تاریخ انتشار
دوشنبه ۳۰ آبان ۱۴۰۱ ساعت ۲۰:۴۶
کد مطلب : ۴۵۴۷۰۹
جام جهانی 2022 قطر؛

کی روش: نمی‌خواهید تشویق کنید، در خانه بمانید / همه می‌دانند که بازیکنان من در چه شرایطی هستند / به کسانی که از ما حمایت نمی‌کنند، نیاز نداریم

۲
۱
کی روش: نمی‌خواهید تشویق کنید، در خانه بمانید /  همه می‌دانند که بازیکنان من در چه شرایطی هستند /  به کسانی که از ما حمایت نمی‌کنند، نیاز نداریم
کبنا ؛سرمربی تیم ملی فوتبال ایران انتقاداتش از هواداران حاضر در ورزشگاه را پی گرفت.
به گزارش کبنا، پس از شکست سنگین و غیرمنتظره مقابل انگلیس کارلوس کی روش برای اولین بار با چهره ای درهم رفته روبروی خبرنگاران نشست و به سوالات پاسخ داد.
او قبل تر در جریان بازی رو به هوادارانی که در ورزشگاه حضور داشتند، مقابل آنها به تندی حرکتی انجام داده که شاید در تاریخ بازی های ملی کم مانند باشد. کی روش که به شدت از شکست امروز عصبانی به نظر می آمد بعد از صحبت هایش در فلش اینترویو در نشست خبری سعی کرد از شاگردانش حمایت کند و البته پیام خود را به برخی از ایرانیان حاضر در قطر بفرستد.
آنچه که می خوانید صحبت های کامل مربی ای است که دوست ندارد اعتبار و خاطرات خوش دوران طولانی حضورش در ایران را با سه بازی ناموفق در جام جهانی عوض کند. او همچنان تهاجمی و امیدوار است و حتی شکست امروز مقابل انگلیس را یک درس بزرگ لقب داد تا تیمش بتواند از این روز دشوار عبور کند. و اما صحبت های مرد پرتغالی که قطعا بازتاب زیادی خواهد داشت:

حام جهانی 2022 قطر
*آنچه در توان داشتیم را در زمین پیاده کردیم 
ما تا آخرین توان جنگیدیم و شجاع بودیم. آن چه در توان داشتیم را در زمین پیاده کردیم .هنوز چیزی تمام نشده و ما دو بازی دیگر در جام جهانی داریم و تلاش می‌کنیم که با موفقیت آن‌ها را پشت سر بگذاریم.
*در نیمه اول بازی تمام شده بود
نظرم ساده و عملی است. در نیمه اول، بازی تمام شده بود. تنها هدفی که برای تیم ما مانده این که بتوانیم متحد و شجاع باشیم و تا جایی که می‌توانیم بجنگیم و فوتبال را مفتخر کنیم. این لحظات بد این اجازه را به ما داد که از ابتدا در سطح بالایی بازی کنیم.
*چیزهای زیادی از انگلیس یاد گرفتیم 
همه بازیکنان خیلی خوب بازی کردند. بازیکنان ما تجربه انگلیسی‌ها را نداشتند. امروز چیزهای زیادی از تیم ملی انگلیس یاد گرفتیم و نتیجه‌گیری می‌کنم که تیم ملی ما اکنون با شرایط بهتری آماده بازی بعدی است.
*الان بهتر از قبل آماده بازی ولز هستیم 
همانطور که گفتم، الان خیلی بهتر از قبل آماده بازی با ولز هستیم. رقابت در سطح بالایی است و همه چیز آماده است که کارمان را انجام دهیم و سعی می‌کنیم بازی بعد را ببریم. همیشه همینطور است. باید درس هایی را بیاموزیم و تمرکز کامل داشته باشیم و هیچ موضوعی در اطراف تیم نباشد. مهم این است که بدانیم چه چیزهایی رخ داده و چه چیزهایی را باید یاد بگیریم.
حام جهانی 2022 قطر
*کار ما عوض کردن گذشته نیست 
کار ما این نیست که گذشته را عوض کنیم. باید روی آینده تمرکز کنیم. اگر آدم فکر کند که شانس زیادی ندارد، کار زیادی نمی‌کند. تنها چیزی که در کنترل ماست، این است که فکرمان را آماده کنیم و مسائل را پیش ببریم.
*کسانی که نمی‌خواهند از تیم ملی حمایت کنند در خانه بمانند
من سوالتان را متوجه نمی‌شوم. اگر در دست من بود، نمی‌گذاشتم خیلی چیزها اتفاق بیفتد. اگر می‌توانستم بازی را کنترل کنم، من کسی نبودم که اظهارنظر بیشتری داشته باشم. همه می‌دانند که بازیکنان من در چه محیطی هستند. این شرایط، بهترین نیست. از نقطه نظر تعهد و تمرکز، شرایط بر بازیکنانم اثر می‌گذارد. آن‌ها انسان هستند. سال‌هاست که آن ها را می‌شناسم. آنها یک هدف دارند و می‌دانیم کسانی که مثل افسانه بودند را دنبال می‌کنند و به آن ها افتخار می‌کنم که بازی می‌کنند. من خیلی از کاری که کردم مفتخرم. البته اگر مثالی بخواهید، در ۲۰۱۴ و ۲۰۱۸ حمایت کامل داشتیم اما دیدید که امروز چه اتفاقی رخ داد. باید به کسانی که نمی‌خواهند تیم ملی را حمایت کنند بگویم که بهتر است در خانه بمانند، کسی به آن ها نیاز ندارد.
*نمی‌توانستیم خونریزی را کنترل کنیم 
من از داور درباره بیرانوند پرسیدم. نمی‌توانستیم خون‌ریزی را کنترل کنیم. چیزی که اتفاق افتاد این بود که بینی بیرانوند شکسته بود و وقتی خون‌ریزی را متوقف کردند بازی ادامه یافت و فکر کردیم که او نمی‌تواند دیگر بازی کند. علائمی بود که ممکن است مشکلاتی برای بازیکن به وجود آورد. متاسفانه یک دقیقه بعد از اینکه بازی را شروع کردیم، بازیکن قادر به ادامه بازی نبود.
*از ترکیب امروز تیم ملی چند نفر مقابل ولز بازی خواهند کرد؟
من نمی‌توانم به این سوال جواب بدهم. تا قبل از شروع بازی با ولز جواب روشنی به این سوال ندارم. علاوه بر این نتیجه، باید به درستی تجزیه و تحلیل کنیم. شاید باید بازیکنان از نظر فکری تقویت شوند. فقط پس از تجزیه و تحلیل کامل می‌توانیم به این سوال جواب دهیم.
*ترکیب تیم در این بازی غیرمنتظره بود. آیا قبول دارید که در انتخاب ترکیب اشتباه کردید؟ 
نه! چیزی که در این بازی اشتباه بود، کیفیت، سرعت و رقابت بازیکنان انگلیسی بود. با سرعتی که توپ را به چرخش در می‌آوردند، تیم ما نتوانست خود را با این سرعت تطبیق دهد. آنها در ۲۰ دقیقه اول سریع بودند. گل اول و دوم موقعی زده شد که انتظار نداشتیم. آنطور که گل زده شد، شوکه شدیم. درباره ترکیب بازیکنان باید بعد از بازی بررسی کنیم و ببینیم که چه اتفاقی رخ داد و چیزهایی که باید یاد بگیریم را یاد بگیریم. این نیست که ترکیب و زمین بازی مطرح نیست. موضوع این است که چگونه آموزش می‌گیریم و چگونه بازیکنان و مربی، خود را آماده می کنند و اگر که یک روز بخواهید به برزیل و آرژانتین و انگلستان نزدیک باشیم باید این مسائل را در نظر بگیریم. این مساله درباره زمین نیست. باید بدانیم چطور تمرین کنیم. اگر روی این زمینه ها کار نکنیم به موفقیت نمی رسیم.
حام جهانی 2022 قطر
یکسری افراد در اطراف تیم، تمرکز بازیکنان را به هم می‌زنند و بهتر است در خانه بنشینند. با این حال خیلی از مردم خوشبین به صعود تیم ملی ایران و بازی با ولز و آمریکا هستند. آیا تضمینی می‌دهید که تیم ملی به دور بعدی صعود کند؟
شما کاملا درست گفتید. در 2011 کار با تیم ملی را شروع کردیم. وقتی در 2014 مسابقه دادیم، به خوبی آماده شده بودیم. بازی فقط درباره آمادگی بود و تماشاگران در کنار ما بودند. چیزی که می‌توانم بگویم این است که فوتبال و توپ چیزی است که باید بگذارد بازیکنان ما حس کنند بهترین هستند و فکرشان باید بر فوتبال متمرکز باشد. وقتی من درباره ایرانی‌ها اظهارنظر کردم، البته به همه ایرانی ها خوش آمد می گویم اما از کسانی که می‌خواهند با موضوعاتی که درباره فوتبال نیست کارها را به هم بزنند، استقبال نمی‌کنیم. من با انگلیسی‌ها کار کرده‌ام و می‌دانم چقدر برای بازی در انگلیس علاقه وجود دارد.
*این بازیکنان می‌خواهند نماینده ایران باشند
در ایران فوتبال یک چیز مصنوعی نیست. علاقه به فوتبال، واقعی است و رویای آنها این است که فوتبال بازی کنند و جام جهانی اتفاق افتاده و می‌خواهند بازی کنند. اجازه دهید این بازیکنان بازی کنند چون می‌خواهند نماینده کشورشان باشند. همه تیم های ملی که اینجا هستند، مسائلی دارند. این بازیکنان فقط می‌خواهند بازی کنند. همه تیم‌های دیگر هم مسائلی دارند. همه از تیم ما تقدیر می‌کنند که شهامت دارند که بازی کنند، بنابراین اجازه دهید کارشان را انجام دهند. درست نیست که به این کشور بیایید و از آنها بخواهید کاری کنند که مسئولیت‌شان نیست. بازیکنانم اینجا هستند که بازی کنند و باعث افتخار کشور شوند و خوشحالی را برای مردم و کشور بیاورند.
وقتی شما به عنوان مربی در بین نیمه سه بازیکن خود را تغییر می دهید یعنی نه تنها کار طبیعی خود را انجام نداده اید بلکه حتی نمی توانید آن اشتباه بزرگ را جبران کنید و چنین شد که ترکیب بهتر ایران در نیمه دوم هم سه گل از حریف دریافت کرد. در واقع ما آنقدر بد بودیم که هری ردنپ سرمربی مشهور و باسابقه انگلیسی در گفتگو با محمدحسین میثاقی از اینکه ایران کوچکترین واکنشی به گل های خورده نداشت، شگفت زده شده بود. 
البته دنیا برای تیم ملی به پایان نرسیده است و کسب حداقل چهار امتیاز طی دو بازی مقابل ولز و امریکا می تواند به تجربه حضور ما در جام جهانی رنگ دوباره ای بدهد. البته به شرطی که کی روش اشتباهات سریالی خود را پذیرفته باشد.
حالا در انتظار شنیدن صحبت های سرمربی تیم ملی ایران در نشست مطبوعاتی بعد از این شکست هستیم؛ او یک توضیح مناسب و به دور از فرارهای همیشگی را به ما بدهکار است!
نام شما

آدرس ايميل شما

ممو
Iran, Islamic Republic of
کبنای عزیز چرا صورت مسله را پاک میکنید ایراد از کی روش نیست
ایراد از اون افرادی است که فرمایش مقام معظم رهبری را نادیده میگیرند سرود ملی را نمی خونند خدا باید جواب اینا رابده من از ته دل خوشحال شدم که با ختن واونم سنگین چون اینا با خدا در افتادند
دیدید اون دماغ فیلی را چطور نابود کرد و اون اقای گل ایران را چطور عزت داد وعزیز کرد
کار خدا بی حکمت نیست مشکل از کی روش نیست مشکل از یه عده لامذهب است
علی
Iran, Islamic Republic of
جناب کارلوس کی‌روش قبول کن بدجور اشتباه کردی... غرورت اجازه نمیده اینجوری له بشی اما بفهم حال و احوال اسکوچیچ رو هنگام ترک کشور ایران که دیگران لهش کردن... اونو مدیریت ناقص و شمارو هم مدیریت ناقص تر از قبل و مربی انگلیس
درخشش دو عضو هیئت علمی و دو دانش‌آموخته دانشگاه یاسوج در جمع «دانشمندان برتر دنیا»

درخشش دو عضو هیئت علمی و دو دانش‌آموخته دانشگاه یاسوج در جمع «دانشمندان برتر دنیا»

دو عضو هیات علمی و دو دانش آموخته دانشگاه یاسوج در سال ۲۰۲۲ میلادی در لیست یک درصد دانشمندان ...
سید محمد خاتمی: براندازی نه ممکن است نه مطلوب

سید محمد خاتمی: براندازی نه ممکن است نه مطلوب

سید محمد خاتمی: انکار وضع بدی که به نام زندگی بر مردم تحمیل می‌شود نارضایتی را از بین ...
راه تغییرات از کدام طرف است؟

راه تغییرات از کدام طرف است؟

اولین و شاید جدی‌ترین گام در مسیر انجام اصلاحات و تغییرات در جوامع مختلف، نیازمند پذیرش ...
1