تاریخ انتشار
پنجشنبه ۳ خرداد ۱۳۹۷ ساعت ۲۳:۵۳
کد مطلب : ۴۰۰۲۱۳
با حضور مسوولان صورت گرفت

برگزاری ویژه برنامه «حماسه فتح» در دهدشت / خرمشهر سرفصل تاریخ ملت ایران است (+تصاویر)

۰
برگزاری ویژه برنامه «حماسه فتح» در دهدشت / خرمشهر سرفصل تاریخ ملت ایران است (+تصاویر)
کبنا ؛عصر امروز (سوم خرداد ماه) ویژه برنامه «حماسه فتح» جهت پاسداشت 18 شهید نام آور خونین شهر به همت بنیاد شهید و امور ایثارگران کهگیلویه با همکاری سپاه پاسداران در دهدشت برگزار شد.
سرپرست بنیاد شهید و امور ایثارگران کهگیلویه اظهار کرد: سوم خرداد ماه در تاریخ ما ماندگار شده است لذا می‌طلبد این روز و ادبیات غرور آفرین بیت المقدس را از زوایای مختلف برای نسل جدید باز نمایی کنیم تا بدانند خرمشهر سرفصل تاریخ ملت ایران است.
 
 
سید کمال الدین دولت خواه افزود: خرداد، ماهی که ابتدای آن سراسر شور و اشتیاق است، میانه آن عروج ملکوتی بزرگ مرد تاریخ تشیع و ایران اسلامی (امام خمیتی (ره)) است، پایان آن نیز علو انسان‌های بزرگی چون «شهید چمران» و «دکتر علی شریعتی» است که اندیشه و تفکر آن‌ها در تاریخ ملت ایران ماناو ماندگار شده است و شایسته است چنین روزهایی را پاس بداریم و مفاهیم والای آن‌ها را به نسل آینده منتقل کنیم.
 
 صبر علی گونه رهبری، علت سکوت انقلابیون

حجت الاسلام سید امرالله درخشان نیز در این یادوراه اظهار کرد: گرامی می‌داریم یاد و خاطره شهدای والا مقامی را که در سوم خرداد ماه 61 فجر آفرینی کردند، شهدایی که خداوند متعال می‌فرماید به راستی رستگاران بزرگند و به درجه‌ای از ایمان و کمال رسیدند تا لایق معامله با پروردگا ر شده و جان را تقدیم کنند و خداوند نیز می‌فرماید من به وعده خود با شما وفا دارم.
درخشان عنوان کرد: شهدا با نفس خود مبارزه کرده، دنیا و خانواده خود را رها کردند برای پیشبرد اهداف اسلام و امروز باید آئین غبار روبی های ما از قبور مطهر شهدا، نماد مهار و مبارزه با نفس باشد و دنباله رو بودن اهداف و آرمان‌های شهدا باشد.
وی ادامه داد: با حضور خود در این یادواره به شهدا می گوییم اگر چه امروز عده‌ای در هر پست و جایگاهی با هر نیش و کنایه‌ای، با حمایت‌های خود از قلم و بیانات افرادی که اسلام را زدند و می‌زنند خون به دل شماها می‌کنند ما بیداریم و دنباله رو شما هستیم، رهبری نیز می‌داند چه عده‌ای با رفتار و قلمشان خون به دل شما و جامعه اسلام می‌کنند اما علی گونه به خاطر اسلام صبر می‌کند!
درخشان افزود: مسولینی که حتی در شهرستان کهگیلویه و جاهای دیگر بارها اقداماتی علیه اهداف شهدا انجام می‌دهید و حرف‌هایی می‌زنید اگر امروز می‌بینید جوانان و انقلابیون سکوت اختیار می‌کنند، دلیلش تنها این است که گوش به فرمان رهبری هستند و این سکوت به خاطر اسلام است!
وی در پایان مطرح کرد: برگزاری یادواره‌های شهدا دل دشمنان را به درد می‌آورد چرا که می‌دانند این یادواره‌ها نشاط و شجاعت را در دل فرزندان انقلاب زنده می‌کند و دشمن از این می‌ترسد!
به گزارش کبنا از دهدشت، در پایان یادواره مسولین و مردم با غبار روبی و عطر افشانی از قبور مطهر شهدا با مقام شامخ شهدا تجدید پیمان کردند.
همچنین مسولین اداره میراث فرهنگی کهگیلویه نیز جهت گرامیداشت هفته میراث فرهنگی و سوم خرداد ماه در این آئین شرکت نمودند.


نام شما

آدرس ايميل شما

ایران و عربستان؛ وقت مصالحه رسیده است؟

ایران و عربستان؛ وقت مصالحه رسیده است؟

 طرح چهار ماده‌ای ماکرون، هنوز به نتیجه نرسیده، اما شواهد و قراین نشان می‌دهد که احتمال ...
واکنش‌ها به حکم ۵ سال زندان حسین فریدون

واکنش‌ها به حکم ۵ سال زندان حسین فریدون

پرونده دیگری که ممکن است مورد توجه قوه قضائیه باشد، پرونده مهدی جهانگیری برادر اسحاق ...
۶ نفر از اخلالگران نظام اقتصادی در فارس به زندان محکوم شدند

۶ نفر از اخلالگران نظام اقتصادی در فارس به زندان محکوم شدند

 ۶ نفر از متهمین پرونده موسوم به کمپانی فایننشیال دردادگاه ویژه رسیدگی به جرائم  مفسدین ...