه، در این کشور که تمام عمرش از سفره انقلاب بوده، نگارنده از امثال عدل که این کشور را نشانده اند حمایت نمی کرد، اگر احمدی دو روز مدیر شده وضعیت این کشور نتیجه دستپخت مانند عدل است که ما را به یک کشور جهان سومی که در فقر و فلاکت دست و پا میزنیم تبدیل کرده اند، گفته احمدی سابقه مدیریت نداره برو رزومه احمدی را با تمام استانداران و عدل مقایسه کن، کوههای زاگرس دارند یا مانند عدل بواسطه چهار روز حضور. عدل از اون ثروت نجومیت هزینه کن و دوباره برای ورود به مجلس تلاش کن، کلید ورود به مجلس برای امثال عدل می باشد و بود و نبود احمدی و فرماندار تاثیری در میزان رای شما ندارد، حتما مدرک دکترای سازه از دانشگاه هاروارد یا دکترای مدیریت از ام ای تی داشته که در راس یک مجموعه عمرانی در این کشور قرار داشته، نه تخصص دارینه بلدی دو کلمه حرف بزنی، نمیشه کمتر گرد و خاک کتی تا هر بار ملت جواب دندان شکنی به شما بدهند
دانشجو
Iran, Islamic Republic of
بی شک ضعیفترین و ناکارامدترین استاندار استان ک ب از زمان ساسانیان تا کنون است.
ایشون فقط روابط عمومی تاجگردون است. برای افتتاح یک دستگاه خودپرداز میره گچساران اما نمیدونه دهدشت کجاست.
کوشک برافتاب
Iran, Islamic Republic of
هرچه بدبختی ومحرومیت وبیکاری کهگیلویه راگردن استاندارانداختی.هاشمی که شمااینطورتعریفش میدی مانمیبینیم.اصلاگناهکاراصلی این شرایط اسفبارکهگیلویه بزرگ همین جناب هاشمی نماینده محترم ونمایندگان قبلی کهگیلویه هستندکه برای عمران وآبادی این منطقه به جزشعاردادن ودیگری رامقصرکردن هیچ کاری انجام ندادند.
دهلرانی
Iran, Islamic Republic of
سلام بر مردم خوب و نجیب دیار دنا ای کاش اقای تاجگردون در انتخاب استاندار ملاحظه مدرک و دوستی با احمدی رو نمی کرد. وانچه در دوران نمایندگی در دوشهرستان آبدانان و دهلران کاشت و به عنوان میراث ماندگار ایشان باقی ماندن و سالها هم قابل مرمت نیست
همشهری
Iran, Islamic Republic of
سلام . آخ قحطی یک هم استانی بود یه مطرود انتخاباتی حوزه جنوب ایلام را استاندار استان ریشه داری استانتان کردید مردم یه دوره ایشان را نماینده کردن بعد پی بردن برای بار دوم به هیچ وجه به ایشان اعتماد نکردن . اقای تاجگردون قبول کنید اشتباه کردید دست از حمایت ایشان بردارید
لر
United Kingdom
مخالفان اقای احمدی هم اینحا فعال شدند، شما اگر درک درستی از انتخابات داشتید استان ایلام در تمام زمینه ها استان کشور نمی شد ، شما نیازی نیست به ما درس سیاست یاد بدهید، استان کهگیلویه و بویر احمد با اعتماد به فرزندان خود برای چندین دوره نمایندگی مجلس دهها نفر در سطح ملی و کشور دارد، اما شما فقط منافع کوتاه مدت را در نظر میگیرید و حال روز شما در قعر جدول کشور در تمام تمام شاخص ها کاملا مشهود می باشد، شما اگر پدرتان هم در انتخابات کاندید شود، شما را می شود با چند میلیون تومان یا وعده پست و یا شغل برای فرزندانتان از حمایت از پدر خود در انتخابات منصرف کرد پس جای تعجب نیست چرا حوزه جنوب ایلام مناطق کشور می باشد، فکر نکنم شما و حرف شما برای امثال تاجگردون ارزشی داشته باشد که انرژی خود را در فضای مجازی برای توصیه به تاجگردون می کنید، احتمالا دجار استرس شده اید که احمدی بعد از استعفا در حوزه حنوب کاندید شود.
از ایلام
United States
سلام و عرض ادب و با احترام به تمام مردم خوب کهگیلویه و بویر احمد
دلایل اینکه دکتر احمدی در دوره دوم انتخابات به مجلس نرفت به خاطر مسائل قومی گرا و اینکه حمایت یک سازمان خاص از شادمهر بود هنوز نفراتی که به کاظم زاده رایی دادن پشیمان هستن که چه اشتباهی انجام دادن.

و اینکه روزمه کاری دکتر احمدی فقط مختص به استان ایلام نیست ،در سطح ملی و بین المللی هستش و پست های زیادی در سطح کشور داشتن
نویسنده محترم از خدا بترس و بخاطر منافع شخصی ویا دیگران هرگز دست به قلم نزن
سپاسگزام از همه از ایلام
Iran, Islamic Republic of
با درود .من خودم بچه دهلران.خلاصه میگم ایشون استاد هستن چرا اونو تبرئه می کنید .دیگر اینکه مدرک دکترای ایشون با سهمیه بوده والا این آقا سواد و درک اجتماعی و ضمنا مسئله ایشون از قدیم ایام زبانزد بوده و هست پس چشمانت رو به روی حقیقت نبند
ظفر
Iran, Islamic Republic of
سلام بنده خدا ،چرا همینجور قضاوت عجولانه میکنید یعنی بعدش واسه هر کی فیلمی درست کردن ما باور کنیم چاه نکنید بهر کسی دیر یا زود خودتون هم قعر شید
Iran, Islamic Republic of
متاسفانه شما. احمدی یکنخبه استو توان اجرایی قوی دارد
آبدانان شهرستان
Iran, Islamic Republic of
واقعا حرفات راسته حسینی هست .یک مرد ناتوان جنوب هم خراب کرد .خدا دید چه به سرش آورد
قالیباف شانس اصلی ریاست است/ موتلفه پشت میرسلیم را خالی کرد!

قالیباف شانس اصلی ریاست است/ موتلفه پشت میرسلیم را خالی کرد!

معاون حزب موتلفه گفت: با توجه به اینکه منتخبان مجلس یازدهم تصمیم نهایی را در مورد ریاست ...
واکنش حسن روحانی به قتل رومینا

واکنش حسن روحانی به قتل رومینا

در نخستین روز از خرداد پدری از ترس بی‌آبرویی، داس را بر گردن نحیف دختر ۱۴ ساله‌اش نشاند ...
نـگاهی بـه ۲۲ رویـداد و حـاشـیـه مـهـم مـجلـس دهـم

نـگاهی بـه ۲۲ رویـداد و حـاشـیـه مـهـم مـجلـس دهـم

هر دوره مجلس عملکردی دارد که از طریق سنجش نظارت و تقنین‌های صورت گرفته قابل ارزیابی‌ ...