تاریخ انتشار
سه شنبه ۲۹ شهريور ۱۴۰۱ ساعت ۱۴:۴۶
کد مطلب : ۴۵۲۶۳۲
نمایندگان مجلس در نشست علنی امروز مطرح کردند

قالیباف: مجلس موضوع مهسا‌امینی را تا اصلاح ساختار‌ها رسیدگی می‌کند / موضوع «مهسا‌» به طور کامل شفاف‌سازی شود / افراد در پیگیری اتفاقات رخ داده از جاده انصاف خارج نشوند

۰
قالیباف: مجلس موضوع مهسا‌امینی را تا اصلاح ساختار‌ها رسیدگی می‌کند / موضوع «مهسا‌» به طور کامل شفاف‌سازی شود / افراد در پیگیری اتفاقات رخ داده از جاده انصاف خارج نشوند
کبنا ؛نشست علنی امروز مجلس شورای اسلامی (سه شنبه 29 شهریورماه 1401) به ریاست محمد باقر قالیباف برگزار شد و مرگ مهسا امینی دختری که توسط گشت ارشاد بازداشت شد، مهمترین موضوعی بود که در این نشست نمایندگان مجلس به آن پرداختند.
به گزارش کبنا، محمدباقر قالیباف در نشست علنی امروز (سه‌شنبه ۲۹ شهریور ماه) مجلس شورای اسلامی در نطق پیش از دستور، گفت: برگزاری باشکوه مراسم عزاداری اربعین شهادت سید الشهداء در کشور عراق، بار دیگر اتحاد اعتقادی شیعیان سراسر جهان حول محور نور تابان اهل بیت را به جهانیان نشان داد؛ علاقه قلبی مردم به امام حسین علیه السلام، تفرقه‌افکنی‌ها را خنثی و دشمنان اسلام و مسلمین را نا‌امید و سرخورده می‌سازد.
مسئولان مربوطه در سال آینده کاستی‌های زیرساختی و خدماتی موجود در مراسم اربعین، به خصوص در مرز‌ها را مرتفع کنند
رئیس مجلس شورای اسلامی افزود: ملت شریف ایران، با وجود برخی مشکلات و سختی‌های موجود، امسال پر شورتر از گذشته، خود را به کربلا رساندند و در راهپیمایی باشکوه اربعین حسینی حاضر شدند؛ از مسئولان مربوطه انتظار می‌رود با توجه به علاقه روزافزون مردم به شرکت در این مراسم معنوی-سیاسی، با برنامه‌ریزی بهتر در سال آینده کاستی‌های زیرساختی و خدماتی موجود، به خصوص در مرز‌ها را مرتفع کنند تا سیل مشتاقان امام حسین(سلام ا... علیه) بتوانند با کمترین سختی در مراسم باشکوه اربعین حسینی حاضر شوند.
وی اضافه کرد: ملت عراق نیز با تمام وجود و با عشقی خالص، به زائران ابا عبدالله خدمت‌رسانی کردند و همچون سال‌های گذشته، مهمان‌نوازی شایسته‌ای از عموم زائران عتبات عالیات به نمایش گذاشتند که اینجانب به نمایندگی از مردم ایران وظیفه خود می‌دانم از همه مسئولان و مردم عراق بخاطر این خدمت بی‌منت، خاضعانه کمال تشکر را داشته باشم. این راهپیمایی عظیم به لطف خداوند هر سال باشکوه‌تر از سال‌های قبل برگزار می‌شود و پیوند‌های محکم و قلبی ملت‌های مختلف، به خصوص ملت ایران و عراق و پیشرفت اسلام‌خواهی ملت‌ها را نشان خواهد داد.
رئیس قوه مقننه کشورمان با بیان اینکه همچنین به مناسبت فرا رسیدن هفته دفاع مقدس، یاد و خاطره امام راحل و شهدای سرافراز ایران عزیز را گرامی می‌دارم و به تمامی آزادگان و جانبازان و یادگاران دفاع مقدس درود می‌فرستم، ادامه داد: جاودانه بودن یاد شهدا، سنت تغییرناپذیر الهی است و غبار زمان، هرگز نخواهد توانست یاد و خاطره شهدای والامقام را از ذهن و ضمیر ملت ایران پاک کند؛ پاک‌ترین فرزندان ایران، در راه دفاع از ارزش‌های اسلام و انقلاب اسلامی و برای عزت و امنیت مردم از جان شیرین خود گذشتند و خون مقدس آنان تا ابد، جوانان را به برداشتن گام‌های استوار در راه حق و هراس نداشتن از دشمنان دعوت خواهد کرد.
فرهنگ دفاع مقدس راهگشای مشکلات امروز ماست
قالیباف تصریح کرد: بار‌ها گفته‌ایم و بازهم باید تأکید کنیم که فرهنگ دفاع مقدس راهگشای مشکلات امروز ماست؛ اگر همان روحیة خداباوری و مردم‌باوری آن سال‌ها را در اداره کشور و حل مشکلات اقتصادی به کار بگیریم، خواهیم توانست گره از زندگی مردم باز کنیم. باور‌های برخاسته از فرهنگ جهاد و شهادت و شیوه‌های مدیریتی مردمی در دفاع مقدس، گمشده امروز ماست و بازگشت به آن تنها راهیست که می‌تواند پیشرفت و توسعه را همراه با عدالت برای مردم به ارمغان بیاورد.
رئیس مجلس شورای اسلامی ادامه داد: در پایان، درگذشت خانم مهسا‌امینی را به خانواده محترم‌ایشان تسلیت می‌گویم، درگذشت‌ایشان، داغی بر دل‌های ما گذاشت و از ساعات اول اطلاع نمایندگان از وقوع حادثه، ارکان نظارتی مجلس با حساسیت تمام، فرایند رسیدگی این حادثه را در دستور کار خود قرار دادند. اینجانب مجدداً تأکید می‌کنم که رسیدگی دقیق و اطلاع‌رسانی تمامی ابعاد پرونده‌ی درگذشت‌ایشان، ضروری است؛ لازم است کمیسیون امور داخلی مجلس شورای اسلامی با حداکثر دقت و موشکافی کامل تمامی زوایا، در سریع‌ترین زمان ممکن نتیجه کارشناسی خود را برای اطلاع نمایندگان و مردم شریف ایران گزارش کند.
مجلس موضوع مهسا‌امینی را تا اصلاح ساختار‌ها، فرآیند‌ها و شیوه اجرا در گشت امنیت اخلاقی رسیدگی می‌کند
وی اضافه کرد: همچنین کمیسیون مذکور وظیفه دارد علاوه بر بررسی مصداقی درگذشت مرحومه مهسا‌امینی، برای جلوگیری از تکرار این قبیل موارد، فرایند‌ها و شیوه‌ی اجرا در گشت‌های امنیت اخلاقی فرماندهی کل انتظامی را مورد بررسی قرار دهد تا برای رفع شدن اشکالات موجود در چگونگی اجرای آن، اقدام شود.
قالیباف افزود: متأسفانه دستگاه‌های متعدد فرهنگی و اجتماعی در مقوله حجاب وظایف ایجابی خود را به درستی انجام نمی‌دهند، در چنین شرایطی مواجهه با هنجارشکنی‌ها، نیاز به برنامه‌ریزی دقیقتر با ضوابطی روشن و استفاده از نیرو‌های آموزش دیده، توسط فرماندهی کل انتظامی دارد تا با مسئولیت‌پذیری کامل، از اعمال سلیقه‌های شخصی و خطا‌های فردی و سیستمی جلوگیری نماید و این اقدامات مورد پذیرش عموم مردم عزیز و نجیب ایران قرار گیرد.
مردم با هوش سیاسی که دارند با اشک تمساح رسانه کودک‌کش سعودی گریه نمی‌کنند
وی با بیان اینکه یادآوری این نکته مهم لازم است که دشمن همانند رویه همیشگی خود بدنبال موج سواری از هر اتفاقی است و التهاب آفرینی و ایجاد آشوب در کشور را در دستور کار خود قرار داده است، تصریح کرد: متأسفانه عده‌ای در داخل نیز خواسته یا ناخواسته در جهت خواست دشمن حرکت می‌کنند. اما مردم عزیز ما هوش سیاسی خود را نشان داده‌اند و فرق بین دلسوزی و منفعت طلبی را می‌فهمند و با منافقانی که زمانی، خودشان چند هزار نفر از مردم عادی را شهید کردند و حالا داعیه دار درگذشت یک نفر شده‌اند، همراهی نکرده و با اشک تمساح رسانه وابسته به حکومت کودک کش سعودی، گریه نمی‌کنند.
قالیباف افزود: از روز اول، رئیس جمهور محترم، دولت، مجلس و قوه قضاییه مجدانه پیگیر علل این حادثه و مشخص شدن مقصرین بوده‌اند. زمان نشان خواهد داد که اعتماد مردم درست بوده و همه دستگاه‌های کشور در پیگیری این مسأله کوچکترین اغماضی نخواهند کرد.
رئیس قوه مقننه کشورمان ادامه داد: ان شاءالله مجلس هم این اتفاق را برای روشن شدن موضوع و اصلاحات مورد نظر ساختار‌ها و فرایند‌ها، رسیدگی می‌کند و مردم نیز اجازه هرنوع سوءاستفاده را به دشمنان و همراهان آنان نخواهد داد.
برخی گروه‌ها زن را اسم رمز آشوب‌های خود قرار داده‌اند

نماینده مردم شهرکرد در مجلس با بیان اینکه اگر نظام اسلامی در سال ۸۸ صبر انقلابی را مسئولیت خود میدانست، امروز اقدام انقلابی را در دستورکار قرار خواهد داد، گفت: سؤال اصلی از جریان مشخص سیاسی در کشور این است که لیدر‌های شما در فتنه ۸۸ ظلم بزرگ را به نظام اسلامی تحمیل کردند و آن روز کلید رمزشان ندا آقاسلطان بود و امروز مهسا‌امینی. شما زن را اسم رمز آشوب‌هایتان قرار داده‌اید.
 احمد راستینه هفشجانی در نشست علنی امروز (سه شنبه، ۲۹ شهریورماه) مجلس شورای اسلامی در تذکر شفاهی عنوان کرد: گرچه فوت سرکار خانم‌امینی سبب جریحه دار شدن افکار عمومی و داغدار شدن خانواده محترم‌ایشان شد و به خانواده وی نیز تسلیت عرض می‌کنیم، اما همانگونه که رئیس جمهور و رئیس قوه قضائیه تأکید کردند انتظار می‌رود ابعاد دقیق این موضوع صریحاً شفاف بیان شود تا «سیه رو شود هرکه در آن غش باشد».
نماینده مردم شهرکرد، بن وسامان در مجلس ادامه داد: سؤال اصلی از جریان مشخص سیاسی در کشور این است که لیدر‌های شما در فتنه ۸۸ ظلم بزرگ را به نظام اسلامی تحمیل کردند و آن روز کلید رمزشان ندا آقاسلطان بود و امروز مهسا‌امینی. شما زن را اسم رمز آشوب‌هایتان قرار داده‌اید.
وی افزود: شما قتل مرحوم میترا استاد به دست لیدر جریان اصلاح طلب را دیدید، در احراز قتل نتوانستید شک و شبهه ایجاد کنید، حرمت و کرامت زن را با طرح پرستو بودن او زیرسؤال بردید، حالا شده‌اید مدافع حقوق و کرامت زن؟ به همه فتنه انگیزان و دروغ انگیزان که این روز‌ها در فضای مجازی به هر دروغی متوسل می‌شوند، تذکر می‌دهیم که اولاً اگر نظام اسلامی در فتنه ۸۸ صبر انقلابی را مسئولیت خود میدانست، امروز اقدام انقلابی را در دستورکار قرار خواهد داد.
روشنفکران در مورد حادثه مرگ مهسا‌امینی با منافقان و سلطنت طلبان همراه نشوند

رضا تقی پور در نشست علنی امروز (سه شنبه ۲۹ شهریورماه) مجلس شورای اسلامی ضمن تسلیت به خانواده مهسا‌امینی گفت: عده‌ای که ادعای روشنفکری دارند، همگام و همراه با منافقین، سلطنت طلبان و مزدوران کودک کش صهیونیست و آل سعود در جنگ تمام عیار رسانه‌ای علیه نظام مقدس جمهوری اسلامی صف‌آرایی کردند و سناریو‌های تکراری کشته‌سازی و ایجاد آشوب‌های ساختارشکنانه و اقدامات ضدامنیت ملی را همراه با کموله خون آشام و منافقان تروریست دنبال می‌کنند.
وی افزود: به آن‌ها هشدار می‌دهیم که از خشم و طوفان و عزم ملت بترسید که دامانتان را خواهد گرفت و از تهمت، دروغ و افترا علیه این نظام مقدس و سربازان امنیت ملی پرهیز کنید که این شرط انصاف نیست.
زنان
کلید واژه آشوب‌های کشور است/ وزیر کشور موضوع مهسا‌امینی را روشنگری کند

نماینده مردم سقز و بانه در مجلس تأکید کرد: آقای رئیس جمهور حادثه تلخی اتفاق افتاده و در آن شکی نیست و نباید به بهانه سوء استفاده دشمن ما هم سکوت کنیم.
بهزاد رحیمی در نشست علنی امروز( سه شنبه ۲۹ شهریور) مجلس شورای اسلامی در نطق میان دستور خود گفت: عرض تسلیت و مراتب همدردی خود را از این تربیون خدمت خانواده محترم‌امینی و همه مردم کردستان و خانواده‌های جانباختگان حوادث اخیر را اعلام می‌کنم. از ابراز همدردی و همراهی رئیس جمهور محترم، مسئولین استانی و کشوری برای همدردی و عرض تسلیت به این خانواده داغ دیده تشکر می‌کنم و انتظار داریم شخص وزیر کشور برای عرض تسلیت و تسلی خاطر این خانواده و آرامش شهرستان در میان این خانواده حضور پیدا می‌کرد.
نماینده مردم سقز و بانه در مجلس ادامه داد: من بهزاد رحیمی به عنوان نماینده مردم کردستان در مجلس شورای اسلامی امروز با تمام وجود از رفتار‌های قهری گشت ارشاد که حرمت زنان را در جامعه اسلامی می‌شکند و از بین می‌برد احساس نگرانی و اعتراض دارم. هر چند زحمات نیروی انتظامی در برقراری امنیت و نظم و حفظ تمامیت ارضی کشور قابل انکار نیست و قدردان هستیم ولی عملکرد و موضع‌گیری این نهاد در این واقعه قابل قبول نیست و اطلاع‌رسانی‌های قطره‌ای و دیر هنگامی انجام شده است.
وی اظهار داشت: حضرت امام خمینی(ره) فرمودند مردم کردستان بر گردن مردم و نظام حق بسیاری دارند و هر خدمت در این خطه عجر و پاداش دو برابر دارد. زنان کرد نماد و نشانه عفت و صلابت و سخت کوشی هستند. مهسا‌امینی مهمانی عزیز از دیار کردستان می‌خواست چند روزی را در قلب تهران مهمان شما در پل طبیعت باشد و زیبای‌های کشور را ببیند اما قربانی تشکیلاتی به نام گشت ارشاد شد و جانش را تسلیم رعب و وحشت آنان کرد که همیشه برای زنان ما استرس آفرین بودند.
این نماینده مجلس مطرح کرد: ما کرد‌ها زنان را آفریننده و زندگی بخش می‌دانیم، زنان و دختران کرامت دارند، حرمت و کرامت انسانی آن‌ها را حفظ کنید این زنان و دخترانی که امروز از ما احساس خشم و تنفر دارند با چه ذهن و‌اندیشه‌ای در این جامعه زندگی کنند؟
رحیمی گفت: آقای رئیس جمهور ۴۳ سال از عمر نظام مقدس جمهوری اسلامی می‌گذرد، همیشه مدعی بودند مشکل فرهنگی وجود دارد. آیا هنوز به این باور نرسیده‌اید که فرهنگ با پلیس و ارعاب و تهدید حل نمی‌شود؟ مشکل فرهنگی در ۴۳ سال عمر نظام ۱۲ سال مدرسه و چند سال دانشگاه نتواسته‌ایم نهادینه کنیم بعد می‌خواهیم با زور و تهدید دختران را هدایت کنیم و با برگزاری کلاس یکساعت توسط گشت ارشاد با فرهنگشان کنیم پس آموزش و فرهنگ را به پلیس واگذار کنید تا به روش خود عمل کنند و کم کاری دستگاه‌های متولی را خودشان جبران کنند.
نماینده سقز تأکید کرد: به خاطر چند تار موی خانم جوان، پلیس مرد ناموس مردم را بغل می‌کند تا به ماشین گشت ارشاد ببرد، وزیر کشور اگر دیروز از مرگ کولبران، تصادف جاده، فقر و اعتیاد گله‌مند بودیم و فریاد میزدیم امروز باید گشت ارشاد به آن اضافه کنیم هنوز شما جواب و علت کشتار کولبران با توجه دستور مقام معظم رهبری در برخورد با آنان را نداده‌اید.
رحیمی گفت: آقای رئیس جمهور حادثه تلخی اتفاق افتاده و در آن شکی نیست و نباید به بهانه سوء استفاده دشمن ما هم سکوت کنیم واضح است که با طراحی پیچیده رو به رو هستیم و اگر درست و منطقی با قضایا برخورد نکنیم به حق مطلب جفا می‌شود و از اصل موضوع و چرایی فوت مهسا دور می‌شویم لذا به عنوان خواست عمومی مردم از ما نمایندگان مجلس شورای اسلامی گشت ارشاد و قانونی که کرامت انسانی را زیر پا می‌گذارد باید بازنگری کنیم و جامعه را بیشتر درک کنیم.
این نماینده مجلس بیان کرد: رئیس جمهور و نمایندگان مجلس و همه نهاد‌های حکومتی و حاکمیتی صدای مردم را بشنویم و جامعه و مردم کف خیابان را از خودمان نا‌امید نکنیم و کرامت آن‌ها را حفظ کنیم مردم به خاطر سیاست‌های فعلی زیر بار تورم، بیکاری و اجاره مسکن کمر شکسته‌اند از وزیر کشور انتظار دارم بدون فوت وقت نسبت به روشنگری ابعاد قضیه شفاف‌سازی کند و بیش از این سکوت و توجیه یک طرفه نکند تا بیش از این مورد بهره‌برداری رسانه‌ها قرار نگیرد زیرا طوری طراحی کرده که کلید آشوب‌های پیش رو کشور زنان باشند و باید هوشیار باشیم.
اهانت‌ها به حجاب به صورت روان‌شناسانه و جامعه‌شناسانه بررسی شود

نماینده مردم تبریز در مجلس گفت: در حاشیه حادثه تلخ رخ داده، اهانتهایی به حجاب و مقامات رسمی شد که باید به صورت جامعه‌شناسانه و روان‌شناسانه بررسی شود.
 محمدحسین فرهنگی در نشست علنی امروز (سه شنبه ۲۹ شهریورماه) مجلس شورای اسلامی در تذکری شفاهی گفت: حادثه تلخی که در جریان یک احضار رخ داد، همه مردم عزیز ما را در سطح کشور آزرده خاطر کرد چه تقصیر قصور بوده باشد و چه نباشد، حادثه بسیار تلخی بود و مقامات کشور به صورت گسترده اظهار ناراحتی و تاثر کردند و در کنار آن نیز بر پیگیری‌ها تأکید نمودند.
نماینده مردم تبریز، آذرشهر و اسکو در مجلس یازدهم افزود: در حاشیه آن اهانتهایی به حجاب و مقامات رسمی شد و باید مجلس در قبال آن قدم محکمی بردارد، استدلال‌های نادرست و اتفاقات تلخی که رخ داد، باید جامعه‌شناسانه و روان‌شناسانه بررسی گردد و برای آن راه حل‌های روشنی اتخاذ کنند. /
بازنگری عملکرد گشت ارشاد در دستور کار مجلس قرار گیرد

نماینده مردم بوکان در مجلس خواستار توجه به حقوق شهروندی و قانون اساسی و بازنگری عملکرد گشت ارشاد از سوی مجلس شد.
انور حبیب‌زاده بوکانی در نشست علنی امروز (سه‌شنبه ۲۹ شهریور ماه) مجلس شورای اسلامی در تذکر شفاهی خود گفت: فوت مهسا‌امینی دختر ۲۲ ساله سقزی که از سوی گشت ارشاد به مرکز امنیت اخلاقی منتقل شده بود، موجب جریحه‌دار شدن افکار عمومی شد که بسیار متأثرکننده بود.
نماینده مردم بوکان در مجلس در ادامه ضمن تسلیت به خانواده آن مرحومه گفت: این موضوع به صورت جدی از سوی مجلس، به ویژه نمایندگان کرد پیگیری می‌شود همچنین رؤسای قوا نیز در این خصوص قول پیگیری داده و رئیس مجلس نیز طی تذکرات و اظهارات خود گفته است موضوع را با جدیت پیگیری می‌کند و گزارش آن را به مردم می‌دهد.
حبیب‌زاده بوکانی در پایان خاطر نشان کرد: بازنگری عملکرد گشت ارشاد نیز باید در دستور کار مجلس قرار گیرد و مجلس نسبت به حقوق شهروندی و قانون اساسی حساس‌تر باشد و با عاملان این اتفاق نیز برخورد شود.
افراد در پیگیری اتفاقات رخ داده برای خانم‌امینی از جاده انصاف خارج نشوند

نماینده مردم تهران در مجلس گفت: به عنوان یک پدر داغدار که خانم‌امینی را مانند دختر و فرزند خود می‌دانم، نصیحت می‌کنم و تذکر می‌دهم که افرادی که مسائل را پیگیری می‌کنند از جاده انصاف خارج نشوند و جمهوری اسلامی همیشه مظلوم را مظلوم‌تر نکنند.
عبدالحسین روح الامینی نجف آبادی در نشست علنی امروز (سه‌شنبه ۲۹ شهریور ماه) مجلس شورای اسلامی در تذکر شفاهی خود گفت: در آستانه عضویت ایران در اجلاس شانگ‌های و نشست مجمع عمومی سازمان ملل عده‌ای قصد دارند از فضای پیش آمده برای خانم مهسا‌امینی که باید به خانواده وی تسلیت گفت، سوء استفاده کنند.
نماینده مردم تهران، شمیرانات، ری، اسلامشهر و پردیس در مجلس شورای اسلامی ادامه داد: به عنوان یک پدر داغدار که خانم‌امینی را مانند دختر و فرزند خود می‌دانم، نصیحت می‌کنم و تذکر می‌دهم که افرادی که مسائل را پیگیری می‌کنند از جاده انصاف خارج نشوند و جمهوری اسلامی همیشه مظلوم را مظلوم‌تر نکنند.
وی افزود: این فرصت به ضدانقلاب، سلطنت‌طلبان، کومله و منافقین که در خون ۱۷ هزار شهید ترور شنا می‌کنند، داده نشود بسیار واضح است که مهسا‌امینی بهانه بوده و اصل نظام در این تحرکات نشانه است. به عنوان یک پدر داغدار توصیه می‌کنم مسیر را از مسیر ضدانقلاب جدا کنند.
موضوع مهسا‌امینی به طور کامل شفاف‌سازی شود

سخنگوی فراکسیون مستقلین ولایی مجلس با اشاره به نشست فراکسیون متبوع خود گفت: نمایندگان معتقد بودند معضلات فرهنگی کشور راهکار‌های خاص خود را دارد و باید با ابزار‌های فرهنگی گره‌های فرهنگی باز شود و از هرگونه رفتار غیراخلاقی، خشونت‌آمیز و قهری باید پرهیز شود.
محمدعلی محسنی بندپی در تشریح نشست صبح امروز(سه شنبه، ۲۹ شهریور ماه) فراکسیون مستقلین ولایی مجلس شورای اسلامی با بیان اینکه نوری قزلجه گزارشی از سفر خود به همراه رئیس جمهور از شرکت در اجلاس سازمان همکاری‌های شانگ‌های و جلسات دوجانبه در ازبکستان ارائه کرد، گفت: وی ابراز‌امیدواری کرد که حضور ایران در سازمان همکاری‌های شانگ‌های فتح بابی برای گسترش توسعه اقتصادی و تجاری در کشور خواهد بود و فضایی برای مشارکت بیشتر ایران در عرصه بین‌المللی در حوزه‌های اقتصادی و سیاسی ایجاد می‌کند.
نماینده مردم نوشهر، چالوس و کلاردشت در مجلس شورای اسلامی در ادامه با بیان اینکه دستور کار بعدی جلسه بررسی مصوبه کمیسیون عالی تنظیم‌گری فضای مجازی در شورای عالی فضای مجازی بود که به تصویب طرح صیانت
معروف است، عنوان کرد: در این مورد نمایندگان حفظ شأن و قانونگذاری مجلس و حفظ حقوق اساسی مردم در حوزه اینترنت و فضای مجازی را مورد تأکید قرار دادند.
وی همچنین با اشاره به مسائل بررسی شده در حوزه پیاده روی اربعین در این جلسه، افزود: همکاران از حرکت مردمی میلیونی سیاسی-دینی جهانی در اربعین تشکر کردند و بر لزوم برنامه‌ریزی دقیق و صحیح با رویکرد مشارکت مردمی تأکید داشتند همچنین ساماندهی بیشتری این حرکت عظیم را خواستار شدند بدون اینکه بهره‌برداری‌های سیاسی و جناحی از آن شود.
محسنی بندپی در ادامه ضمن اعلام ابراز تأسف نمایندگان از فوت مهسا‌امینی یادآور شد: بعضی از نمایندگان به ویژه نمایندگان کردستان از حوزه‌های انتخابیه خود گزارش‌هایی در این خصوص دادند و خواستار شفاف‌سازی کامل این موضوع از طریق وزارت کشور شدند و اگر در این ماجرا کسی قصوری کرده خواستار مجازات فرد یا افراد قاصر شدند.
وی ادامه داد: موضوع مورد تأکید این است که دقت شود اتفاقات این چنینی در سطح کشور تکرار نشود که مردم را متأثر کرده و دوم اینکه معضلات فرهنگی کشور راهکار‌های خاص خود را دارد و باید با ابزار‌های فرهنگی گره‌های فرهنگی باز شود و از هرگونه رفتار غیراخلاقی، خشونت‌آمیز و قهری باید پرهیز شود.
سخنگوی فراکسیون مستقلین ولایی مجلس شورای اسلامی در پایان خاطرنشان کرد: همچنین نمایندگان با توصیه به مردم خواستند که هوشیار باشند و همراه با سوءاستفاده گران از کشور همصدایی نکرده و فضا را برای سوءاستفاده بیشتر فراهم نکنند.
مشکل امروز رسانه‌های بیگانه و بنگاه معاملاتیBBC حجاب و گشت ارشاد نیست

عضو کمیسیون امور داخلی کشور و شورا‌های در مجلس شورای اسلامی، گفت: مشکل بزرگ رسانه‌های معاند نظام جمهوری اسلامی است تا با معاونت و معاضدت فتنه‌گران داخلی، بر پیکر ایران اسلامی ضربه بزنند.
 حسین محمدصالحی‌دارانی در جلسه علنی امروز (سه شنبه، ۲۹ شهریورماه) مجلس شورای اسلامی در نطق میان دستور خود ضمن عرض تسلیت ایام سوگواری ماه صفر، گفت: هفته دفاع مقدس و یاد و خاطره بزرگمردانی که با جانفشانی و سلحشوری، ستارگان درخشانی در آسمان تاریخ این مرز و بوم شدند را گرامی می‌داریم.
وی افزود: خون سرخ آن دلاوران، امنیت و آرامش را برای این سرزمین به ارمغان آورده است. یک ذره از صداقت‌تان را نداشتیم/ دل‌هایتان به پاکی آب و ستاره است /ما گم شدیم در شکن طول موج ها/ موجی که منتشر شده از ماهواره است.
عضو کمیسیون امور داخلی کشور و شورا‌های در مجلس شورای اسلامی، با اشاره به هیاهوی رسانه‌های معاند در موضوع فوت "مهسا‌امینی" در ادامه افزود: امروز مشکل رسانه‌های بیگانه و بنگاه معاملاتی و نشر اکاذیب بی‌بی‌سی، حجاب و گشت ارشاد نیست. مشکل بزرگ آنان نظام جمهوری اسلامی است و با معاونت و معاضدت فتنه‌گران داخلی، در این فکرند که تجدید قوا کرده و بر پیکر ایران اسلامی ضربه بزنند و از این آب گل آلود، مروارید و صدف شکار کنند.
نماینده مردم در مجلس یازدهم در ادامه افزود: ارشاد و راهنمایی جوانان و نوجوانان این کشور و تشویق آنان به حجاب و فرهنگ والای اسلامی، وظیفه همه نهاد‌ها و سازمان‌ها است. بطن و ضمیر ضمیر نوجوانان ما روشن است؛ بیدار باشیم، بیدار باشیم، بیدار باشیم تا با رفتار اشتباه، اجازه بازیگری و بازی‌سازی به بیگانگان ندهیم.
صالحی در ادامه یادآور شد: فتنه گران و فتنه سازان داخلی هم بشنوند، بفهمند و بدانند که مانع خورشید ایران گرد نیست/ این وطن هم جای هر نامرد نیست.
عضو کمیسیون امور داخلی کشور و شورا‌های در مجلس شورای اسلامی، با اشاره به پیاده روی اعظیم اربعین، مطرح کرد: از تمامی مسئولان در برگزاری همایش جهانی اربعین و پذیرایی گرم و صمیمانه مردم عزیز عراق تقدیر و تشکر می‌کنم.
صالحی‌دارانی با خطاب قراردادن وزیر راه و شهرسازی تأکید کرد: در خصوص وضعیت نابسامان جاده‌های مسیر اربعین به ویژه در مرکز و غرب کشور، به وزیر راه و شهرسازی تذکر می‌دهم؛ به خانواده عزیزانی که در این مسیر جان باختند به ویژه ۵ نفر از همشهریان عزیز که از یک خانواده بوده و زائران کربلا که در اثر سانحه تصادف از خاک تا افلاک برکشیدند، تسلیت عرض می‌کنم.
وی در تذکری به رئیس جمهوری ادامه داد: آقای رئیس جمهور؛ کمبود شدید نیرو در ادارات به ویژه در شهرستان‌های دوردست، ادارات را ناکارآمد و ناتوان ساخته است و لازم است هرچه زودتر تدبیری شود. بسیاری از شهرستان‌ها با تعدد و کثرت مواجه هستند و سرگرم چاق‌سازی هستند و دولت برای چابک‌سازی این ادارات برنامه مدونی تاکنون نداشته است.
نماینده مردم فریدن و چادگان، فریدونشهر، بوئین و میاندشت در مجلس با اشاره به مطالبات گندم کاران، مطرح کرد: وزارت جهاد کشاورزی مطالبات گندم‌کاران بسیاری از مناطق را همچنان پرداخت نکرده است. جریان چیست که دولت مطالبات خود را بدون معطلی و پیشتر از مردم می‌گیرد؛ اما تکلیف بدهی معوقه را به فردا و فردا‌های دیگر موکول می‌کند؟
وی با بیان اینکه پاداش پایان خدمت فرهنگیان، مطالبات معلمان اعزام به خارج، مطالبات بازنشستگان همچنان معوق مانده است، خاطرنشان کرد: بسیاری از جوانان و نوجوانان جویای کار چند سال از عمر گرانب‌های خود را به ثمن بخس، صرف خدمت در آموزش و پرورش کرده‌اند و به عنوان "معلم خرید خدمات" با حقوق اندک سپری کرده‌اند و امروز بسیاری از آنان را سرگردان و بی‌کار کرده‌اند.
این نماینده مردم در مجلس با بیان اینکه شیوه ناپسندی است که کارگزاران تعلیم و تربیت را به چشم کارگران روزمزد ببینیم، مطرح کرد: سازمان امور اداری و استخدامی سازمان بازرسی کشور مکلف به کدام تکلیف است و بنای کار را در چه نوع خدماتی گذاشته‌اند و دانشجوی تربیت معلم می‌تواند بالفعل هم دانشجو باشد هم معلم.
نماینده مردم فریدن و چادگان، فریدونشهر، بوئین و میاندشت در مجلس، با اشاره به مشکلات ارتباطی در روستا‌ها، ادامه داد: آقای وزیر مخابرات و ارتباطات، چگونه قرار است دولت الکترونیک را به بالاترین پله‌ها برسانیم؟ ارتقاء دولت هوشمند و الکترونیک و فقط در رویای شما و در شهر‌های بزرگ قابلیت اجرا دارد. لطفاً سفری به شهرستان‌های محروم داشته باشید تا ببینید زیرساخت ارتباطات و مخابرات پر از اشکال است. در روستا‌ها تلفن‌های ثابت را جمع کردید و خبری از اتصال به درگاه‌های دولت هم نیست.
صالحی‌دارانی با بیان اینکه بازار مصرف داخلی داخلی یله و ر‌ها است و هیچ گونه نظارت مؤثری در کنترل قیمت‌ها وجود ندارد، بیان کرد: بازار مسکن همچنان ناپایدار است، اعطای تسهیلات ۱۸ درصد به مستأجران و بخش مسکن بخشی را خانه دار کرده است، اما فشار حداکثری بانکداری اسلامی آن‌ها را در بین در و دیوار خورد کرده است.
عضو مجمع نمایندگان استان اصفهان تصریح کرد: پیش‌بینی تعرفه ۱۰۰ درصدی برای صادرات محصولات کشاورزی پرآب بر که قرار است اجرایی شود؛ اولاً شامل کشت امسال نمی‌شود و ثانیاً وزارت جهاد کشاورزی برنامه‌ای ارائه کند تا کشاورزان تکلیف خود را در کشت و کار بدانند. در اوج کشت و کار خبر‌های ناگواری نظیر قطعی برق، خشکسالی، تعادل بخشی، سیل و کنتور هوشمند به اندازه کافی کشاورزان را فتیله پیچ می‌کند.
باید اجازه داد دستگاه‌های مسئول نتیجه نهایی در مورد فوت مهسا‌امینی را اعلام کنند

نماینده مردم محلات در مجلس گفت: عده‌ای زمانی از گشت ارشاد دفاع می‌کردند اما امروز مقابل آن‌ایستاده‌اند و همهچنین برخی در همین مجلس از رئیس جمهور وقت به صورت مکرر به خاطر ساپورت پوشی بانوان سؤال می‌کردند؛ این افراد چگونه گذشته را به فراموشی سپرده‌اند؟
علیرضا سلیمی در نشست علنی امروز (سه شنبه ۲۹ شهریورماه) مجلس شورای اسلامی با تشکر از مهمان نوازی ملت عراق و همچنین مردم استان‌های خوزستان، کردستان، کرمانشاه و ایلام در ایام اربعین، در تذکری شفاهی گفت: حادثه‌ای که برای مهسا‌امینی پیش آمد، قلب همه ما را به درد آورد، زیرا دختر همه ما بود و تمامی دختران و پسران این سرزمین فرزندان ما هستند. در این رابطه می‌طلبد اجازه داده شود دستگاه‌های مسئول نتیجه نهایی را اعلام کنند.
نماینده مردم محلات در مجلس یازدهم ادامه داد: چرا برخی با قضاوت زودهنگام به ضدانقلاب اجازه جناح می‌دهند، عجیب است که برخی از این حادثه برای حمله به ارزش‌ها، حجاب، مقدسات و حتی آیات حجاب استفاده کرده‌اند. آیا این امر طبیعی است؟
سلیمی افزود: از خانواده‌امینی تشکر می‌کنیم که با مرزبندی اجازه ندادند ضدانقلاب از این فرصت استفاده کند، البته روشن است که عده‌ای که زمانی از گشت ارشاد دفاع می‌کردند، امروز مقابل آن‌ایستاده‌اند؛ عده‌ای در همین مجلس از رئیس جمهور وقت به صورت مکرر به خاطر ساپورت پوشی برخی بانوان سؤال می‌کردند و یادمان نمی‌رود که چه کسانی مصوبه گشت ارشاد را تدوین کردند! این افراد چگونه گذشته را به فراموشی سپرده‌اند؟
وی با تشکر از وزارت جهاد کشاورزی خواستار پرداخت مطالبات گندمکاران شد و گفت: می‌طلبد وضعیت معلمان طرح مهرآفرین تعیین تکلیف شود تا در آستانه مهر انگیزه‌ای برای معلمان باشد.
نام شما

آدرس ايميل شما

45 روز وحشت‌آور همراه با قاچاقچیان انسان

45 روز وحشت‌آور همراه با قاچاقچیان انسان

مهاجرت نخبگان، يکي از مصائب کشوري به‌حساب مي‌آيد که امروزه با کمبود نيروي جوان و مولد ...
ماجرای پیچیده آدم‌ربایی وحشتناک در مشهد!

ماجرای پیچیده آدم‌ربایی وحشتناک در مشهد!

ساعت ۶ صبح روز گذشته فردی با پلیس ۱۱۰ تماس گرفت و از ماجرای آدم ربایی همراه با کتک کاری ...
آقازاده‌های پروازی!

آقازاده‌های پروازی!

جدیدترین ترکش موج در جریان انتقادات از فرزند مهاجرتی مسئولین بعد از تاکید رئیس‌جمهور ...
1