تاریخ انتشار
پنجشنبه ۲۹ فروردين ۱۳۹۸ ساعت ۱۳:۰۹
کد مطلب : ۴۰۸۷۶۱
مدیرکل منابع طبیعی کهگیلویه و بویراحمد مطرح کرد

کوره‌های زغال بلای جان جنگل‌های زاگرس

۱
۰
کوره‌های زغال بلای جان جنگل‌های زاگرس
کبنا ؛مدیرکل منابع طبیعی استان بابیان اینکه وسعت جنگل‌های زاگرس حدود ۶ میلیون هکتار است، گفت: تاکنون در اثر عوامل مختلف بیش از یک‌میلیون و ۴۳۰ هزار هکتار از این جنگل‌ها از بین رفته است.
حکمتیان افزود: بیش از ۹۰ درصد از روستاهای استان در مناطق جنگلی واقع‌شده است به همین دلیل خیلی از روستائیان به تولید زغال روی می‌آورند.
وی بابیان اینکه در هر خانه کوره‌ای برای تولید زغال وجود دارد، گفت: تجارت بلوط‌های زاگرس فراتر از مرزهای این استان رفته است به‌طوری‌که ما روزانه شاهد قاچاق چوب به خارج از استان برای تولید زغال هستیم.
حکمتیان بابیان اینکه شهرستان بهبهان منبع کوره‌های زغالی است عنوان کرد: عامل اصلی قاچاق درختان بلوط استان کوره‌های موجود در شهرستان بهبهان است که ما تاکنون برای امحا این کوره‌ها نتوانستیم کاری از پیش ببریم چراکه در حوزه استحفاظی استان کهگیلویه و بویراحمد نیست.
مدیرکل منابع طبیعی استان گفت: در منطقه تشان شهرستان بهبهان بیش از ۱۰۰ کوره زغال وجود دارد که برای امحا این کوره‌ها نیازمند همکاری منابع طبیعی استان خوزستان و دستگاه قضایی کشور هستیم.
حکمتیان بابیان اینکه وسعت جنگل‌های استان ۸۷۳ هزار هکتار است گفت: ما برای محافظت از این جنگل‌ها فقط ۷۳ قرقبان داریم که با این تعداد نمی‌توانیم از این عرصه‌های جنگلی محافظت کنیم.
نام شما

آدرس ايميل شما

فرزندی از ایل بهمئی
Iran, Islamic Republic of
اگر آقای ریحانی قاضی بهمئی نبود تا حالا چیزی ازجنگل های بلوط بهمیی باقی نمی ماند...کاش چند نفر مثل این قاضی کشورمون بالاخص استانمون داشت
امارات برای خروج آبرومندانه از یمن دست به دامان ایران شد

امارات برای خروج آبرومندانه از یمن دست به دامان ایران شد

این طرح در حالی در مجلس سنا و حال در مجلس نمایندگان آمریکا به تصویب رسیده است که سه ماه ...
دولت از صداو سيماي گاندو، شكايت كرد

دولت از صداو سيماي گاندو، شكايت كرد

رئیس دفتر رئیس‌جمهور دو قطبی کردن جامعه را کاری اشتباه خواند و تاکید کرد: رهبر انقلاب ...
جلادهای هشتگ ساز

جلادهای هشتگ ساز

آن چه شب گذشته سیمای جمهوری اسلامی نشان داد تنها بخش کوچکی بود از مدارک جدید دستگاه های ...