تاریخ انتشار
سه شنبه ۱۷ بهمن ۱۴۰۲ ساعت ۱۹:۴۳
کد مطلب : ۴۷۲۲۷۰
جزئیات تورم خوراکی‌ها در دی ماه؛

گوشت گوسفندی نسبت به ماه پیش ۱۱ درصد و نسبت به سال گذشته ۱۲۷ درصد گران شد / قیمت پیاز ۱۸ درصد از ماه گدشته بیشتر شد / تورم گوجه هم نسبت به سال پیش به ۱۰۸ درصد رسید

۰
گوشت گوسفندی نسبت به ماه پیش ۱۱ درصد و نسبت به سال گذشته ۱۲۷ درصد گران شد / تورم گوجه هم نسبت به سال پیش به ۱۰۸ درصد رسید
کبنا ؛در گروه گوشت قرمز، سفید و فرآورده‌های آن‌ها، اقلام گوشت گوسفند با ١٠,٩ درصد ، گوشت گاو یا گوساله با ٣.٩ درصد و"کنسرو تن ماهی با ٣.١ درصد بیشترین افزایش قیمت را نسبت به ماه قبل داشته‌اند.
به گزارش کبنا نیوز، در گروه گوشت قرمز، سفید و فرآورده‌های آن‌ها، اقلام گوشت گوسفند با ١٠,٩ درصد ، گوشت گاو یا گوساله با ٣.٩ درصد و"کنسرو تن ماهی با ٣.١ درصد بیشترین افزایش قیمت را نسبت به ماه قبل داشته‌اند.
به گزارش «انتخاب»؛ در دی ماه ١٤٠٢ تغییرات متوسط قیمت اقلام خوراکی منتخب برای گروه‌های مختلف کالاهای خوراکی در مناطق شهری کشور  به شرح زیر است:
نان و غلات:
در این گروه، اقلام " رشته آش " با ٣,٤درصد و " ماکارونی " با ٢.٢ درصد و بیشترین افزایش قیمت را نسبت به ماه قبل داشته‌اند و همچنین بیشترین کاهش قیمت مربوط به "برنج ایرانی درجه یک " با ٠.٧- درصد می باشد.
گوشت قرمز، سفید و فرآورده‌های آن‌ها:
در این گروه، اقلام " گوشت گوسفند" با ١٠,٩ درصد ، " گوشت گاو یا گوساله " با ٣.٩ درصد و"کنسرو تن ماهی" با ٣.١ درصد بیشترین افزایش قیمت را نسبت به ماه قبل داشته‌اند.
لبنیات، تخم مرغ و انواع روغن:
در این گروه، بیشترین افزایش قیمت نسبت به ماه قبل مربوط به "شیر خشک" با ٧,٨ درصد ، " تخم مرغ ماشینی" با ١.٩ درصد و " کره پاستوریزه" با ١,٧ درصد و همچنین بیشترین کاهش قیمت مربوط به " روغن نباتی جامد" با ٣.٢- درصد و" روغن مایع" با ١.٨- درصد می باشد.
ميوه و خشكبار:
در این گروه، بیشترین افزایش قیمت نسبت به ماه قبل مربوط به " هندوانه" با ١٧,٢ درصد ، " انار " با ١٣.٩ درصد و" کشش پلویی " با ٧.٨ درصد همچنین بیشترین کاهش قیمت مربوط به " خربزه" با ١٥.٩- درصد و " پرتقال" با ٤.٤- درصد می­‌باشد.
 سبزيجات و حبوبات:
در این گروه، بیشترین افزایش قیمت نسبت به ماه قبل مربوط به" پیاز "  با ١٧,٧ درصد ،" قارچ " با ٤.٩ درصد و  " فلفل دلمه ای" با ٤.٠ درصد و همچنین بیشترین کاهش قیمت مربوط به " گوجه فرنگی " با ١٣.٥- درصد و " کدو سبز" با ١.٩- درصد می­باشد.
 قند و شکر، آشامیدنی‌ها و سایر خوراکی‌ها:
در این گروه، بیشترین افزایش قیمت نسبت به ماه قبل مربوط به " سس گوجه فرنگی " با ٣,١ درصد ،" چای خارجی بسته ای " با ١.٨ درصد و" رب گوجه فرنگی " با ١.٥ درصد و همچنین بیشترین کاهش قیمت مربوط به " شکر " با ٠.٤- درصد و " قند " با ٠.٣- درصد می‌­باشد.
جدول متوسط قیمت برخی از خوراکی ها به شرح زیر است:
گوشت گوسفندی نسبت به ماه پیش ۱۱ درصد و نسبت به سال گذشته ۱۲۷ درصد گران شد / قیمت پیاز ۱۸ درصد از ماه گدشته بیشتر شد / تورم گوجه هم نسبت به سال پیش به ۱۰۸ درصد رسید گوشت گوسفندی نسبت به ماه پیش ۱۱ درصد و نسبت به سال گذشته ۱۲۷ درصد گران شد / قیمت پیاز ۱۸ درصد از ماه گدشته بیشتر شد / تورم گوجه هم نسبت به سال پیش به ۱۰۸ درصد رسید
نام شما

آدرس ايميل شما

بورس داغ دلالی

بورس داغ دلالی

«کارگری‌کردن صرفه اقتصادی ندارد!»؛ این جمله بارها از زبان متقاضیان بازار کار و کارفرمایان ...
عبدی: بودجه فرهنگ آب دریاست، می‌خورند و تشنه‌ترند

عبدی: بودجه فرهنگ آب دریاست، می‌خورند و تشنه‌ترند

روشن است که مدیران فرهنگی می‌خواهند بگویند مشکل، فقدان کار فرهنگی است و آن هم بودجه می‌خواهد....
افزایش تنش میان پیونگ‌یانگ و سئول؛ قوای نظامی کدام کشور قوی‌تر است؟

افزایش تنش میان پیونگ‌یانگ و سئول؛ قوای نظامی کدام کشور قوی‌تر است؟

به گفته موسسه مطالعات استراتژیک یک اندیشکده دفاعی مستقر در لندن، کره شمالی در آغاز سال ...
1