کد QR مطلبدریافت لینک صفحه با کد QR

یادداشت ارسالی؛

اقدامات ماندگار و غیر قابل تکرار هاشمی پور در مجلس دهم

23 شهريور 1402 ساعت 19:52

بسیاری‌ها مجلس دهم شورای اسلامی را یک مجلس ضعیف نامگذاری کردند. ولی بعد‌ها مجلس یازدهم روی مجلس دهمی را سفید کرد. در آن مجلس اما بودند نمایندگانی که موفق ظاهر شدند و در سطح حوزه انتخابیه و یا بعضا ملی نام و عملکرد ماندگاری از خود به یادگار گذاشتند.


بسیاری‌ها مجلس دهم شورای اسلامی را یک مجلس ضعیف نامگذاری کردند. ولی بعد‌ها مجلس یازدهم روی مجلس دهمی را سفید کرد. در آن مجلس اما بودند نمایندگانی که موفق ظاهر شدند و در سطح حوزه انتخابیه و یا بعضا ملی نام و عملکرد ماندگاری از خود به یادگار گذاشتند.
بدون شک غلامرضا تاجگردون یکی از این نمایندگان در تراز ملی است. نماینده‌ای که فراتر از استان در سطح ملی یکی از مؤثرترین شخصیت‌ها و کارگزاران نظام در دوره چهارساله حضور خود در رأس کمیسیون برنامه و بودجه بود. علاوه بر هاشمی پور محمدعلی وکیلی یکی از سرمایه‌های انسانی استان و به عنوان نماینده مردم تهران در مجلس دهم نیز نماینده موفق و توانمندی ظاهر شد و در هیئت رئیسه مجلس نیز حضور داشت. علاوه بر این دو نباید از نام سردار عدل هاشمی پور نیز به سادگی گذشت. نماینده‌ای که به دور از هر گونه حاشیه و هیاهو صرفاً در پی امورات مردم و به سرانجام رساندن وعده‌های خود بود. نکته مهم در مورد هاشمی پور آن است که وی بر خلاف تاجگردون و وکیلی یک نماینده همسو با دولت نبود و اتفاقاً مانع تراشی‌های زیادی از سوی مدیران هم استانی علیه طرح و برنامه‌های وی نیز صورت می‌گرفت. اما اینهمه مانع از دوندگی و تلاش‌های شبانه روزی هاشمی پور نشد و طرح‌ها و پروژه‌های بسیار کلنگ زنی و تعریف شده و آمده در بودجه سالانه از نتایج تلاش‌های وی می‌باشد که البته این موارد بعد از نمایندگی وی دنبال نشد و کهگیلویه ماند و همان درد بزرگ توسعه نیافتگی.
هاشمی پور برخلاف همه نمایندگان ادوار مجلس شورای اسلامی از حوزه انتخابیه کهگیلویه بزرگ همان ابتدا به یک کمیسیون مهم و تخصصی رفت تا هم عیار خود را نشان دهد و هم در ادامه از معبر این کمیسیون به رشد و توسعه حوزه انتخابیه یاری رساند.
تجربه تلخ و سخت نماینده کهگیلویه در مجلس یازدهم که بعد از مدت زمان زیاد و بسختی در یک کمیسیون کم متقاضی عضو شد نشان داد که تفاوت و فاصله میان این نماینده تا آن یکی چیزی نیست که بتوان با شعار و ادعا آن را پر کرد.
جالب آن که قبل از آغاز به کار مجلس یازدهم اعوان و انصار رسانه‌ای نماینده ادعای ریاست مجلس را داشتند ولی در عمل عضویت در یک کمیسیون رویایی شد که تا مدت‌ها بر دلشان ماند.
کهگیلویه در بخش‌های مختلف از مصائب و محرومیت‌های بسیاری رنج می‌برد اما اوج این مشکلات را در بخش‌های زیرساختی و عمرانی می‌توان دید. بخش‌هایی که در طول سالیان و دوره‌های طولانی مورد غفلت قرار گرفته بودند و اساساً جایی در برنامه‌ها و پیگیری‌ها نمایندگان ادوار نداشتند. اما در دوره نمایندگی هاشمی پور بود که طرح‌های عمرانی به عنوان اولویت کهگیلویه مطرح شدند و گام‌های بزرگی در این راستا برداشته شد که اعتماد مجدد به هاشمی پور در این دوره یعنی احیاء همان طرح‌ها و برنامه‌ها و‌امید به خروج حوزه انتخابیه از محرومیت و تنگنای ارتباطی و اقتصادی است.
هاشمی پور نماینده‌ای به دور از هیاهو و حاشیه بود اما تجربه چهار سال نمایندگی وی نشان داد که بیش از دیگران در کنار مردم و نسبت به مردم دغدغه‌مند است. نطق تاریخی هاشمی پور و تاجگردون در روز استیضاح وزرای راه و شهرسازی و تعاون، کار و رفاه اجتماعی بخاطر سقوط هواپیمای مسافربری تهران- یاسوج نشان داد هاشمی پور هرگز جز بر روی مردم و مصالح مردم بر هیچ چیز دیگری اهل معامله نیست. در روزی که البته نماینده بویراحمد و دنا و همچنین وکیلی نماینده هم استانی مردم تهران سکوت را بر دادخواهی ترجیح دادند.
اگر قرار بر ارایه لیست از خدمات و اقدامات هاشمی پور باشد لیستی بلند در دست خواهد بود و جالب آن که هاشمی پور تنها نماینده‌ای است که قبل و بعد از نمایندگی‌اش نیز نقش یک نماینده مردمی و پیگیر را داشته است و دفتر و تلفن‌های تماس وی ۲۴ ساعته محل مراجعه و دادخواهی مردم حوزه انتخابیه و حتی استان کهگیلویه و بویراحمد و کشور برای حل مشکلاتشان است و این نماینده واقعی مردم نیز در این مسیر از هیچ کمکی کوتاهی نمی‌ورزد.


کد مطلب: 466958

آدرس مطلب :
https://www.kebnanews.ir/report/466958/اقدامات-ماندگار-غیر-قابل-تکرار-هاشمی-پور-مجلس-دهم

کبنانیوز
  https://www.kebnanews.ir

1