تاریخ انتشار
چهارشنبه ۴ خرداد ۱۴۰۱ ساعت ۱۸:۱۸
کد مطلب : ۴۴۸۳۹۴
در شورای حجاب و عفاف کهگیلویه و بویراحمد مطرح شد

نتیجه نامطلوب کار ۴۰ دستگاه فرهنگی / اعتبارات حجاب کجا می‌رود؟ / استاندار کهگیلویه و بویراحمد: نگرش تصمیم‌گیری مردان برای حجاب زنان باید تغییر کند

۱
۰
نتیجه نامطلوب کار ۴۰ دستگاه فرهنگی / استاندار کهگیلویه و بویراحمد: نگرش تصمیم‌گیری مردان برای حجاب زنان باید تغییر کند
کبنا ؛رعایت حجاب از احکام الهی است. جامعه به لحاظ رعایت حجاب شرایط خوبی ندارد به طوریکه همواره نحوه پوشش زنان در جامعه مورد انتقاد قرار می‌گیرد. متأسفانه عملکرد دستگاه‌های فرهنگی در این باره مورد رضایت هیچ کدام از بزرگان و مسئولان ارشد نیست و همواره مقصرین وضعیت بی‌حجابی را کم‌کاری دستگاه‌های فرهنگی می‌دانند. 
به گزارش کبنا، صبح امروز (چهارشنبه 4 خرداد ماه 1401) نشست شورای حجاب و عفاف به ریاست سید علی احمدزاده استاندار کهگیلویه و بویراحمد برگزار شد.
 سید جواد هاشمی‌مهر معاون سیاسی امنیتی استانداری کهگیلویه و بویراحمد در این نشست با اشاره به اهمیت نشست شورای عفاف و حجاب، گفت: به دلیل اهمیت موضوع فقط مدیران کل در جلسات حضور پیدا کنند.
 سید جواد هاشمی‌مهر بیان کرد: قرارگاه عفاف و حجاب در استان کهگیلویه و بویراحمد تشکیل شده اما دستورالعمل آن ابلاغ نشده است، ضمن اینکه جلسات عفاف و حجاب هر هفته برگزار و گزارشات آن به استانداری اعلام شود.
 در ادامه نوری مدیرکل فرهنگی و اجتماعی استانداری کهگیلویه و بویراحمد بیان کرد: ۴۰ دستگاه کار فرهنگی انجام می‌دهند اما نتیجه مطلوبی نمی‌بینیم.
 خانم توحیدی استاد دانشگاه با اشاره به پوشش نامناسب دختران در مدارس گفت: ۴۰ دستگاه در حوزه فرهنگی مشغول هستند اما خروجی این دستگاه‌ها کجاست؟ چرا وضعیت پوشش دختران در مدارس و دانشگاه‌ها مناسب نیست.
 وی با بیان اینکه آسیب‌های متعددی در نتیجه بی‌حجابی دختران را تهدید می‌کند، افزود: اگر در این حوزه دغدغه داریم باید از مدارس و دوره پیش‌دبستانی شروع کنیم، در دانشگاه‌ها هم دفتر نهاد مقام معظم رهبری پای کار بیایند.
 این مدرس دانشگاه عنوان کرد: وقتی با دختران که پوشش نامناسبی دارند صحبت می‌کنیم ۸۰ درصد آنها از آسیب‌هایی که در نتیجه پوشش متوجه آنها است اطلاعی ندارند حتی می‌گویند نمی‌دانستیم!
 توحیدی با بیان اینکه وضعیت حجاب و عفاف در ادارات مطلوب نیست، گفت: ۹۰ درصد پوشش بانوان در ادارات مطلوب و رضایت‌بخش نیست.
 معاون استاندار کهگیلویه و بویراحمد در خصوص وضعیت نامطلوب پوشش ادارات گفت: وضعیت حجاب و عفاف ادارات نگران کننده است اما عام نیست.
 همچنین حمزه پیش‌قدم دبیر ستاد امر به معروف و نهی از منکر کهگیلویه و بویراحمد با اشاره به اینکه ۲۸۴ گروه مطالبه‌گر جهادی در ستاد فعالیت دارند، گفت: حوزه حجاب و عفاف دارای اعتباراتی است اما این اعتبارات کجا هزینه می‌شود که به دست ما نمی‌رسد.
 به گزارش کبنا، سید علی احمدزاده استاندار کهگیلویه و بویراحمد در جمع بندی این نشست، با گرامیداشت سوم خرداد و تسلیت حادثه تلخ آبادان گفت: عفاف و حجاب بیشتر از جنس بانوان است اما ما آقایان می‌خواهیم برای آنها تصمیم‌گیری کنیم که این نگرش و تفکر بازنگری شود.
استاندار کهگیلویه و بویراحمد با اشاره به نقش مهم و حیاتی زنان در شکل‌گیری انقلاب اسلامی افزود: پیشنهاد می‌کنم در موضوع مهم و اساسی عفاف و حجاب کار را بیشتر به بانوان بسپاریم لذا اتاق فکری با حضور بانوان فرهیخته دانشگاهی و کارمندان دولت تشکیل و در این زمینه به ما راهکار ارائه دهند که برای بهبود وضعیت عفاف و حجاب در استان چه کاری انجام دهیم.
وی با اشاره به اینکه نتوانستیم در این حوزه توفیقات خوبی داشته باشیم چراکه کار را به اهل آن واگذار نکردیم، گفت: ابتدا باید ستاد امر به معروف و نهی از منکر و قرارگاه مربوط به این ستاد اندیشه درستی را در این زمینه پایه‌گذاری کنند.
استاندار کهگیلویه و بویراحمد ادامه داد: دومین کاری که باید در این حوزه انجام دهیم اینکه مبنای زیرساخت‌ها را اصلاح کنیم متاسفانه فرهنگ پوشاک دینی تا حدودی تغییر کرده است در این خصوص از بانوان متدین می‌خواهم پای کار بیایند و برای پوشاک اسلامی الگو بدهند.
احمدزاده عنوان کرد: کسانی که بخواهند در زمینه تولید پوشاک اسلامی کار کنند را با اعطای تسهیلات مورد حمایت قرار می‌دهیم، حتی سالن در اختیار آنها می‌گذاریم تا پوشاک مذهبی و اسلامی تولید شود، ضمن اینکه می‌توانیم این الگو را به کشور هم ارائه دهیم.
وی با بیان اینکه برای عفاف و حجاب معیار تعریف شود، گفت: دشمن به شدت در حوزه فضای مجازی فعال است و در این حوزه علیه حجاب و عفاف تبلیغات گسترده‌ای را انجام می‌دهد، نباید از ظرفیت این فضا و همچنین رسانه‌ها برای تبلیغات در حوزه عفاف و حجاب غافل شویم.
احمدزاده استفاده از قالب هنر برای تبلیغ در این حوزه را کارساز دانست و گفت: گاهی ساخت یک کلیپ و انتشار آن در فضای مجازی کارسازتر از پخش برخی سخنرانی‌ها است، لذا از صدا و سیمای مرکز استان می‌خواهم در این زمینه ورود کرده و تولیدات داشته باشند.
استاندار کهگیلویه و بویراحمد بر ارائه تفکر بانوان محور برای بهبود وضعیت عفاف و حجاب تاکید کرد و گفت: باید از اندیشه بانوان فرهیخته، کار بلد و کسانی که برای بهبود این وضعیت طرح و ایده و برنامه دارند استفاده و حمایت کنیم.
وی با تاکید بر اینکه موضوع عفاف و حجاب توسط کارشناسان و فعالان در این حوزه برای مردم تبیین شود، گفت: نباید از برگزاری میزگردها کارشناسانه عفاف و حجاب در صدا و سیمای مرکز کهگیلویه و بویراحمد غافل شویم.
احمدزاده با اشاره به تبیین درست طرح مردمی‌سازی و توزیع عادلانه یارانه‌ها گفت: هفته گذشته به منظور پاسخ‌گویی به مردم در خصوص طرح جدید دولت به لوداب سفر کردم و از حدود ۴۰ روستا بازدید داشته و بین راه با جمعی از مردم گفت‌وگو کردم یک نفر در این خصوص از من گلایه نکرد که چرا قیمت مرغ افزایش یافته است.
وی ادامه داد: مردم از من مطالبه راه، آب، مدرسه و سایر موارد را داشتند اما یک نفر در این خصوص گلایه نکرد و حرفی نزد حتی از دولت و نظام قدردانی کردند که نشان می‌دهد چقدر این موضوع به خوبی در استان و میان مردم حتی در دورترین نقطه کهگیلویه و بویراحمد تبیین شده است.
احمدزاده بیان کرد: این تجربه خوب را برای تبیین موضوع عفاف و حجاب باید بکار گیریم و در صدا و سیما، مدارس، دانشگاه‌ها، سمینارها و وبینارها در خصوص عفاف و حجاب صحبت شود.
احمدزاده یادآور شد: کار حجاب و عفاف از نوع تفکر و اندیشه است نه برخوردها و کارهای سخت، بنابراین گاهی برخوردهای کف خیابان می‌تواند بازتاب منفی داشته باشد.
استاندار کهگیلویه و بویراحمد در پایان با اشاره به در پیش بودن سالروز شهادت امام جعفر صادق (ع) خاطرنشان کرد: مجالس و محافل عزاداری رئیس مذهب جعفری در استان به خوبی برگزار شود.
نام شما

آدرس ايميل شما

Iran, Islamic Republic of
مشکل از چادر نیست مشکل سوءاستفاده از چادر است
کارنامه‌سازی میلیاردی زاکانی

کارنامه‌سازی میلیاردی زاکانی

اولین خروش رسانه‌ای شهرداری علی‌رضا زاکانی پر کردن بیلبوردهای تبلیغاتی شهر تهران با گزارش ...
وزش باد خیلی شدید در تهران/خیزش گرد و خاک و کاهش کیفیت هوا

وزش باد خیلی شدید در تهران/خیزش گرد و خاک و کاهش کیفیت هوا

بر اساس اعلام اداره کل هواشناسی استان‌ تهران، وضعیت جوی استان تهران آسمانی صاف تا قسمتی ...
شوک روسی به فولاد ایران

شوک روسی به فولاد ایران

روسیه پس از نفت، بازار فولاد را هم از چنگ ایران درآورد. با تهاجم روسیه به اوکراین، آمریکا ...