تاریخ انتشار
يکشنبه ۲۶ شهريور ۱۴۰۲ ساعت ۰۲:۱۲
کد مطلب : ۴۶۷۰۵۴
خبرگزاری ایرنا نوشت

گزارش از سالگرد مرگ مهسا امینی در سراسر کشور / وضعیت در شهر‌ها و مناطق مختلف کشور عادی است / ۱۵ نفر از افراد اغتشاشگر در دهدشت با استفاده از سنگ و نارنجک قصد حمله به عوامل انتظامی را داشتند / / آذربایجان شرقی فردی قصد داشت با انفجار چند کپسول گاز خرابکاری کند (+ فیلم )

۲
گزارش از سالگرد مرگ مهسا امینی در سراسر کشور / وضعیت در شهر‌ها و مناطق مختلف کشور عادی است /  ۱۵ نفر از افراد اغتشاشگر در دهدشت با استفاده از سنگ و نارنجک قصد حمله به عوامل انتظامی را داشتند /  / آذربایجان شرقی فردی قصد داشت با انفجار چند کپسول گاز خرابکاری کند (+ فیلم )
کبنا ؛ با وجود تبلیغات و فراخوان وسیع رسانه‌های معارض و معاند برای برگزاری اعتصاب و اعتراض سراسری در سالگرد درگذشت «مهسا‌امینی» مردم ایران با حضور نیافتن در میادین و خیابان‌های شهر‌های مختلف به این فراخوان‌ها پاسخ منفی دادند.
به گزارش کبنا و به نقل از خبرگزاری ایرنا، براساس مشاهدات خبرنگاران در سراسر کشور تا ساعت ۲۲ وضعیت در شهر‌ها و مناطق مختلف کشور عادی است و در بیشتر کلانشهر‌های کشور همچون مشهد، تبریز، اردبیل و مازندران مردم به فعالیت روزمره خود طبق روال ادامه دادند.
روایت خبرنگاران از سقز حاکی است که با وجود تبلیغات وسیع رسانه‌های معاند و تشویق مردم سقز به برپایی تجمع و اعتراض، این شهر در آرامش است. در حالیکه طبق فراخوان رسانه‌های معاند و ضدانقلاب، قرار بود مردم امروز در میدان زندان این شهر تجمع و از آنجا به سمت آرامستان آیچی برای برگزاری سالگرد فوت "مهسا‌امینی" حرکت کنند این فراخوان با هوشیاری مردم و حضور نیرو‌های امنیتی و نظامی، ناکام مانده است.
        
این درحالی است که براساس اعلام معاون سیاسی و امنیتی کهگیلویه و بویراحمد ۱۵ نفر از افراد اغتشاشگر در دهدشت مرکز شهرستان کهگیلویه که با استفاده از سنگ و نارنجک دست ساز قصد حمله به عوامل انتظامی را داشتند بازداشت شدند.
سید جواد هاشمی‌مهر اظهار داشت: البته برخی دیگر از عوامل اغتشاش نیز متواری هستند که شناسایی و دستگیری آنان در دستور کار دستگاه قضایی و پلیس قرار دارد.
وی بیان کرد: در پی سالگرد مرگ مهسا‌امینی از ساعت ۲۱:۱۵‌ امشب تعداد اندکی از اغتشاشگران به صورت هدایت شده با حضور در چهارراهی واقع در خیابان مفتح شمالی شهر دهدشت مرکز شهرستان کهگیلویه با سنگ‌اندازی و پرتاب نارنجک دستی باعث اخلال در نظم عمومی شدند.
معاون استاندار کهگیلویه و بویراحمد یادآور شد: این افراد با حضور به‌موقع نیرو‌های انتظامی و نظامی به سمت بافت تاریخی متواری شدند که آنجا به درگیری با عوامل نظامی و انتظامی پرداختند و بعد از دقایقی این درگیری پایان یافت.
وی اضافه کرد: در این درگیری ۱۵ نفر از نیرو‌های اخلالگر شناسایی و دستگیر شدند.
این مسئول تصریح کرد: در این بی‌نظمی خسارت جزئی به تعدادی از وسایل نقلیه شهروندان وارد شد.
هاشمی بیان کرد: هم اکنون جو امنیتی شهر دهدشت هم مانند دیگر شهر‌های استان با حضور نیرو‌های نظامی و انتظامی آرام است.
نیرو‌های نظامی و انتظامی تا پاسی از شب برای تأمین امنیت شهروندان در میدان مرکزی و چهاراه‌های شلوغ شهر دهدشت حضور داشتند.
همچنین در کرج نیز براساس اعلام سازمان اطلاعات سپاه یک فرد دوتابعیتی بازداشت شده است.
همچنین فرمانده انتظامی استان آذربایجان شرقی از بازداشت فردی خبر داده که قصد داشت با انفجار چند کپسول گاز متصل به هم و دستکاری شده درحالی که خودش نیز در محل حضور داشت، بخشی از یکی از میادین اصلی تبریز را منفجر کند و کشته‌سازی را دامن بزند که با هوشیاری عوامل اطلاعاتی و انتظامی بازداشت شد.
        
از مشهد نیز خبر رسید که امروز در سه نقطه از شهر شامل خیابان‌های ابوذر، قائم و احمدآباد و بولوار شهید صیاد شیرازی تجمعات پراکنده و محدودی برگزار شد که با همراهی نکردن مردم و دخالت نیروی انتظامی این افراد که تعداد آن به ۳۰ نفر هم نمی‌رسید، متفرق شدند.
با توجه به سالروز شهادت امام رضا (ع) حضور موکب‌های عزاداری و دسته‌های عزاداری، حال و هوای معنوی را در شهر حاکم کرده است.
گزارش خبرنگاران در مهاباد حاکیست امروز نیرو‌های نظامی و امنیتی در خیابان‌های مهاباد حضور نداشتند و رفت و آمد مردم در معابر این شهر عادی بوده و در برخی خیابان‌ها ترافیک سبکی وجود داشت.
با توجه به تعطیلی امروز طبق بررسی می‌دانی خبرنگار ایرنا از محلات مختلف مهاباد داروخانه‌ها، فروشگاه‌های عرضه مواد غذایی و واحد‌های نانوایی در این شهر دایر و مردم به امور روزمره خود پرداختند.
           
در سطح شهر‌های کردستان به ویژه سنندج مرکز استان، مغازه‌ها در محلات به ویژه سوپرمارکت‌ها همچون روال همیشگی باز بوده و فقط مغازه‌های مرکز شهر تعطیل بودند.
مغازه‌های عرضه‌کننده مواد خوراکی و غذایی در مرکز شهر هم در حال ارائه خدمت به مشتریان خود هستند و تنها صاحبان مغازه‌های کیف و کفش و پوشاک با توجه به تعطیلی امروز و نداشتن مشتری، صنوف خود را تعطیل کرده‌اند.
معاون سیاسی، امنیتی و اجتماعی استاندار کردستان هم از دستگیری تعدادی از عوامل وابسته به گروهک‌های ضد انقلاب در استان کردستان که قصد ایجاد آشوب و تهیه خوراک رسانه‌ای در ساعات اولیه صبح امروز را داشتند خبرداد و گفت: ‌این عناصرکه اقدام به تهیه فیلم و عکس از مغازه‌ها و اماکن تجاری و صنعتی کرده بودند توسط سربازان گمنام امام زمان (عج) شناسایی و دستگیر شدند.
در فضای مجازی استان آذربایجان شرقی نیز خبری از تجمع عده‌ای از جوانان در محله "گلکار" و سر دادن شعار‌های ضد حکومتی منتشر شده بود که با حضور می‌دانی خبرنگار ایرنا و استعلام از نیروی انتظامی مشخص شد که این خبر تنها جریان‌سازی رسانه‌ای بوده است و موردی از اعتصاب و تجمع اعتراضی دیده نشد.
           
در سیستان و بلوچستان نیز هیچ فراخوانی برای برگزاری اعتصاب سراسری منتشر نشده است و تجمعی نیز در این استان در روز جاری رخ نداد.

در اصفهان نیز با وجود انتشار فیلم‌هایی در فضای مجازی از برگزاری تجمع در میدان آزادی با عنوان شکل‌گیری هسته‌های اولیه تعداد انگشت شماری در این منطقه حضور داشتند و تحرک خاصی به چشم نمی‌خورد.
بر اساس حضور میدانی خبرنگاران در مازندران از شرق تا غرب استان و بنا بر گزارش مسوولان امنیتی و انتظامی هیچگونه تجمع یا فراخوانی نداشتیم و مردم در حال تماشا کردن رقابت‌های کشتی بودند.
    
در میادین اصلی شیراز و شهرک‌های تابعه نیز اوضاع عادی است، با وجود تلاش دشمن برای ایجاد ناامنی در مرودشت روابط عمومی سپاه فجر استان اعلام کرد که افرادی که درصدد تحریک مردم بودند توسط سربازان گمنام امام زمان سپاه شناسایی وبازداشت شدند.

به گفته خبرنگاران تجمعات محدودی در اراک شکل گرفت که با حضور ماموران انتظامی پراکنده شدند اما در دیگر شهرستان‌های استان مرکزی هیچ تجمعی مشاهده نشده است.

گزارش میدانی خبرنگاران ایرنا از سطح شهر تهران نیز از اوضاع عادی در شهر حکایت می‌کند و تنها تجمع تعدادی معدودی از دختران و پسران در محدوده دانشگاه تهران، خیابان انقلاب و کیدان فردوسی شکل گرفت که با حضور پلیس خاتمه یافت.
در قم نیز هیچگونه تجمع یا اقدام اعتراض‌آمیز مشاهده نشده و حضور موکب‌ها و دسته‌های عزاداری، حال و هوای معنوی را در خیابان‌های شهر ایجاد کرده است.
       
با وجود شیطنت در فضای مجازی استان لرستان و انتشار خبری در خصوص تخریب قبر "نیکا شاکرمی" از کشته شدگان اغتشاشات پارسال و مسدود شدن راه‌های دسترسی به مزار وی خوشبختانه هیچ تجمعی تا کنون در خرم آباد و شهر‌های استان شکل نگرفته و فضای لرستان عادی است.
در اورامانات نیز شماری از گردشگران و مردم در فضا‌های گردشگری این شهر حضور دارند و فعالیت‌های صنفی مرتبط با این حوزه جریان دارد.
واحد‌های صنفی در پاوه و روانسر و اورامانات با وجود تعطیل رسمی اغلب باز است و بر اساس مشاهدات خبرنگاران ایرنا در کرمانشاه مرکز استان؛ واحد‌های صنفی بخاطر تعطیلی رسمی بسته و شهر نسبتاً خلوت است.
           
در خوزستان نیز تا لحظه مخابره خبر( ساعت ۲۱:۵۰ دقیقه ) هیچ تجمع و تحرکی نه در اهواز و نه در سایر شهر‌ها شکل نگرفته است.
 خبرنگاران ایرنا از گرگان مرکز استان گلستان خبر دادند که در این شهرستان هم هیچگونه تجمع اعتراض‌آمیزی شکل نگرفته و تیر معاندان به سنگ خورد. در عین حال سازمان اطلاعات فرماندهی انتظامی گلستان نیز از کشف ۱۸ قبضه سلاح شامل ۱۶ اسلحه جنگی و ۲ سلاح شکاری از اعضای یک باند قاچاق اسلحه توسط سازمان اطلاعات انتظامی این استان خبر داد که در این رابطه ۲ نفر را دستگیر و پس از تکمیل پرونده تحویل مراجع قضایی داده است.
 وضعیت در شهر‌های ارومیه و شهر‌های شمالی آذربایجان غربی نیز آرام است و در بسیاری از شهر‌های استان ازجمله میاندوآب، باروق، چهاربرج و تکاب عزاداری سالروز شهادت حضرت امام رضا (ع) برگزار شد.
      
با وجود انتشار اخباری در فضای مجازی استان قزوین مبنی بر به آتش کشیدن خودرو‌های پلیس توسط تجمع‌کنندگان فضای این استان آرام گزارش شده است و پس از پیگیری خبرنگاران مشخص شد این اخبار صرفاً شیطنت رسانه‌ای دشمنان بوده است.
همچنین براساس فراخوان ضد انقلاب بر سر مزار "سپهر اسماعیلی" مردم در حال زیارت اهل قبور بودند و نشان دادند که از اهداف پشت پرده دشمنان برای برهم زدن نظم عمومی و ایجاد تفرقه آگاه هستند و توطئه دشمنان را نقش برآب کردند.
فرمانده انتظامی بوکان هم از دستگیری چند جوانی که اقدام به ایجاد اخلال در آرامش عمومی کرده بودند خبر داد، این افراد با حرکات نمایشی خطرناک با موتورسیکلت اقدام به مزاحمت برای شهروندان کردند.
            
 مشاهدات حاکی از جو آرام همدان در خیابان‌های مرکزی و سایر نقاط شهر همدان است، تاکنون گزارشی از تجمع و سردادن شعار گزارش نشده است، به گفته منابع امنیتی افرادی که در فضای مجازی فعالیت‌های تحریک‌آمیز داشتند از سوی نهاد‌های ذی ربط تذکر گرفته‌اند.
            
همچنین در استان هرمزگان حاکیست با وجود دعوت از مردم برای اغتشاش و برگزاری تجمع در چهار راه نخل ناخدا بندرعباس شرایط در این شهر عادی است و هیچ تحرکی به چشم نمی‌خورد.
در اردبیل هم گزارش می‌رسد که وضعیت در این استان عادی است و با اشراف اطلاعاتی سربازان گمنام اداره کل اطلاعات استان اردبیل و اقدامات دادستانی و دستورات قضایی صادره، دو نفر به‌اتهام اقدام علیه امنیت ملی شناسایی و بازداشت شدند.
برخی کانال‌های تلگرامی ضد انقلاب امروز از تخریب قبر "نیکا شاکرمی" از کشته شدگان اغتشاشات پارسال و مسدود شدن راه‌های دسترسی به قبر وی در لرستان خبر داده بودند که معاون سیاسی و امنیتی استاندار لرستان ضمن تکذیب ادعا‌های برخی گردانندگان کانال‌های تلگرامی گفت: هیچگونه تعرضی به قبر مرحومه شاکرمی صورت نگرفته و مسیر‌های منتهی به مزار وی مسدوده نشده و باز است.
در خرم آباد گزارش دادند که در این شهر و شهر‌های دیگر لرستان امروز وضعیت کاملاً عادی بوده و هیچگونه تجمعی شکل نگرفت.
با وجود فراخوان‌های تجمع از سوی رسانه‌های معاند برای برخی شهر‌ها از جمله سمنان، شاهرود، البرز، گیلان، گلستان، بجنورد، چهار محال و بختیاری، زنجان، ایلام، خراسان جنوبی، کیش، قشم و کرمان اوضاع عادی است و تحرک خاصی به چشم نمی‌خورد.
نام شما

آدرس ايميل شما

گزارش یک پرونده ناتمام؛ کنکور و پذیرش رتبه‌های بالا در رشته پزشکی

گزارش یک پرونده ناتمام؛ کنکور و پذیرش رتبه‌های بالا در رشته پزشکی

با برگزاری هر دوره کنکور برخی موارد همواره به عنوان بحث‌های حاشیه این آزمون بزرگ مطرح ...
(ویدئو) بوفالوهای پلیس

(ویدئو) بوفالوهای پلیس

برخی از افسران کهنه کار پلیس می‌گویند که بوفالوها می‌توانند بوی یک جنایتکار را از فاصله ...
شفافیت ناکام

شفافیت ناکام

طرح شفافیت، از‌جمله طرح‌های بازمانده از مجلس دهم است که قصه پرغصه‌ای دارد. برای بررسی ...
1