کد QR مطلبدریافت لینک صفحه با کد QR

بر اساس اعلام اداره کل هواشناسی استان‌ تهران؛

وزش باد خیلی شدید در تهران/خیزش گرد و خاک و کاهش کیفیت هوا

2 خرداد 1401 ساعت 15:34

بر اساس اعلام اداره کل هواشناسی استان‌ تهران، وضعیت جوی استان تهران آسمانی صاف تا قسمتی ابری و گاهی وزش باد شدید تا خیلی شدید پیش‌بینی می‌شود.


بر اساس اعلام اداره کل هواشناسی استان‌ تهران، وضعیت جوی استان تهران آسمانی صاف تا قسمتی ابری و گاهی وزش باد شدید تا خیلی شدید پیش‌بینی می‌شود.
به گزارش کبنا،ب ر اساس بررسی داده‌ها و نقشه‌های پیش‌یابی هواشناسی، وضعیت جوی استان تهران طی پنج روز آینده آسمانی صاف تا قسمتی ابری در بعضی ساعت‌ها همراه با وزش باد نسبتا شدید تا شدید و گاهی همراه با خیزش موقت گردوخاک به‌ویژه در نیمه‌جنوبی و غربی استان پیش‌بینی می‌شود.
از امروز تا چهارشنبه (۲ تا ۴ خرداد) در بعضی ساعت‌ها وزش باد شدید تا خیلی شدید و گاهی نفوذ و گسترش گرد و غبار انتقالی از مناطق غربی و کاهش دید و کاهش کیفیت هوا انتظار می‌رود. 
امروز(۲ خرداد) افزایش محسوس دما و از ظهر تا اواخر شب آسمانی نیمه ابری تا ابری با احتمال رگبار پراکنده در دامنه‌ها و ارتفاعات پیش‌بینی می‌شود و فردا کاهش نسبی دما مورد انتظار است.

از بعد از ظهر پنج شنبه تا جمعه شب (۵ تا ۶ خرداد) در نواحی شمالی استان آسمانی نیمه ابری و گاهی ابری پیش‌بینی می‌شود و رخداد رگبار پراکنده و وزش باد شدید موقت در این نواحی  قابل پیش‌بینی است.
بر اساس اعلام اداره کل هواشناسی استان تهران، ایستگاه ورامین با بیشینه دمای ۳۱ درجه سانتیگراد گرم‌ترین نقاط استان تهران در ۲۴ ساعت گذشته بوده‌ است.
آسمان تهران فردا (۳ خرداد) صاف و در بعضی ساعت‌ها وزش باد شدید و گرد و خاک با حداقل دمای ۱۹ و حداکثر دمای ۲۹ درجه سانتیگراد و طی چهارشنبه (۴ خرداد) صاف تا کمی ابری و در بعضی ساعت‌ها وزش باد شدید و  گاهی گرد و خاک  با حداقل دمای ۱۸ و حداکثر دمای ۲۹ درجه سانتیگراد پیش‌بینی می‌شود.
 


کد مطلب: 448292

آدرس مطلب :
https://www.kebnanews.ir/report/448292/وزش-باد-خیلی-شدید-تهران-خیزش-گرد-خاک-کاهش-کیفیت-هوا

کبنانیوز
  https://www.kebnanews.ir

1