تاریخ انتشار
دوشنبه ۲۲ دی ۱۳۹۹ ساعت ۲۲:۳۳
کد مطلب : ۴۲۹۵۹۲

( ویدیو ) خلاصه بازی استقلال ۲-۲ پرسپولیس

۱
کبنا ؛خلاصه دیدار استقلال و پرسپولیس از دیدار معوقه هفته هشتم لیگ برتر که در نهایت با تقسیم امتیازات به پایان رسید را ببینید.
یحیی گل‌محمدی: کارهای نیمکت استقلال در شأن این باشگاه نیست!

   

یحیی گل‌محمدی سرمربی تیم پرسپولیس گفت: متأسفانه اتفاقاتی که قبل و بعد از فینال آسیا افتاد، برنامه‌ریزی شده بود تا پرسپولیس را ضعیف کنند.

 یحیی گل‌محمدی پس از تساوی ۲ - ۲ تیمش مقابل استقلال در دربی ۹۴ گفت: یک گل زودهنگام خوردیم و کنترل بازی بعد از دریافت گل دست ما بود و موقعیت گلزنی هم داشتیم. در نیمه دوم گل خورده را جبران کردیم و جلو هم افتادیم. بعد از آن می‌توانستیم بازی را ببریم، اما از موقعیت‌ها خوب استفاده نکردیم و در شش‌قدم هم می‌توانستیم به گل برسیم.
وی ادامه داد: از لحاظ فوتبالی و ایجاد موقعیت حق‌مان برد بود و می‌توانستیم با اختلاف یک گل برنده باشیم. در هر صورت در وقت اضافه تمرکز لازم را نداشتیم و قایدی هم یک بازیکن تاثیرگذار و تعیین‌کننده است و خوب از موقعیت و عدم تمرکز ما استفاده کند.
 
گل‌محمدی در خصوص اینکه بعد از فینال آسیا پرسپولیس به شرایط ایده‌آل برنگشته و نتوانسته به پیروزی برسد، گفت: متاسفانه اتفاقاتی که قبل و بعد از فینال آسیا افتاد، برنامه‌ریزی شده بود تا پرسپولیس را ضعیف کنند. مشخص است که در خصوص بازیکنانی که از دست دادیم، هیچ اراده‌ای برای نگه داشتن آنها وجود نداشت. رسول‌پناه و اعضای هیئت مدیره در باشگاه بودند و ما  یکی یکی بازیکنان‌مان را از دست دادیم. توجیه آنها این بود که رفتن بازیکنان ما تاثیری در نتایج‌مان ندارد که توجیه مسخره‌ و خنده‌داری بود. رسول‌پناه هنوز به عنوان رئیس هیئت مدیره کار می‌کند و به ریش ما می‌خندد. هیچ کس هم نیست که جواب بدهد. این تیم میلیون‌ها هوادار دارد و اینکه این همه بلا سر ما آمد جای تاسف داشت.
   
سرمربی پرسپولیس در خصوص قضاوت داور دربی تصریح کرد: کرمانشاهی خوب سوت زد و بازی سنگینی را قضاوت کرد. در مجموع خیلی خوب بازی را مدیریت کرد. فقط در آن صحنه که غلامی اخطار گرفت به نظر من باید اخراج می‌شد. کارشناسان باید نظر بدهند و فکر نمی‌کنم غیر از آن صحنه داوری مشکلی داشت.
گل‌محمدی همچنین در نشست خبری گفت: بازی خیلی جذاب و دیدنی خصوصا از طرف تیم ما بود.  روی غافلگیری و اشتباه عجیب و غریب گل خوردیم. بعد از آن بازی را توانستیم کنترل کنیم و در زمین حریف موقعیت‌های خوبی در نیمه اول داشتیم ولی نتوانستیم استفاده کنیم.
سرمربی پرسپولیس در پاسخ به این سوال که از داوری راضی بود، گفت: در مجموع داوری خوب بود. روی صحنه‌ای که غلامی روی مهدی عبدی خطا کرد ما بحث داریم، آن صحنه تک به تک بود و می‌توانستیم به گل برسیم. من چیزی که از داوری می‌دانم این است که در آن صحنه غلامی باید اخراج می‌شد. کارشناسان باید درباره این موضوع توضیح بدهند. بالاخره داور در این صحنه مدیریت کرد و اگر آن صحنه اخراج داشته باشد نمره منفی دارد و کارشناسان باید نظر بدهند.
گل‌محمدی در واکنش به اعتراض نیمکت‌نشینان استقلال در نیمه اول عنوان کرد: نیمه اول این اتفاق افتاد و متاسفانه نیمکت و کسانی که روی سکوها نشسته بودند روی مسائل داوری فریاد می‌زدند و به نظر من در شأن باشگاه استقلال نیست که نیمکت آنها اینقدر شلوغ باشد. 
سرمربی تیم فوتبال پرسپولیس در واکنش به انتقاد از عدم تعویض مقابل استقلال، خاطرنشان کرد: شرایط بازی خیلی خوب به نفع ما پیش می‌رفت و کنترل بازی را در دست داشتیم و دلیلی نبود که تعویض کنیم. تعویض ما هم به خاطر مصدومیت عبدی بود و وقتی بازیکنان ما خوب بازی می‌کنند و عملکردشان خوب است دلیلی نداریم که تعویض کنیم.
گل‌محمدی در پاسخ به این سوال که چرا پرسپولیس در دو دربی گذشته در دقایق پایانی نتیجه را از دست داده است؟ عنوان کرد: تیمی که عقب است برای گلزنی فشار می‌آورد. چیزی که مهم است اینکه در وقت‌های تلف شده بازیکنان تمرکز بالایی داشته باشند و خیلی عقب نیایند. حساسیت بازی اینقدر بالا است که ناخودآگاه تیم عقب می‌آید و به حریف فرصت داده می‌شود. در گل دوم استقلال هم خلاقیت قایدی تاثیرگذار بود.
سرمربی پرسپولیس یادآور شد: در کل بازی همین دو توپ روی دروازه ما آمد و خیلی ساده گل خوردیم. می‌توانستیم بازی را ببریم، باید یکسری شرایط روحی و روانی بازیکنان را در نظر بگیریم. در چند ماه گذشته فشار زیادی به بازیکنان ما آمده، هم در آسیا و هم مشکلاتی که در بحث مدیریتی داشتیم. همه این مسائل باعث می‌شود که کادرفنی هم تمرکز لازم را نداشته باشیم. هواداران ما تا آخرین لحظه منتظر پیروزی بودند که متاسفانه این اتفاق نیفتاد و از تک‌تک آنها عذرخواهی می‌کنم. این مساوی و نبردن را به پای من بگذارند. بازیکنان تلاش‌شان را انجام دادند و موقعیت ایجاد کردند.
وی ادامه داد: در این چند موقت مشکلات عجیب و غریبی داشتیم، شما ببینید هیئت مدیره استقلال چقدر بازیکنان خوب استقلال را حفظ کرد و حتی این تیم را تقویت کردند، هیئت‌مدیره یعنی این، یعنی تیم را حفظ کنند. هیئت مدیره ما را ببینید یکی‌یکی بازیکنان را فرستادند و رفتند و آخر هم بیانیه می‌دهند که رفتن یک بازیکن مشکلی به وجود نمی‌آورد و یک توجیه خنده‌دار ارائه کردند.
گل‌محمدی اظهار داشت: ما یک بازیکن را از دست ندادیم، شاید ۱۰ بازیکن از دست دادیم. اراده‌ای برای تداوم موفقیت‌های گذشته وجود ندارد. کسی که این همه مشکلات را برای ما به وجود آورد الان به عنوان رئیس هیئت مدیره به کارش ادامه می‌دهد یک پوزخند هم به ما می‌زند که من هنوز هستم و هیچ کس هم نیست که یک هیئت مدیره قوی بگذارد. متاسفانه این مشکلات در چند وقت اخیر خیلی ما را اذیت کرده است. هیچ کس هم نیست جواب بدهد، وزیر هم باید در این مسئله دخالت کند و آدم‌های قوی بگذارد ولی عین خیال‌شان نیست. در این وضعیت ادامه کار خیلی سخت است و اگر من با این تیم ادامه داده‌ام فقط به خاطر هواداران بوده و اینکه فینال آسیا را در پیش داشتیم. اگر آدم‌های قوی به پرسپولیس نیایند این باشگاه زمین می‌خورد.
سرمربی پرسپولیس خاطرنشان کرد: مشکلات زیادی در آینده داریم، بحث بودیمیر است و ۵۰۰ هزار یورو باید به او بدهیم. به کالدرون و دستیارانش هم باید ۶۰۰-۷۰۰ هزار یورو بدهیم. هیچ‌کس نیست که این مسائل را مدیریت کند. آینده خوبی برای باشگاه متصور نیستم و تا وقتی که این آدم‌ها بالای سر کار باشند این مشکلات وجود دارد. من نمی‌خواهم نبردن‌مان را توجیه کنم. تمام تقصیر امروز گردن من اما کار کردن در باشگاهی که هیئت مدیره قوی نداشته باشد و کارشان را توجیه می‌کنند و با عدم مدیریت خوب واقعا سخت است.
گل‌محمدی گفت: تا یکی دو روز آینده به وزیر ورزش می‌گویم که اگر آقای رسول‌پناه در رأس کار باشد باید تبعاتش را به گردن بگیرد. بحث استعفا نیست، واقعا کار کردن در این باشگاه که آدم‌های ضعیف و کوچک سخت است. از آقای سمیعی هم که در این چند وقت اخیر تلاش کردند می‌خواهم با وزیر صحبت کند؛ آدمی که برای باشگاه این همه مشکل به وجود آورده است نباید کنار باشگاه باشد. هم توهین و هم فحاشی شنیدیم، همه بی‌احترامی‌ها را تحمل کردیم فقط به خاطر هواداران و فینال آسیا. از الان باید خودشان تصمیم بگیرند که می‌خواهند این باشگاه را به صورت خوب مدیریت کنند یا اینکه می‌خواهند باشگاه وارد مشکلات دیگر شود، دیگر خودشان باید تصمیم‌ بگیرند.
محمود فکری: اینکه بازیکن ما را مسخره می‌کردند، در شأن پرسپولیس بود؟

  

 محمود فکری سرمربی تیم فوتبال استقلال پس از تساوی ۲ - ۲ تیمش مقابل پرسپولیس در دربی ۹۴ اظهار داشت: جا دارد به هر دو تیم خسته نباشید بگویم. بازی در هر دو نیمه خوب بود و موقعیت‌هایی روی هر دو دروازه به وجود آمد. بازی هیجان خاص خودش را داشت و در نهایت با تساوی به پایان رسید. فکر کنم تماشاگران از این بازی راضی بودند، چون بازی خوبی بود. جا دارد از تک تک بچه‌ها تشکر کنم. یکسری اشکالات داشتیم که منجر به گل خوردن ما شد، اما تلاش بازیکنانم ستودنی بود که بازی را به تساوی بکشانند.
وی در مورد اینکه تعویض‌هایش بر چه اساسی بوده است، تصریح کرد: تعویض ما بر این اساس بود که با توجه به جلو بودن از پرسپولیس، هم گل‌مان را حفظ کنیم و هم به گل دیگر برسیم. شاید ما می‌توانستیم برنده باشیم. در فوتبال اینطور نیست که تیمی که موقعیت بیشتر داشته باشد، برنده شود. فکر کنم بازیکنانم پس از اینکه گل اول را زدند، استرس گرفتند و ترسیدند.
«ما امسال تیم خوبی را درست کرده‌ایم.»، سرمربی تیم فوتبال استقلال با بیان این جمله خاطرنشان کرد: در دربی بیشتر مواقع اینجوری است که تیمی که در جدول پایین است، نتیجه برعکس می‌شود. این احتمال وجود دارد که بچه‌ها تصور کردند چون جلو افتاده‌اند، برنده می‌شوند.
فکری درباره داوری این دیدار گفت: کرمانشاهی در نیمه اول استرس داشت. در یک صحنه به بازیکن ما کارت زرد داد و در صحنه مشابه می‌توانست به سیدجلال حسینی کارت بدهد. فکر کنم در نیمه اول استرس داشتند و سوت‌هایی که در نیمه اول می‌زد، بیشتر به سود پرسپولیس بود. با این حال، جا دارد خسته نباشید به تیم داوری بگویم و امیدوارم توجه بیشتری به آنها شود تا داوران ایرانی زیادی را ببینیم که در بازی‌های بین‌المللی سوت می‌زنند.
وی همچنین در نشست خبری درباره دربی ۹۴ گفت: بار دیگر به هر دو تیم به خصوص بازیکنان استقلال خسته نباشید می‌گویم که با تمام وجودشان تلاش کردند. در بازی که می‌توانستیم برنده باشیم، شاید گل زودهنگام ما باعث وارد شدن استرس به تیم شد. در همان نیمه اول روند خوبی داشتیم و اگر پنالتی ما گرفته می‌شد، روند بازی تغییر می‌کرد. با توجه به اینکه اولین دربی کرمانشاهی بود، هم ما و هم تیم را عصبی کرد. در مجموع بازی قشنگی شد و موقعیت‌های زیادی روی هر دو دروازه به وجود آمد. بازیکنان ما شخصیت خودشان را نشان دادند که تا آخرین لحظه تلاش کردند و یک گل آفساید هم زدیم. امیدوارم این شخصیت را حفظ کنند تا ببینیم خدا چه می‌خواهد.
   
سرمربی تیم فوتبال استقلال در مورد اینکه استقلال دو نیمه متفاوت داشت و با تعویض سیداحمد موسوی در آن نقطه از سوی عارف غلامی ضربه خورد، گفت: ما چون یک بر صفر جلو بودیم، شیخ دیاباته را آوردیم که قدرت تهاجمی‌مان را بیشتر کنیم، اما چیزی که فکر می‌کردیم، اتفاق نیفتاد. پرسپولیس یک بر صفر عقب بود و تلاش می‌کرد که جبران کند. یکسری از بازیکنان ما به هم ریختند که شاید به خاطر کم‌تجربگی یا اعتمادبه‌نفس بالا به هم ریختند. در مجموع بازی خوبی ارائه کردیم. در بیشتر دربی‌ها تیمی که شرایط بهتری دارد، نتیجه برعکس می‌شود.
فکری با اشاره به داوری کرمانشاهی در دربی ۹۴ خاطرنشان کرد: در بازی با فولاد خوزستان نفهمیدیم چه اتفاقی افتاد که به ضرر ما پنالتی گرفتند. در بازی با صنعت نفت آبادان طرف چهار دست و پا با توپ راه رفت و جلوی توپ را گرفت، گفتند پنالتی نیست! در بازی با ماشین‌سازی به بازیکن ما اشتباهی کارت داده شد. اینجا توپ به دست بازیکن خورده است، می‌گویند طبق قوانین پنالتی نیست. تمام قوانین به ضرر استقلال تمام می‌شود! الان هم اعتراض می‌کنند عارف غلامی باید اخراج می‌شد! به چه دلیل اخراج می‌شد؟! سیدجلال حسینی باید در نیمه اول و دوم کارت می‌گرفت، اما داور به او کارت نداد. در برخی از بازی‌ها به کرمانشاهی در لیگ یک هم می‌گفتم با ما مهربان باش که این اصطلاح برای او مانده است! یک کارشناس وابسته به جای دیگر است و نظر می‌دهد و کارشناس دیگری برای اینکه به او نظارت بدهند، به نفع داوری کارشناسی می‌کند. حق ما این شکلی ضایع می‌شود و در بیشتر بازی‌ها داوری‌ها به ضرر ما بوده است. در مجموع برای تیم داوری آرزوی موفقیت می‌کنم. بازیکنانم نشان دادند آن شخصیت در آنها به وجود آمده که تا آخرین لحظه بجنگند تا بازنده نباشند. می‌توانستیم با همان گل اول برنده باشیم، اما فوتبال است و اتفاقاتی که می‌افتد.
وی در واکنش به اظهارات یحیی گل‌محمدی که گفته بود در شأن استقلال نیست که روی نیمکت با هر سوت داور اعتراض کنند، گفت: اینکه از سمت پرسپولیسی‌ها بازیکن ما را مسخره می‌کردند، در شأن پرسپولیس بود؟ گل‌محمدی آنها را نشنیده بود؟ در نیمه دوم کاری که نیمکت پرسپولیس انجام می‌داد در شأن پرسپولیس بود؟ اتفاقاً با سر و صدایی که کردند، بازی برگشت. اگر ما سر و صدایی کردیم به خاطر این بود که اشتباهات داوری به ضررمان بود. داور بالای ۱۰ تا ۱۵ خطا به ضرر ما گرفت و یک بار به سودمان سوت زد. اگر ما سر و صدایی کردیم، به حق بوده است، اما آنها در نیمه دوم شلوغ‌کاری، سر و صدا و جنجال می‌کردند یا بازیکن‌شان از روی سکو بازیکن ما را مسخره می‌کرد. چطور نتوانستند جلوی بازیکن‌شان را بگیرند؟ اینها در شأن باشگاه پرسپولیس بود، اما هر حرفی ما بزنیم در شأن ما نبود؟ بله، شخصیت باشگاه استقلال خیلی بالاست و شاید یک جاهایی توقع چیز دیگری باشد.
    
سرمربی تیم فوتبال استقلال درباره اینکه مهدی عبدیان عضو هیئت مدیره باشگاه گفته که از عملکرد آبی‌پوشان در دربی ۹۴ راضی نبوده است، گفت: این سؤال بماند برای بعد، تا جوابش را بدهیم.
فکری راجع به اینکه آیا بازی دادن به محمد نادری پس از مدت‌ها مصدومیت کار درستی بود و اینکه هروویه میلیچ چه زمانی می‌تواند برای استقلال بازی کند، گفت: نادری انگیزه زیادی داشت تا ما را متقاعد کند از او استفاده کنیم. در مجموع از نادری راضی بودیم، آنهم در شرایطی که مصدومیتش به تازگی به پایان رسیده بود. از نادری ممنونم. میلیچ هم تمرین می‌کند و مشکلی ندارد. هر وقت نیاز باشد از او استفاده خواهیم کرد.
وی در واکنش به سؤال دیگری مبنی بر اینکه آیا فکر نمی‌کند با برگشت وریا غفوری به دفاع راست، میانه زمین در اختیار پرسپولیس قرار گرفت، گفت: بعد از بازی همه کارشناس می‌شوند. مهم این است که در حین بازی تشخیص دهد چه تعویضی داشته باشید و از چه سیستمی استفاده کنید. بعد از بازی از دوستان ما گرفته تا دیگران کارنشاس می‌شوند و ظیفه خودشان را درست انجام دهند، در مجموع بهتر باشد تا در کارهای دیگر دخالت کنیم.
نام شما

آدرس ايميل شما

آیا آمریکا همچنان مدینه فاضله جهانی است؟

آیا آمریکا همچنان مدینه فاضله جهانی است؟

دوره حضور دونالد ترامپ به عنوان رئیس جمهور آمریکا در قدرت، با این کشور کاری کرده که دیگر ...
ترامپ: من رئیس‌جمهورم پای بایدن به کاخ سفید نخواهد رسید / ترس واشنگتن از هواداران مسلح ترامپ

ترامپ: من رئیس‌جمهورم پای بایدن به کاخ سفید نخواهد رسید / ترس واشنگتن از هواداران مسلح ترامپ

 در صورتي که جنگي در منطقه رخ دهد همه توجه‌ها به اين جنگ منعطف خواهد شد و بالطبع توجه ...
پیشنهاد زیباکلام مبنی بر اعدام سلطانِ واکسن کرونا!

پیشنهاد زیباکلام مبنی بر اعدام سلطانِ واکسن کرونا!

صادق زیباکلام، فعال سیاسی اصلاح طلب در یادداشتی پیشنهاد اعدام سلطانِ واکسن کرونا را مطرح ...