تاریخ انتشار
چهارشنبه ۱ آبان ۱۳۹۸ ساعت ۱۰:۴۱
کد مطلب : ۴۱۴۱۴۲
معاون حفاظت و بهره برداری شرکت آب منطقه ای استان کهگیلویه و بویراحمد:

دست زیاده‌خواهان در رودخانه بشار یاسوج قطع شد / تصاویر

۰
کبنا ؛
در راستای حفاظت و صیانت از منابع آبی و با دستور قضایی و حضور نیروهای انتظامی، حدود 52 هکتار از اراضی بستر رودخانه بشار یاسوج، رفع تصرف شد. 
آرش مصلح، معاون حفاظت و بهره برداری شرکت آب منطقه‌ای استان کهگیلویه و بویراحمد، با بیان این خبر، گفت: رودخانه بشار که از رودخانه‌های اصلی و دائمی استان است و نقشی مهم و اساسی در توسعه منطقه دارد، در سالهای گذشته مورد تعدی قرار گرفته و با وجود اقدامات و برخوردهای قانونی صورت گرفته با متخلفین، متاسفانه همچنان این دست درازی‌ها و تصرفات و ساخت و سازهای غیرقانونی در حریم و بستر این رودخانه، توسط عده‌ای محدود ادامه یافته که با توجه به حساسیت زمانی و همچنین شرایط خاصی که این رودخانه دارد، با حمایت و دستور قضایی و حضور نیروهای خدوم انتظامی، نسبت به رفع تصرف مجدد از بستر این رودخانه اقدام شد.
معاون حفاظت و بهره برداری شرکت آب منطقه‌ای استان، اظهار داشت: این رفع تصرف، در دو طرف رودخانه بشار و حد فاصل پل اول بشار تا پل مختار و طی دو روز، انجام گرفت که در مجموع حدود 52 هکتار از اراضی بستر این رودخانه آزاد شد.
آرش مصلح، با اشاره به این اقدام و تعیین حد بستر این رودخانه، گفت: از دستگاههای مرتبط از جمله شهرداری یاسوج، انتظار می‌رود که نسبت به احداث جاده در خط بستری که مشخص شده، اقدام تا از تصرفات و دست درازی‌های مجدد، جلوگیری شود.
وی افزود: از همه مردم عزیز منطقه انتظار می‌رود که نسبت به رعایت قانون و حفظ این نعمت الهی، توجه بیشتری داشته باشند و هرگونه ساخت و ساز و فعالیت کشاورزی، صنعتی و ... که می‌خواهند در اطراف این رودخانه داشته باشند، حتماً با رعایت موازین قانونی و با هماهنگی لازم با شرکت آب منطقه‌ای باشد.
 
نام شما

آدرس ايميل شما

عدالت
Iran, Islamic Republic of
خدا به شما یاری دهد وحافظ جان ومال خانواده تان باشد درود به شرفتان
نیروگاههای برقآبی پلکلو
Iran, Islamic Republic of
درود بر مهندس مصلح
ننمنمم
Iran, Islamic Republic of
درود برتمامی مدافعان بیت المال.
مهقیبل
Iran, Islamic Republic of
درود بر شما
کرونا و دگرگونی اجتماعی

کرونا و دگرگونی اجتماعی

کرونا سبک زندگی جدیدی را به دنیای امروز تحمیل کرده است. شکل جوامع تغییر کرده، خیابان ...
امشب زمین یک ساعت خاموش می‌شود

امشب زمین یک ساعت خاموش می‌شود

امروز روزی است که به احترام و پاسداشت کره‌ی خاکی ما «زمین» یک ساعت چراغ‌های کمتری روشن ...
نخستین یارانه بنزینی ۹۹ در راه است

نخستین یارانه بنزینی ۹۹ در راه است

دولت ساعت ۲۴ فردا(یکشنبه) اولین یارانه معیشتی را به حساب بیش از ۱۹ میلیون خانوار واریز ...