کد QR مطلبدریافت لینک صفحه با کد QR

آخرین تحرکات سیاسی انتخابات میاندوره 1400 مجلس شورای اسلامی حوزه انتخابیه گچساران و باشت؛

تحرکات جدی هومان عسکری در باشت / تاجگردون سوگند خورد / آیا قشقایی‌ها 1400 یکپارچه می‌شوند؟

20 خرداد 1400 ساعت 16:34

تاجگردون نوشت: بدیهی است اگر بیش از ۵۰ درصد از مخاطبین عزیز پاسخ مثبت بدهند حمایت ویژه خواهند شد و اگر کمتر از این عدد باشد سکوت خواهم کرد و رأی خود را مطابق نظر شخصی خود به صندوق رأی خواهم انداخت.


انتخابات میاندوره 1400 یازدهمین دوره مجلس شورای اسلامی حوزه انتخابیه شهرستان‌های گچساران و باشت به مرحله‌های حساس خود نزدیک‌تر می‌شود، رفته رفته فضای گچساران انتخاباتی و سیاسی می‌شود. نکته مثبت آن مشارکت حداکثری مدنظر رهبر فرزانه انقلاب اسلامی است. رقابت هومان عسکری، علیمراد جعفری، سید ناصر حسینی‌پور و ریحان محمدپور دیدنی‌تر خواهد شد. هومان عسکری در جدیدترین حرکت خود، برای فتح «قلعه کهنه» باوی قدم برداشته او با تعدادی از خانواده‌های باشت باوی دیدار کرده، دیدارهای که در انتخابات 98 چندان خبری از آن نبود. هومان عسکری در باشت باوی جا پا باز کرده و او گفته بود که در این دوره حق به حق‌دار می‌رسد.
عسکری جوان و تحصیل کرده است. او از پایگاه رأی 20 هزار نفری قشقایی‌ها برخوردار است. اگر قشقایی در 1400 وحدت یکپارچه داشته باشند، یقیناً بخت سیاسی به سوی آنها روی خواهد آورد و مدیریت اجرایی و نظارتی گچساران و باشت را به دست خواهند گرفت. عسکری گفته که سفیر لر و ترک در تهران خواهم بود. غلامرضا تاجگردون در خیابان بلادیان قبلاً گفته بود که ما[خود و هوادارانش] تصمیم خواهند گرفت که چه کسی به مجلس شورای اسلامی خواهد رفت. تاجگردون بعد از رد صلاحیت ساسان قول داده بود با نظرخواهی از هوادارانش برای ادامه راه و حمایت از یکی از کاندیداهای میاندوره 1400 تصمیم خواهد گرفت. او بعد از اینکه با خیل عظیم از پیامک‌های هوادارانش مواجه شد، پیام خصوصی برای لیدرهایش فرستاده، متن پیام تاجگردون و هوادارانش که در فضای مجازی دست به دست می‌چرخد به شرح زیر و نوشته است؛

بیشتر بخوانید:

معمای انتخابات گچساران/سکوت بهترین تصمیم برای تاجگردون!!!


«سلام. (یک پیام خصوصی)
دوست عزیز؛
ابتداً از اینکه صادقانه و بدون تعارف نظرت را درخصوص سؤالات قبلی‌ام بیان فرمودی ممنونم و خوشحالم از اینکه یارانی دارم چون آینه و زلال که حقیر را برادر خودشان می‌دانند و در یک تصمیم سخت یاریم می‌دهند.
ابتدا از همه عزیزانی که در عرصه انتخابات میان دوره‌ای گچساران به عنوان کاندیدا شرکت کرده‌اند و در گروه نظرسنجی هستند تشکر می‌کنم و پوزش. ولی چون از ابتدا قول داده‌ام با هم تصمیم می‌گیریم ناگزیرم با دوستانم شفاف باشم. وگرنه من قیم مردم نیستم و صرفاً رفیقشان.
این مجموعه پیامک‌ها و نظرسنجی برای جمع قابل توجهی از دوستان ارسال شده و پاسخ دریافت می‌شود و بدیهی است شاید عزیزانی باشند که شماره‌شان در گوشی من ثبت نباشد و یا واتساب نصب نکرده باشند.
در برابر یگانه پروردگار عالم سوگند می‌خورم اطلاعات ارائه شده بر حسب نظر شما بوده (و نظر همه شما عزیزان نیز موجود است) و جمع بندی نیز با نظر اکثریت شما اتفاق می افتد. از مجموع نظرسنجی‌های قبل آقای هومان عسکری جلوتر بوده ولی باز هم قریب به ۳۰ درصد از مخاطبین اعلام فرمودند نظر ما به نظر شما (تاج گردون) و یا هیچکدام بود.

میدانم که بسیاری از شما عزیزان ناگزیر به تصمیم قومی و نظر بزرگان و محترمین هستید و برای من هم قابل احترام و هم اینکه اگر نظرتان مخالف نظر من هم باشد نگرانی و ناراحتی بوجود نمی‌آورد. اکنون سؤال انتهایی من این است:
باتوجه به نکات فوق آیا اگر نظر اینجانب بر حمایت از آقای هومان عسکری باشد از این نظر حمایت می‌کنید؟
بدیهی است اگر بیش از ۵۰ درصد از مخاطبین عزیز پاسخ مثبت بدهند حمایت ویژه خواهند شد و اگر کمتر از این عدد باشد سکوت خواهم کرد و رأی خود را مطابق نظر شخصی خود به صندوق رأی خواهم انداخت.
لطفاً با توجه به توضیحات فوق و با علم اینجانب به همه اتفاقات گذشته و حال و آینده و وجود اقوام فقط جواب بلی یا خیر اعلام بفرمایید. سپاسگزار.»
اگر پیام فوق مربوط به غلامرضا تاجگردون باشد. نظر هواداران تاجگردون هومان عسکری است و اگر خود شخص تاجگردون هم نظر قطعی‌اش را پیرامون هومان عسکری اعلام کند و از رأی 40 هزار نفری تاجگردون 15 هزار رأی آن به سبد هومان عسکری ریخته شود و قشقایی‌ها نیز به اتحاد و وحدت 100 درصدی برسند و دست از اختلاف‌نظرهای بی‌نتیجه دست بردارند، همانگونه که گفته شد؛ هومان عسکری شانس بیشتری برای تصاحب صندلی سبز بهارستان دارد.
عسکری روزهای گذشته به باشت سفر کرده و با برخی از باوی‌ها دیدار داشته و این یک پیام معنادار خواهد بود. هر چند که برخی‌ها سکوت تاجگردون را جایز می‌دانند. از طرفی بعضی تلاش دارند که «حاج غلام» از کسی حمایت نکند و دلایلی دارند. می‌گویند؛ هواداران تاجگردون تصمیم دارند که پاسخ مخالفان اعتبارنامه تاجگردون را بدهند و همین مسئله شاید سبب شود که «غلامرضا» قبای نمایندگی را به دوش هومان عسکری که هم رأی قومی و اجتماعی دارد و هم می‌تواند از رأی سیاسی (اصلاح‌طلب) برخوردار باشد، بیندازد. همه چیز به ساعت‌ها و روزهای آینده و تصمیم بزرگان و مردم ایل قشقایی دارد.


 


کد مطلب: 435344

آدرس مطلب :
https://www.kebnanews.ir/report/435344/تحرکات-جدی-هومان-عسکری-باشت-تاجگردون-سوگند-خورد-آیا-قشقایی-ها-1400-یکپارچه-می-شوند

کبنانیوز
  https://www.kebnanews.ir