تاریخ انتشار
پنجشنبه ۱۹ بهمن ۱۴۰۲ ساعت ۰۰:۲۵
کد مطلب : ۴۷۲۳۱۱

(ویدئو) کمبود شیر خشک و پوشک در غزه نوزادان را می‌کشد

۲
۰
فایل مرتبط کبنا ؛جنگ اسرائیل در غزه منجر به یک فاجعه انسانی و کمبود مایحتاج اولیه شده است. در میان بیشترین آسیب‌دیدگان نوزادان، کودکان خردسال و والدین آن‌ها هستند، زیرا تهیه پوشک و شیر خشک دشوار است. آنچه مصیبت آن‌ها را تشدید می‌کند، ممانعت اسرائیل از ورود کمک‌های بشردوستانه است.
   
به گزارش کبنا، زینب الزین مجبور شد به جای تماشای گرسنگی دختر شیرخوارش به دلیل کمبود شیر خشک، به او غذای جامد بدهد که شاید بدن کوچکش قادر به هضم آن نباشد.
این مادر آواره در حالی که در چادر به نوزاد گریانش بیسکویت‌های له شده می‌داد، گفت: من می‌دانم که ما داریم کاری انجام می‌دهیم که به او صدمه می‌زند، اما چیزی وجود ندارد، او فقط دائما گریه می‌کند.
با ادامه رنج فلسطینیان، ساده‌ترین چیزها، مانند پوشک بچه ها، تبدیل به یک کالای تجملی شده است. رأفت ابوورده، پدر دو فرزند، مجبور به فروش غذای فرزندانش شد. او گفت: من غذای فرزندانم را فروختم تا بتوانم پوشک بخرم.
در نوار غزه کمبود مواد اولیه منجر به افزایش شدید قیمت‌ها شده و از آنجا که تعداد کمی از فلسطینی‌ها درآمد منظمی داشتند و به دلیل اینکه کمک‌ها به همه نمی‌رسید، اکثر آن‌ها مجبور شدند یا پس‌انداز خود را تمام کنند یا از طریق کمک‌های خیریه زندگی کنند.
در غرفه‌های خیابانی موقت که در غزه برپا شده، هر عدد پوشک یک دلار و بسته‌های کامل را ۴۶ دلار می‌فروشند، در حالی که قبل از جنگ یک بسته پوشک ۳.۵ دلار قیمت داشت.
انیس الزین که در یکی از خیابان‌های مرکز دیرالبلاح به دنبال خرید پوشک بود گفت: قیمت پوشک بسیار مسخره است. یک کودک روزی ۵ دلار برای شما هزینه دارد، به خصوص در شرایط بدی مانند حالا. همه قیمت‌ها بالا است، مردم هیچ درآمدی ندارد و حتی کمکی نیز وجود ندارد.
بنابراین، برخی از والدین از پوشک پارچه‌ای استفاده می‌کنند، اما باید با آب شسته شوند که این نیز نادر است.
بر اساس آخرین آمار، جنگ اسرائیل علیه غزه تاکنون جان حدود ۲۷ هزار و ۵۸۵ نفر را گرفته است که اکثریت آن‌ها را زنان و کودکان تشکیل می‌دهند و مجموع مجروحان تاکنون به ۶۶ هزار و ۹۷۸ نفر و تعداد آوارگان رسیده است.
صندوق کودکان سازمان ملل متحد (یونیسف) این هفته اعلام کرد که اکثر آوارگان تنها یک یا دو لیتر آب در روز برای نوشیدن، پخت و پز و شستن دارند و اسهال مزمن در بین کودکان در حال افزایش است و ارسال کمک به غزه نیاز‌های عظیم را برآورده نمی‌کند.
یونیسف گفت که نیاز‌های نوزادان بخشی از تهدید گسترده تری است که تمام ۳۳۵۰۰۰ کودک زیر پنج سال که در معرض خطر بالای سوءتغذیه حاد و مرگ قابل اجتناب هستند با آن روبرو هستند.
برای بسیاری از خانواده‌ها در غزه، خطر مرگ از گرسنگی واقعی شده است. بنابراین، برای زینب، انتخاب دشوار تغذیه دختر چهار ماهه اش با بیسکویت و برنج خرد شده به جای شیر خشک به معنای رفت و آمد مکرر به بیمارستان محلی است، بیمارستانی که مانند سیستم بهداشت و درمان غزه به طور کلی، به دلیل جنگ تحت فشار شدید قرار دارد.
تحقیقات تایید می‌کند که کودکانی که خیلی زود غذای جامد دریافت می‌کنند بیشتر مستعد ابتلا به برخی بیماری‌های مزمن هستند.
نام شما

آدرس ايميل شما

Iran, Islamic Republic of
خود کرده را تدبیر نیست.
Iran, Islamic Republic of
شما از ایران براشون ارسال کنید، هم فراوونه هم ارزون، والا
بورس داغ دلالی

بورس داغ دلالی

«کارگری‌کردن صرفه اقتصادی ندارد!»؛ این جمله بارها از زبان متقاضیان بازار کار و کارفرمایان ...
عبدی: بودجه فرهنگ آب دریاست، می‌خورند و تشنه‌ترند

عبدی: بودجه فرهنگ آب دریاست، می‌خورند و تشنه‌ترند

روشن است که مدیران فرهنگی می‌خواهند بگویند مشکل، فقدان کار فرهنگی است و آن هم بودجه می‌خواهد....
افزایش تنش میان پیونگ‌یانگ و سئول؛ قوای نظامی کدام کشور قوی‌تر است؟

افزایش تنش میان پیونگ‌یانگ و سئول؛ قوای نظامی کدام کشور قوی‌تر است؟

به گفته موسسه مطالعات استراتژیک یک اندیشکده دفاعی مستقر در لندن، کره شمالی در آغاز سال ...
1