کد QR مطلبدریافت لینک صفحه با کد QR

(ویدئو) اتحاد خرس و گرگ برای شکار گوزن مادر و بچه‌اش

24 شهريور 1402 ساعت 2:06

یک کلیپ تکان‌دهنده لحظه‌ای را نشان می‌دهد که خرس و گرگ به یک گوزن و بچه‌اش که هنگام شب در آلاسکا قدم می‌زنند، حمله می‌کنند.


 این یک کمین است! در این ویدئوی هیجان‌انگیز از پارک و منطقه حفاظت شده ملی خلیج گلیشر در آلاسکا، یک خرس ناگهان به یک گوزن مادر حمله می‌کند، درست در همان لحظه یک گرگ به دنبال گوساله می‌رود.
             

به گزارش کبنا، دوربین‌های مجهز به سنسور لحظه تکان‌دهنده‌ای را ثبت کردند که در آن خرس و گرگ با هم متحد می‌شوند تا به یک گوزن موس و گوساله‌اش حمله کنند.
به گفته مقامات حیات وحش، این حادثه در پارک و منطقه حفاظت شده ملی خلیج گلیشر با مساحت سه میلیون جریب، در شب ۲۸ اوت رخ داد. فیلم با قدم زدن گوزن و گوساله‌اش شروع می‌شود که ناگهان یک خرس قهوه‌ای از سمت چپ حمله می‌کند. مادر به عقب برمی گردد تا خرس را از بچه‌اش دور کند. آن وقت است که یک گرگ از پشت خرس ظاهر می‌شود و گوساله‌ای را که اکنون محافظت نشده است تعقیب می‌کند.
ریک اشتاینر، حافظ حفاظت از محیط زیست، با دیدن این کلیپ به لایو ساینس گفت: این پویایی خارق‌العاده در آلاسکای وحشی است که این مکان را بسیار خاص می‌کند.
اشتاینر گفت که خرس مطمئناً از حضور گرگ و گرگ مطمئناً از خرس آگاه بود.
وی افزود که به احتمال زیاد گرگ به همراه سایر گرگ‌هایی که در این ویدئو دیده نمی‌شوند، پشت خرس قهوه‌ای بوده است.
اشتاینر درباره پیروز نبرد بین گوزن و خرس گفت: به نظرم گوزن پیروز این نبرد خواهد بود. او گفت: یک گوزن بالغ برای هر حیوانی دشمنی بزرگ است.
معلوم نیست چه سرنوشتی برای گوزن مادر و بچه‌اش رقم خورده است.
طبق آمار حیات وحش آلاسکا، بین ۷۰۰۰ تا ۱۱۰۰۰ گرگ در این ایالت وجود دارد. بیشتر آن‌ها در گروه‌های بین ۲۰ تا ۳۰ تایی با یک سلسله مراتب زندگی می‌کنند.
از طرف دیگر ۳۰۰۰۰ خرس در آلاسکا وجود دارد که حدود ۹۸ درصد از جمعیت ملی خرس‌ها در ایالات متحده است.


کد مطلب: 466965

آدرس مطلب :
https://www.kebnanews.ir/video/466965/ویدئو-اتحاد-خرس-گرگ-شکار-گوزن-مادر-بچه-اش

کبنانیوز
  https://www.kebnanews.ir

1