تاریخ انتشار
دوشنبه ۳۱ تير ۱۳۹۸ ساعت ۲۳:۱۰
کد مطلب : ۴۱۱۲۶۹
در دیدار مشاوران فرماندار کهگیلویه با مدیر فنی و حرفه ای مطرح شد

آموزش حلقه گمشده زندگی اجتماعی در کهگیلویه/ضرورت تشویق جوانان به کسب مهارت

۰
کبنا ؛مشاور سرمایه گذاری و کارآفرینی فرماندار کهگیلویه و مشاور فرماندار در امور جوانان با مدیر مرکز فنی و حرفه ای شهرستان به مناسبت هفته مهارت دیدار کردند.
دمساز،رئیس فنی و حرفه ای شهرستان فاصله زیاد مرکز فنی و حرفه ای از شهر و نبود سرویس رفت و برگشت برای کارآموزان و در نتیجه عدم استقبال مردم و جوانان علیرغم تبلیغات و رایگان بودن دوره ها را از جمله مشکلات این مرکز عنوان کرد.
فرشید عزیزی مشاور فرماندار کهگیلویه در امور اقتصادی نیز ضمن تبریک هفته مهارت و کارآفرینی سازمان فنی و حرفه ای را دالان اشتغال خواند و بیان کرد: آموزش حلقه گم شده زنجیره زندگی اجتماعی شهرستان جهت رشد و تعالی مهارت های شخصی و مهارت های اجتماعی فرد بخصوص مهارت های کارآفرینی میباشد.
عزیزی ابراز امیدواری کرد که بتوانیم با راه اندازی سازو کاری با همکاری دیگر مدیران  شهرستان ،جوانان و تحصیل کردگان را به کسب مهارت شغلی در این سازمان فنی و حرفه ای تشویق و ترغیب کرد.
عزیزی در حاشیه بازدید از امکانات و سالن های آموزشی مرکز شهرستان،امکانات آموزشی مهارت شغلی را گسترده دانست و مطرح کرد:لازم است در چنین شرایط اقتصادی شهرستان با تشویق جوانان به روی آوری به سازمان فنی و حرفه ای و کسب و کارهای کوچک پردرآمد به اقتصاد و رونق کسب و کار شهرستان کمک کرد.
وی افزود:می طلبد سازمان فنی و حرفه ای نیز با راه اندازی رشته هایی که تهیه مواد اولیه و استعداد آن در شهرستان راحت فراهم می شود اما بازاری فرا شهرستانی دارد مانند تولید کالاهای لوکس صنایع دستی و سنتی نیز موجب ترغیب جوانان به کسب مهارت شوند.
شهریار جمالی مشاور فرماندار در امور جوانان نیز اظهار کرد:در مرکز فنی و حرفه ای شهرستان کهگیلویه میلیاردها تجهیزات فنی وجود دارد که اکثرا بدون استفاده مانده است و خاک می خورد،در حالی که در کنار آن هزاران جوان بیکار در شهرمان منتظر اتفاقی خاص برای رهایی هستند!
جمالی عنوان کرد: مرکز فنی و حرفه ای کهگیلویه دارای کادری مجرب و امکانات سخت افزاری پیشرفته به صورت کاملا رایگان اماده ارائه خدمات آموزشی به جوانان می باشد.
وی گفت:در این گارگاه کمتر از 30 درصد مطالب تئوری و بیش از 70 درصد فن و حرفه به صورت عملی آموزش داده می شود.
به گزارش کبنا در پایان این دیدار،قرار شد سمیناری با حضور فرماندار،مدیران و کارافرینان نمونه که از دالان فنی حرفه ای گذشته اند برگزار و به بررسی نقاط قوت و ضعف،فرصت ها و تهدیدهای این مجموعه شغل آفرین پرداخته شود.
نام شما

آدرس ايميل شما

Iran, Islamic Republic of
فرشيد عزيزى خخخخخخخ
آیا نزاع میان ایران و آمریکا شخصی شده است؟ / آیا استیضاح "دونالد ترامپ" در سنای آمریکا رای می‌آورد؟

آیا نزاع میان ایران و آمریکا شخصی شده است؟ / آیا استیضاح "دونالد ترامپ" در سنای آمریکا رای می‌آورد؟

یش از این، روابط ایران و آمریکا، ضربه سختی از شخصی شدن نزاع خورده بود. وقتی ترامپ به ...
ماهیگیری سیاسی از داغ مسافران؟

ماهیگیری سیاسی از داغ مسافران؟

سخنگوي دستگاه ديپلماسي در پايان تاکيد کرد: ما از همه طرف‌ها درخواست مي‌کنيم که موضوعات ...
اعترافات قطره چکانی پنتاگون درباره عین الاسد

اعترافات قطره چکانی پنتاگون درباره عین الاسد

من از مسئولان، جویای وضعیت عین الاسد و پسرم شدم ولی کسی جواب گوی من نیست.رسانه های آمریکا ...